Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen elkényelmesedett,...

Miért ilyen elkényelmesedett, bunkó, a mai társadalom?

Figyelt kérdés

Lehet hogy pont nem ide illő kérdés,ezért elöre is elnézést,mind a moderátoroknak mind az olvasóknak.


Egyszerüen undorító a világ amiben élünk, a múlt hét pénteken felmentem ügyet intézni Pestre,haza úton kicsit eltévedtem,forgattam a fejem hogy hol látok ki írva valami utca nevet,hogy a GPS be megnézhessem hol vagyok, ezt a nézelödésemet észre veszi egy srác hogy gyanúsan a barátnőjét nézem és nekem ugrik. Erre azt válaszoltam hogy tájékozódás céljából nézegetek mindenhova,nekem is van barátnőm és szebb is a tiédnél.


A másik meghogy halottam hogy múltkor a Blaha téren nem állt meg a metró mert elromlott a mozgó lépcső. És busz járt arra metró helyett.


Mozgólépcső? Kérlek titeket régi időben mi saját lábunkon sétáltunk fel a lépcsőn.


A mai emberek meg csodálkoznak ha dagadtak,jó hogy ha már 20 lépcső fokon nem képes felvánszorogni.


Meg azért képesek fizetni fel fogadni mást hogy a kutyát levigye sétálni.


Kérem ha egyszer állatot vettem az azért van mert szeretem őket,és szükségem van rá. Akkor már csak veszem a fáradtságot hogy legalább egy 20 perc erejéig sétáljak velük.


Vagy ha oda megyek pesten is egy párhoz ,megkararom kérdezni hol vagyok..


Bele is kezdek ezzel a mondókával:

Szia,bocsáss meg egy pillanatra meg tudnád mondani hogy...


Eddig eljutok jön a válasz:Nincs pénzünk.


Aztán faképnél hagynak.


Tudom eltérő témákat írtam most a kérdéshez és nem is tartozik a szex témához,csak itt kapok a kérdésre leghamarabb választ.


Egyébként ezt az elkényelmesedő bunkó stílust leginkább a fővárosi lakosoknál vettem észre.



2016. aug. 1. 16:50
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak negatív tapasztalataim, de ennyire nem szoktam "kifogni" az embereket. A legtöbben segítőkészek, akiket megkérdezek.

Nem tudom, régen hogyan volt a mozgólépcső. A metrónál van, hogy nagyon mélyre kell menni, ott tényleg nem árt. Bár tény, ha alapból sportosabb lenne a társadalom, nem kéne. Én ennek ellenére általában akkor is menni szoktam felfele a mozgólépcsőn, ha megy, mert jó a mozgás. De pl. a Deák téri átszállásoknál tényleg felesleges, gyalog előbb leérne az ember. Mostanában Kelenföldön a vasútállomásra tettek mozgólépcsőket. De hogy minek, nem tudom, mert szűk is, és a széles nem mozgó lépcsőn előbb leérne az ember, mint ha sorbaáll a mozgólépcsőre. De haladni kell a korral, ezért találnak ki modernnek látszó, ámulatba ejtő megoldásokat.

2016. aug. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
28%

Miért csodálkozol?

- Ha tájékozódásba rejtve stírölöd más barátnőjét, akkor, persze, hogy neked esnek; ez majdnem kukkolás kategória.

- Ha csak mozgólépcső van és éppen szét van szedve, mert javítják, akkor min akarsz sétálni?

- Mondjuk azért fogad fel valaki kutyasétáltatót, mert az alatt az idő alatt ő 3x annyi pénzt tud keresni, mint amennyit a kutyasétáltatónak kifizet ... én mondjuk támogatom, a lányom is így keresett egy kis zsebpénzt magának (mondjuk én eleve azt sem értem, hogy minek olyan állatot tartani, amit nem lehet megenni - kínaik sicc!)

- Ha nem úgy nézel ki mint egy homeless, akkor nem hajtanak el pénzkunyerálás miatt.

2016. aug. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Én úgyan 20 éves vagyok, és vidéki ember.


Néha néha rávisz a sors,hogy fel menjek Budapestre. Annyira nem vagyok ismerös ott. Kelenföld,illetve Déli Pályaudvar kivételével.


Nem kötekedésböl vagyok itt,ne értsétek félre. Csak a múltkor úgy felhergeltem ezzel magam.

2016. aug. 1. 17:05
 4/32 A kérdező kommentje:

Mi az a homeless? Te biztos Pesti vagy!


És nekem meg amúgy sincs szükségem más pénzére,van nekem is elég.

2016. aug. 1. 17:07
 5/32 anonim ***** válasza:
43%

Nahát, ezt is megértük, Andrassew Iván és Bauer Zsolt szerelemgyereke GYK-zik!:)


Egyébként mindenben egyetértek veled, javaslom figyelmedbe a következő témákat:

- Ezek a lusta fiatalok csak e-maileznek meg a mobilt nyomkodják, ahelyett, hogy írnának kézzel egy rendes levelet, elmennének a Postára, vennének bélyeget, és feladnák. Az is milyen jó testmozgás!


- Azt hallottam, hogy vannak olyan intézmények, hogy iskola, sőt óvoda(!), ahova a gyerekeket be lehet adni, amíg a szülők nem érnek rá. Micsoda világ ez! A nagyapámra például még dédanyám vigyázott kint a tanyán, ott is megtanult mindent, amire szüksége van az életben.


- Olyan ostoba kényelmi lehetőségekkel élnek ezek a fővárosiak, mint a televízió, amivel otthonukban ülve megnézhetik a híreket. Miért nem mennek oda kérem a saját lábukon, hogy élőben meghalgassák, mint mond a Miniszterelnök?!

2016. aug. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
36%

#4:

Nem, nem vagyok pesti, 5 éve egy vidéki nagyvárosban élek, előtte 35 évig egy kisvárosban éltem :-P Nem kell pestinek lenni, hogy egy angol nyelvből átvett szlenget megérts, csak egy kis angol tudás kell hozzá ... szerintem vidéken is tanítanak, úgy tapasztaltam ...

(#2-es)

2016. aug. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
53%
Azért mert valaki nyugisabban él és azért mert zavar téged leszólnak ,még nem lesz a mai társadalom gonosz.
2016. aug. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Számítottam a lenéző bunkó kommentekre!


Én nem az óvodáról iskoláról beszélek! Hanem erröl hogy mozgólépcső helyett lehetne sima lépcső. Nem halnának bele egyesek bele ha kicsit mozognának,és nem éreznék magukat ilyen nagy kényelembe.


De mindenki lehurrog! (Az első válaszoló kivételével!) Mit is várhatam.


De jegeljük a témát. Nem fogok veszekedni,nem szeretnék tiltást kapni!

2016. aug. 1. 17:17
 9/32 anonim ***** válasza:
42%
Nem értem miért ekézitek a kérdezőt, abszolút jogos kérdéseket tett fel. Sajnos egyre gyatrább nevelést kapnak a gyerkőcök akikből egyre bunkóbb felnőttek lesznek.
2016. aug. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Pont erre szeretem volna kilyukadni amit az utolsó irt. Köszönöm neked!

Csak sokan beszolnak egyböl,mert felmertem tenni a kérdést.

2016. aug. 1. 17:33
1 2 3 4




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!