Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A barátnőm testvére down...

A barátnőm testvére down szindrómás, ezt hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, a barátnőm 16.


1 hónapja vagyunk együtt, ő már volt nálunk, most az ő szülei is meghívtak magukhoz. Van egy 14 éves down szindrómás kishúga és egy kicsit félek, mert nem tudom, hogy viselkedjek majd ebben a helyzetben.


Egyáltalán nem zavar, hogy a testvérének van ez a betegsége, tudom, hogy jó tesók és nagyon szeretik egymást. Csak aggódom, hogy nehogy rosszul kezeljem a helyzet vagy valamit elrontsak. Szerintetek mi lesz így?



2016. júl. 29. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
csak viselkedj természetesen, mint máskor. légy önmagad, ennyi. nem lesz semmi baj.
2016. júl. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Ne félj, viselkedj vele természetesen. Normális ő is, csak egy kicsit más.
2016. júl. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

Még, hogy normális... Down szindrómáról beszél a kérdező, nem enyhe fokú autizmusról...


Kérdezd a barátnődet.

2016. júl. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Persze, hogy normális. Nagyon normális Down-szindrómás emberek vannak, sokkal könnyebb velük kijönni, mint az autistákkal. A barátnőm gyerekének ovis csoportjában is van Downos kislány, a gyerekek normálisan kezelik. Mindent velük együtt csinál, játszik, rajzol, szerepel a műsorokban stb. Van visszamaradása, de nem kell ezzel foglalkozni, és nem kell gyogyósként sem kezelni.
2016. júl. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak legyel vele rendes, normalis.

Nem kell tulsagosan se ajnarozni.


Illetve ne hasznalj szokepeket.

Egy kollegam jol felduhitett egy gondozottat egy angol szofordulattal. Nem ertik az ilyet. "Mi rosszat csinalsz?" Igy kerdezte tole hogy mit csinal es rosszul esett neki, hogy azt feltetelezik, hogy o barmi rosszat csinal, ertheto.

Az arcaba ment a nonek, aki nagyon megijedt.

De kozbevagtam, es elmagyaraztam hogy ugy erti mit csinalsz! Es hogy ugyesen mosogatsz, segitesz nekem! :)


De akkor miert igy kerdezi? Mondom ez csak egy mondas. Semmi rosszat nem akart, csak hogy mit csinalsz eppen.

2016. júl. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: ez inkább autizmus, nem? Van egy középsúlyos autista osztálytársam, ő szokta így félreérteni a szóképeket. Még kb. negyedévente egyszer szólal meg, akkor viszont mindig valami eszméletlenül okosat.
2016. júl. 29. 14:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
"jó tesók és nagyon szeretik egymást." Na ebben az esetbe semmi probléma sincs. Veled is jól ki fog jönni. Nnyugi. :)
2016. júl. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam náluk, minden rendben volt. Ahogy odaértem, a barátnőm húga azonnal elkezdett ölelgetni, teljesen úgy kezelt, mintha ezer éve ismerném.
2016. aug. 4. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!