Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy jelenleg 400-450 forintos bruttó keresetért sincsenek Magyarországon informatikusok? Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
Kevés az informatikusok képzése? Kevesen ütik meg a minimális elvárás határát? Vagy egész egyszerűen csak minden informatikus külföldön helyezkedik el? Azért magyar színvonalban ez a kereset körülbelül háromszorosa annak, mint amennyit egy átlag magyar keres.
2016. szept. 5. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van rá jelentkező, csak senki sem elég jó.
2016. szept. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Bullshit.


(egy programozó)

2016. szept. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagy kapásból külföldön van.

Vagy sokszor a cégek sem tudják kit keresnek, nagyon sokan egymást ütő, ellentétes elvárásokat fogalmaznak meg.

Btw, milyen informatikus? Az gyűjtönév, rendszergazdát vagy fejlesztőt keressük? Mert ez utóbbiból valóban hiány van.

A képzés minőségének is múlik, nem mindegy ki milyen tudással esik ki a padból.

2016. szept. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Idén valahogy ez lett a sztártéma. Valahol óriási gond van. Pont ma olvastam egy cikket, érdemes a hozzászólásokat is megnézni.

[link]


Amit személyesen tapasztalok:

Lassan mindenki panaszkodik, hogy nincs munkaerő. Tavaly nyáron a balatoni vendéglők voltak a híradóban. A Balatontól nem messze lakom és látom, hogy miért nem találnak embert. A normális vendéglősöknek nincs komoly gondja, általában találnak szakácsot, takarítót, stb. Akik viszont túlóráztatnak és nem fizetik ki, nem biztosítanak normális körülményeket, nem találnak munkaerőt, mert jobban megéri külföld.

Aztán nemrég jött a Tesco is. Sorban olvastam a híreket, hogy nem találnak munkaerőt és még válságstábot is összehívtak. Az ilyen cikkek alatt sorban érkeztek a hozzászólások, hogy mennyien jelentkeztek és egyiküket sem értesítették, hogy mi van. Továbbá még a diákmunkások is sorban mennek hozzájuk.

Az informatikus dolog is megy egy ideje. Műszaki egyetemre járok és van egy kis rálátásom az infósokra. Aki valóban tehetséges, azt kb. egyetem alatt már felveszi egy itthoni cég vagy elszívja egy külföldi. Akik nem a legtehetségesebb, ők sokszor furcsa helyzetben vannak. Többször hallottam, hogy elmentek állásinterjúra, ahova amúgy tökéletesen megfeleltek volna, de nem hívták vissza őket és mást sem. Aztán így volt jó pár cég akár egy évig is. Sok helyen meg nettó 150 alatt akartak fizetni. Persze, hangzatosan versenyképes fizetést és hasonlókat hirdetve az állásajánlatoknál. Az ilyen cégek persze, panaszkodnak. De komoly cégektől ritkán hallani ugyanezt.

2016. szept. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!