Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehetséges teljes életet élni...

Lehetséges teljes életet élni internetkapcsolat nélkül?

Figyelt kérdés

2016. aug. 8. 16:20
1 2
 1/12 Gugu Gabor ***** válasza:
75%
Egyre nehezebb (vagy inkább körülményesebb) de messze nem lehetetlen.
2016. aug. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Lehetni lehet, miért ne lehetne. Viszont sok dolgot megnehezít. Az internet alapvetően nem rossz dolog, csak jól kell használni.


Nem kötelező napi 150 emberrel beszélni, nonstop online lenni facebookon, és mindent posztolni. Viszont van egy csomó hasznos funkció, online ügyintézés, bank, email, információszerzés, tanulás, filmek, játékok...

2016. aug. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem teljesebbet lehet internet nélkül. Már régóta tervezem, hogy nem fogok netezni.
2016. aug. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Bocs, de ebben mi a 0%? Szerencsére 35 éves vagyok, így a fiatalságom egy részét az internet előtti korszakban éltem és nagyon jó volt, sokkal több beszélgetés, sokkal lassabb világ, sokkal kevesebb felesleges információ. Látom milyen a mai fiataloknak, mert a szakmám miatt közöttük élek. A messenger nem ugyanaz, mint beülni egy pub-ba beszélgetni. A netnek van egy kevés előnye, a többi viszont komoly hátrány, ráadásul beszippant, annyira, hogy ha valaki nem akar netezni az 0%, hát ennyire szippant be, szánalom.
2016. aug. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
#3 hajrá, sok sikert. Nem fogsz hiányozni.
2016. aug. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
5 Ebbe most miért kellett belekötni? A kérdés erről szólt. Ha te csak az internettel tudod elképzelni magad, az is egy válasz, nincs ezzel semmi gond, a te életed, úgy éled ahogy akarod.
2016. aug. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Aztán még csodálkoznak, hogy ennyi depressziós, szociális élettel nem rendelkező tizenéves siránkozik itt nap mint nap GYIK-en. Ne aggódj, ezek az emberek az egész életüket a virtuális világban élték, és fogják is. Mire észbe kapnak, már késő lesz.
2016. aug. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Biztosan lehet, ha minden és mindenki ott van hozzád közel vagy sok pénzed van telefonálgatni, illetve ha a munkádhoz nincs rá szükség, de nekem megéri internetet fizetni. A munkám miatt eleve szükségem van rá, ráadásul sokakkal megkönnyíti a kapcsolattartást, beleértve például a szüleimet, a testvéremet, aki gyakran van kiküldetésben, vagy a távolabb élő barátaimat. És őszintén szólva a vásárlásoknál is nagy segítségem van, hogy a lehető legjobb ár-érték arányban jussak hozzá mindenhez, ami az elmúlt évben nekem egyáltalán nem volt elhanyagolható, mivel lakást vásároltam és újítottam fel, itt meg nagyon nem mindegy, mennyi kiadásom van (persze, ha lottómilliárdos lennék, akkor ez is lényegtelen lenne).
2016. aug. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Éhenhalnál hamar. :(


Nincs net -> nincs kajarendelés -> éhhalál

2016. aug. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én rengeteg időt és pénzt spóroltam már hála az internetnek. Kapásból internet nélkül nem tudnék az eBay-ről töredék áron vásárolni, vagy sokkal nehezebben jutnék hozzá megfizethető áron az én lábamra jó 35-ös méretű cipőkhöz (nem vagyok cipőmániás, de amikor tönkremegy egy cipőm, és újat kell venni, nem mindegy, hogy végigjárom a környék összes üzletét, és heteket csak ezzel töltök, vagy megnézem, hol kapható egyáltalán ilyen méret, és célirányosan oda megyek).

Össze tudom hasonlítani különböző üzletek árait akár alap élelmiszereknél is.

Nem kell szabadságot kivennem (a lehetetlen banki nyitva tartások miatt), hogy lekössem a megtakarításaimat vagy befizessem a közműszámlákat, nem kell sárga csekkekkel mászkálnom a postára, bármelyik nap bármelyik órájában indíthatok utalást (ráadásul én olyan csomagban vagyok, hogy ingyenesen utalok).


Most hirtelen ezek az előnyök jutottak eszembe, ezekről pedig nem szeretnék lemondani. És elárulok egy titkot, emellett még az interneten kívül is teljes életet élek. Megleptem valakit? :-)


Ha valaki zombivá válik az internet mellett, az nem az internet hibája, csakis az egyéné.

2016. aug. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!