Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen hatást...

Szerintetek milyen hatást váltana ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azon gondolkodom, hogy kipróbálom az egyik könyvben olvasott dolgot és érdekelne, hogy milyen hatást vált ki az emberekből...


A dolog lényege, hogy megbeszélném a fagyi árussal, hogy 100 adag fagyit kifizetek neki előre ő meg azt a 100 fagyit "ingyen" adja a vásárlóknak...tehát amikor fizetne szeretnének, akkor megmondja, hogy ez az adat ingyen volt...

Nem nagy összegről van szó, mert ha jól emlékszem 400 Ft a nagy adag, tehát ha azzal számolok, akkor 40.000 Ft az egész...de egyes embereknek a reakciója érdekelne, hogy ki hogyan reagál az ajándék fagyira...


23F



2016. aug. 18. 08:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ezzel biztosítottad az utadat a menyországba
2016. aug. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Érdekes felvetés! Vannak ilyen videók, amik bemutatnak ilyen előre megrendezett, "körbemenő" jócselekedeteket, tehát azt hivatottak ábrázolni, hogy egyfajta pillangóhatás indul el.


A hatás valószínűleg nagy-nagy meglepettség, hálálkodás lenne, esetleg ajándékba visszakapna ezt-azt a fagyiárus is az emberektől.


Jobb kedvre derült emberektől több jó várható, az tény. Vezetésnél figyeltem meg azt, hogy ha udvarias, előzékeny vagyok másokkal, hamar én is visszakapom, illetve azt remélem, az általam elengedettek is hasonlóképp tesznek majd másokkal.

2016. aug. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én személy szerint ha ingyen adnának fagyit akkor a reakcióm egy nagy mosoly lenne, és bár nem érteném az okát de megköszönném. Szerintem az emberek 97%-a hasonlóképpen reagálna. Meglepődne, mosolyogna, megköszönné. A maradék 3%-nak gyanús lenne, és kijelentené, hogy ő kifizeti neki nem kell ingyen.
2016. aug. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1: ateista vagyok :)


#2: nem várok visszahatást, de hiszek benne, hogy visszakapnám talán más formában, talán ugyanígy...


#3: igazából a célom az lenne, hogy egy kicsit feldobjam az embereket, mert sokan zombi módjára élnek...kevés örömük van az életben és egy kis kedvességet csempészni az életükbe...


Gary Chapman: Szeretet, mint életforma című könyvben van egy történet, amikor 3 nő kávézóban teszik ugyanezt...

Mondjuk fagyizni azért mennek az emberek, mert szeretnek már a fagyi is jobb kedvre deríti őket, de ez még egy kis plusz lenne :)


Múltkor amikor álltunk sorba a fagyizóba voltak előttünk páran...de mindenkinek olyan komoly arca volt, mintha temetésen lennének kb...sem előttünk sem mögöttünk nem beszélgettek, pedig mindenki 2-3 fős csoportban volt...

A fagyizás is abból indult ki, hogy dédimamámat és a lányát elvittük fagyizni apámmal, mert maguktól már nem sétálnának ki addig...és eszembe jutott, hogy mások napját is feldobhatom ezzel, hogy "meghívom őket fagyizni", csak nem tudnák, hogy én voltam :)

Talán végre nem temetőben érezném magam amikor sorban állok :)


23F

2016. aug. 18. 09:40
 5/11 Blade Bone ***** válasza:
Egy műsorban láttam egyszer az egyik részben, hogy ki tettek egy doboz pénzt egy ilyen bodéba, és az ember ráírta nagy betűkkel, hogy free money :D olyan emberek is voltak, akik majdhogynem vitatkoztak az emberrel, mert beleszerettek volna tenni pénzt a dobozba, tehát nem kivenni onnan. Érdekes volt. :D
2016. aug. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember örülne, én is. Viszont, ha 40.000-re azt mondod, hogy nem nagy pénz, akkor inkább lehetne valami maradandóbb ajándékra költeni. Pl. szegény gyerekeknek cipőre.
2016. aug. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6: szerencsére elég jól keresek és elég sokat tudok félretenni...az a 40e Ft nem hiányozna...


ezt nem segítő szándékkal csinálnám, szimplán kedveskedés...ha segíteni akarnék valakin, akkor inkább az állatoknak adományoznék, oké a szegény gyerek nem tehet a sorsáról, de a gyerekeknek jóval többen segítenek, mint az állatoknak, meg az állatokat jobban sajnálom, mert ők hiába nőnek fel, nem lesznek jobb lehetőségeik, sőt...minél idősebb annál nehezebben viszik el a menhelyről...

de most ebbe nem szeretnék belefolyni ez más téma :)


23F

2016. aug. 19. 08:18
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát, ha csak kedveskedni akarsz, csináld. Örülnének neki, aztán 1 óra múlva már el is felejtenék. Viszont a fagyis meglátná a dologban a reklám lehetőségét, ő örülne több napig is!
2016. aug. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem 100 korsó ingyen sörnek jobban örülnének az emberek!! (meg én is)

Tibiatya

2016. aug. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9:

nem támogatom az alkoholistákat, sok ember életét tönkreteszik...

sajnos személyes tapasztalatom is van első kézből...

de megtaláltad a lehetőséget, te hogyan okozz örömöt az embereknek :)


23F

2016. aug. 26. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!