Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért szokták mondani az...

Miért szokták mondani az idősebbek hogy már nem vagyok 20 éves? Miért olyan jó 20 évesnek lenni?

Figyelt kérdés

2016. aug. 30. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyenkor a fiatalság előnyeire gondolnak gondolom.
2016. aug. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mert 20 évesen az ember még:

- fiatal és ebből adódóan szép (legalábbis nem csupa ránc, nem ősz, stb., tehát szebb mint egy 40-50 éves)

- több a szabadideje (főleg ha egyetemista és még nem dolgozik és gyereke sincs)

- több az életereje és (a kivételektől eltekintve) egészséges

- a legtöbb 20 éves még a szüleivel lakik vagy a szülei támogatják anyagilag így nem kell minden nap azon stresszelnie, hogy lesz-e holnap mit enni vagy sem

- ilyen idős korban van még idő a barátokkal lógni, szórakozni, utazgatni stb., később amikor az embernek családja van meg a barátainak is, utána örül, ha nagyritkán össze tudnak futni, de az se a régi már

- ráadásul egy 20 évesnek még van egy rakás ideje eldönteni mit akar kezdeni az életével, ha nem tetszik neki a suli vagy a munka, amibe belevágott, most még könnyen tud váltani


30/N

2016. aug. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt meg kell tapasztalni. Magamból kiindulva 20 évesen még sokkal aktívabb voltam minden tekintetben. A szervezet sajnos elöregszik. Nem mindig sikerül úgy fel venni a ritmust ahogyan szeretném Sorra jönnek elő az egészségi problémák. Hiába van még meg az emberben az akarat, hogy már pedig ezt meg azt megtudom és megakarom csinálni és azért is megcsinálom a végére teljes kimerülés lesz. Én fiatalabb koromban egy hiperaktív, terhelhető, maximalista munkaerő voltam. 17 éves koromban végeztem az iskolámmal, egy év múlva nagykorúként már 3 műszakba dolgoztam. Imádtam, jól bírtam a műszakozást. Szerettem bejárni a munkahelyemre. Ez az érzés a mai napig így van, viszont azt is be kell hogy ismerjem mára nagyon kimerít a munka mint idegileg és fizikailag is.

Viszont elnézve a 20-on éves kollégáimat náluk mégis kitartóbb vagyok és nem szokásom vissza utasítani vagy nyavalyogni hogy ezt meg azt nem akarom csinálni. Ha beleszakadok is de megcsinálom.

2016. aug. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!