Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Emlékeztek még 60-as,70-es...

Emlékeztek még 60-as,70-es szülöttek? De jó is volt akkor fiatalnak lenni!

Figyelt kérdés
Akkor még nem volt mobiltelefon meg net, kint lógtunk az utcán és a parkokban együtt. Fiúk és lányok. Csöves nadrág, szimat szatyor, vagy poppergatyó és fésült haj. Mindenki ismert mindenkit, az utcán két puszival köszöntöttük egymást talpig mosolyban. Nem voltak k-urvák és hímk-urvák, csak brancs volt. Örültünk egymásnak, tudtunk egymásról, segítettük egymást, ha másunk nem volt, akkor lelkifröccsel. Ott tanultuk meg egymáson, hogy hogyan kell nőnek és férfinak lenni. És még a szüleinket is tiszteltük. Iszonyat, hogy az elmúlt 20 évben mi is és a gyerekeink is kirepültek a nihilbe. Ti hogy látjátok? Nem fáj a szívetek? Kérem, hogy csak az írjon, aki ennek részese volt!

2016. aug. 3. 00:03
1 2
 1/17 anonim válasza:
32%
én a 80-as évek vége fele születtem de elmondom hogy hányok a mai világtól. ez a sok felszínes, bugyuta, énközpontú materialista, élvhajhász, manipulátor agymosott idióta ember akik most élnek...káoszt teremt. a fiatalok teljesen kifrdultak önmagukból még sok huszonéves is olyan mint egy szellemi csecsemő. írtak is erről egy tudományos cikket hogy miért van ez. iszunk, hányunk, b a sz unk, nekem jár minden...ez a globális kollektív tudat. elveszni az érzéki élvezetekben, le van szarva h holnap mi lesz az a lényeg, h ma még k ú r jak bulizzak egy jót. a felnőttek szarnak a gyerekeikre, mert azok meg a megélhetésért küzdenek és inkább megvesznek iphonet meg ilyen szarokat csak azért, h azt az érzetet keltsék a gyerekben, h ők szeretik őket, meg így kárpótolják azt, h nem töltenek közös beszélgetéssel napi 5 percnél többet és az is olyan felszínes mint a gúla. xD
2016. aug. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Én a '90es évek eleji termés vagyok, de azt kívánom bár előbb születtem volna és sajnálom azokat akik manapság, de még a 2005-ben született unokahúgom is. Egész más világ az övék. Számomra rideg
2016. aug. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Én 95-ben születtem és mindig is azt hajtogattam, hogy bárcsak 20 évvel előtte láttam volna napvilágot. És ezt nem mások elbeszélése alapján választanám, hanem mert én már a saját bőrömön tapasztaltam a kontrasztot, hiszen mikor még pici voltam nem volt akkora mértékben digitalizálva a világ. Akkor még egymásra voltunk utalva, ha szórakozni akartunk. Reggel kimentünk a partra, egyszer hazamentünk ebédelni, ránk volt parancsolva, hogy sötétedésre érjünk haza, de olyan boldogok voltunk, hogy kiesett az időérzékünk, így mindig elkéstünk, csattant is seggemen a fakanál. Visszamennék... Itt nyomogatom órákig ezt a szemetet a kezemben, mert egyszerűen nincs más lehetőség, ha valami élményteli programot szeretnék szervezni vagy ember nincs hozzá elég vagy pedig túl drága. Nekem szenvedés ez a nyári szünet, alig várom, hogy elkezdődjön a következő szemeszter.
2016. aug. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Istenem, meghasad a szívem attól, amit írtok. Jó, hogy van közöttetek, aki még emlékszik arra, amikor nem apró mobiltelefonnal jártunk vécére. Szörnyű, hogy bár a világ bejött az életünkbe, mi nem közelebb, hanem távolabb kerültünk egymástól. Komolyan mondom, jövő nyáron fogok indítani egy tábort a "Neten túl a világ" címmel. Ahogy mondjátok, félelmetes és magányos lett ez a világ. Én meg még jobban látom a kontrasztot, de benneteket is látlak és hiszek nektek. Hány millióan lehetnek még olyanok, mint ti a világon éppen most? Mit gondoltok?
2016. aug. 3. 00:54
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Én biztos elmennék abba a táborba, lehet nagy sikere lenne. :)
2016. aug. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
29%
Miért sír vissza valaki egy rendszert, ahol fakanállal verték a seggét?
2016. aug. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
35%
Mondjuk ne ferdítsük a tényeket. Akkoriban azért lógott mindenki együtt, mert nem volt más lehetősége. Csatlakozni egy bandához? Odamentél, azt így voltál. Ma ennyi nem elég. Ma azért, hogy valaki letegye a másikért az okostelefont, azért érdekesnek, tájékozottnak, jó társaságnak kell lenni.
2016. aug. 3. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%

Mint 91-es selejt termék, aki szoros kapcsolatot ápol a 66-os születésű édesanyjával azért hozzá szólnék.


Anyukámat kérdeztem sokat a fiatalkoráról, és szerinte az sem volt más. Nem volt telefonjuk, de lázadtak a rendszer ellen, bagóztak, bandáztak, szexeltek gátlástalanul (!!) és sokszor minden nemű védekezés nélkül, és voltak menő gazdag gyerekek meg csórók, voltak akiknek a szülei ugyanúgy semmit nem foglalkoztak a gyerekekkel, és kollektíven élt a tudat mindenkiben szinte, hogy a tanulás sza r dolog, ezért aztán alig ment valaki egyetemre.


Szerinte van, ami régen volt jobb, van ami ma. A fejlődést nem lehet megakadályozni, és szerinte ha az ő korukban lett volna ennyi kütyü az ő generációjuk is ugyanúgy rákattant volna. De akkor még nem volt.


Én amúgy az interneten sok barátomat ismertem meg, minket is ez a "kva hasztalan" technológia hozott össze. A valóságban társasjátékokat szoktunk együtt kipróbálni, miközben senki nem telefonozik, sportolni járunk, és dolgozni. Teljesen normális tisztelettudó emberek lettünk.


A digitális világ szerintem olyan mérföldkő az emberek életében, mint annó - kicsit sarkítva - a tűz az ősembernek. Biztos sok ősember mondta, hogy ez hülyeség a régi dolgok a jók, a többi ősember meg felhasználta a tüzet, és jobb lett a vacsora...


De igazából mindegy mennyire hiányolod a múltat, mert már csak a jövőben élhetsz. Ha nem próbálod meglátni a dolgokban a jót, akkor úgyis örökre keserű maradsz.

2016. aug. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Hát én 91-es vagyok és örülök, hogy ilyenkor születtem. A szüleimtől hallok eleget a 60-as 70-es évekről és áldom az eget, hogy nem akkor éltem, abban a beszűkült, komcsi fertőben. Nyilván ez a mostani túlzott szabadság sem jó, de 1000szer inkább ez, mint ami a 70-es években volt. Ez a mai világ azoknak nem való, akik nem tudnak a szabadsággal mit kezdeni, én viszont tudok, nekem nem kell okostelefon, meg semmilyen szar kütyü, elvagyok tv és net nélkül akár hónapokig is, viszont a mai világ lehetővé teszi, hogy jókat egyek, igyak olyan ételeket amik a komcsik alatt nem is voltak, vagy luxuscikknek számítottak, illetve élhetek legnagyobb szenvedélyemnek, az utazásnak, rengeteg országot bejártam már és oda megyek, ahova akarok. Szeretem ezt a mai világot, mert nem vette el az eszem, nyilván azok meghülyülnek itt akik nem tudnak mértéket tartani, vagy mit kezdeni ezzel a szabadsággal.


Amúgy ha mindenképpen választani kéne egy régebbi kort, én inkább kicsit korábbra mennék vissza, mondjuk az 1800-as évek második felébe a kiegyezés utánra, a "boldog békeidőkre", érdekes lehetett abban a korban élni, még királyság volt, Osztrák-Magyar Monarchia, nagyon rég volt, de mégis meglepően modern időszak volt, ezerszer modernebb mint ami a komcsik alatt folyt itt, egész másképp alakult volna a sorsunk, ha megmarad a Monarchia.

2016. aug. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%

ja.. de jó volt mikor a szüleid reggel 4 kor keltettek 6km-t sétáltattak a földekig ahol dolgoztak, majd este 7 ig kapáltatok pihenő nélkül. És ebből állt a nyári szünet.


89es születésű vagyok, de nagyon örülök hogy most élek, és nem előbb!

2016. aug. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!