Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz hogy ki tudjak...

Mi kell ahhoz hogy ki tudjak koltozni külföldre?

Figyelt kérdés
2016. aug. 3. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Elhatározás
2016. aug. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sok zsé.
2016. aug. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Önállóság...
2016. aug. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyelvtudás, kezdőtőke, végzettség/szakmai tapasztalat.


A kezdőtőkét szerintem nem kell magyarázni, hiszen valamiből élni kell, amíg nem találsz munkát, na meg amikor találsz is munkát, pár hetet mindenképp várni kell az első fizetésre. Ha nincsenek elintézve bizonyos papírok, akkor még a legelső 1-2 hónapban jellemzően jóval több adót is vonnak le (Angliában, Írországban legalábbis így van, itt éltem/élek, más helyekről nem tudok nyilatkozni), erre is érdemes felkészülni.


Nyelvtudás nélkül maximum minimálbéres, fizikai munka jöhet szóba, ami külföldön sem leányálom és már azt sem olyan könnyű találni, mint pár évvel ezelőtt. Közepes nyelvtudással már több a lehetőség, pl. a vendéglátásban, ill. ha van szakmád, abban. Szellemi munkához elengedhetetlen a folyékony nyelvtudás (hacsak nem magyar nyelvű ügyfélszolgálaton dolgozol, ott sokszor megelégednek a közepessel is), különben nem hívnak vissza interjú után.


Ami a végzettséget illeti, errefelé a legtöbb helyen nem várnak el diplomát (perzse itt is van, ahol igen, főleg nagyobb, nemzetközi cégeknél), amennyiben rendelkezel pár év munkatapasztalattal és jól teljesítesz az interjún. Abban nem vagyok biztos, hogy specifikus szakmáknál ez hogy működik, de szerintem hasonló elven. 6 hónapos a próbaidő, azalatt úgyis el tudják dönteni, mennyire vagy jó munkaerő.

2016. aug. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Négyesnek igaza van, de ez csak az alap, a minimum. De ezen felül olyan szintű lelkierő és talpraesettség kell, mire mindent elintézel, találsz albérletet, munkát, bejelentkezel, végigjárod a bankot, elintézed a netet/telefont, utánanézel a tömegközlekedésnek, majd ezek után rádszakad a magány, mert ott állsz tök egyedül külföldön.. ha kérdezgetned kell, hogy mi a külföldre(?) költözés menete, ahelyett hogy utánanéznél, akkor nem fogod bírni végigcsinálni.
2016. aug. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A legkönnyebb út X ledolgozott év, társalgási szintű nyelv az adott országban. Így önállóan tudod intézni a papírokat és nincs szükség tolmácsra.
2016. aug. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az 5. válaszolónak maximálisan igaza van, ezeket valóban nem írtam le. Önállóság, tapraesettség, lelkierő nélkül nem fog menni már maga az ügyintézés sem, nemhogy a lelki vonzata a külföldön élésnek (magány, beilleszkedés, stb.).
2016. aug. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!