Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarnak magyar az ellensége...

Magyarnak magyar az ellensége külföldön?

Figyelt kérdés
Volt egy srác aki Londonban dolgozik és kiírta egy FB-os csoportba, hogy konyhai kisegítőket keresnek a munkahelyén. Mondtam engem érdekelne és erre azt írta vissza, hogy az állást már betöltötték, de amint lesz szabad pozíció majd szól. Ez volt 2 hete. Aztán ma megint kiírta a munkát, írtam neki és megint azt írta, hogy már nem aktuális. Hajnali 3.kor tette ki a hirdetést. Azért azt gondolom, ha annyira akarta volna hogy menjek, akkor nem írja ki, hanem engem keres meg előtte. Szomorú, hogy így bánnak az emberrel.
2016. szept. 14. 07:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha rám halgatsz akkor közvetitőket jó messziről elkerülöd!


Engem facecbookos, Dorta Livia rák kft. 2 hónapig hitegetet felvesznek egy gyári munkára, és majd hívnak hát sose hívtak a mocskok.


Szóval saját magadnak keríts munkát, ad be az önéletrajzod stb. és kész.

2016. szept. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ez a srác nem közvetítős volt, hanem egy kint dolgozó magyar. De látod, megígéri, hogy majd gondol rám, ha lesz szabad pozíció aztán nem keres meg. Pedig direkt írtam neki, hogy a jövőm függne attól a munkától, hogy eltudjak valahol indulni, és NEM KERES MEG.
2016. szept. 14. 08:07
 3/21 anonim ***** válasza:
49%

"Magyarnak magyar az ellensége külföldön?"


Igen.


Elég hogy neten elolvasni magyar átveri másik magyart külföldön.

2016. szept. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Nem csak kulfoldon.
2016. szept. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ebben is lehetne általánosítani.

Nekem, akik kint élnek ismerőseim, a legjobb kapcsolatban a többi magyarral vannak.

2016. szept. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a legtöbb kimegy és elfelejtik, hogy ők hol kezdték.
2016. szept. 14. 08:45
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Te nem vagy komplett. Ezert az ellenseged?


Se kutyad, se macskad a ficko, szivesseget kertel, nem jott be, ennyi.

2016. szept. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%

IGEN!!!


Ez biztos! Irigyek, féltékenyek, kárörvendők. Meg lehet nézni más népeket, pl. lengyelek, összetartanak, segítik egymást. Férjem mikor kinn dolgozott, az egyedüli "ellenségei" a magyarok voltak. Helyezkedtek, kritizáltak mindenkit, próbáltak pozícióba kerülni. Itthonról mindenki csak tanácsokat osztogatott, meg ment a "nemúgyvanazhogycsakkimészaztkolbászbólvanakerítés", de a férjem kiment nyelvtudás nélkül, sokat küzdött, tanult, kínlódott, és mind a mai napig várják vissza. Itthon most megy a "perszetekönnyenvagy", meg a "hallodszerezzémáki, de megfogadta, hogy SENKINEK nem segít. Most Norvégiába készülünk, immáron családostul, megint csak az okoskodás megy, me a nemúgyvanaz, ott hidegvan, nem fogjuk bírni, mi lesz a gyerekekkel, stb... Mindezek mellett már megkaptuk azt is, hogy megvárják mi lesz velünk, és ha biztos, hogy maradunk, akkor szerezzük ki a "barátainkat"! Az, hogy a szállás ott alaphangon 2 millió kaucióval, hogy lassan fél éve norvégul tanul az egész család, az hogy utánajártunk Mindennek, de Mindennek, hogy a bizonyítványok, oltási könyvek, fontos iratok hivatalos fordíttatása mibe kerül mind energiában, mind pénzben az senkit nem érdekel. És ha minden rendben lesz, akkoris hónapokba fog telni, mire rendbeszedjük magunkat annyira, hogy minden nehézségen túlleszünk. Most mindenki hülyének néz minket, meg leszól, de azért a készbe beleülnének. Ráadásul állítom azok tennének legtöbbet keresztbe, akiket az ember jószándékúlag kisegít jutni.

Tehát a tanácsom a következő:

Gyűjts pénzt annyit, amennyire szükséged lehet ahhoz, hogy pár napig-hétig el tudj kinn boldogulni.

Érdeklődj sokat a kiválasztott célországról, mindent tudj meg, mire lehet ott kinn szükséged!

Menj ki lehetőleg egy nagyobb városba, még nyelvtudás nélkül is, ha szerencséd van és talpraesett vagy, találhatsz munkát.

Nagyon kemény világ van ott, főleg azoknak, akik nem beszélik a nyelvet, de ha tényleg érdeklődő vagy, és hajlandó vagy tanulni, ill. nem szégyellsz olyan melót elvállalni, ami esetleg fényévekre van a szakmádtól és elég aljamunka, akkor idővel nagyon sok kapu kinyílik előtted. Ne számíts senki segítségére! Nem fognak, és nem is akarnak majd segíteni. Viszont ha nem adod fel, akkor meg tudod változtatni az életed! Sok sikert!

2016. szept. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Értelemszerűen nem fogok a munkahelyemre olyat beajánlani, aki nekem valamiért nem szimpatikus, nem bízom meg benne. Aztán ha lusta vagy, vagy trehány, töröd a nyelvet, mittudomén... akkor engem vesznek elő, hogy hát minek vittem oda ilyen munkaerőt? Ha szívességet kérsz, azt nem kötelelező teljesíteni, attól még nem az ellenséged az illető.


De hogy a fő kérdésedre válaszoljak: hatodik éve élek külföldön, engem még nem bántott itt magyar, pedig összebarátkoztam néhánnyal. Igaz semmi szívességet nem kérek anélkül, hogy azzal a lendülettel ne ajánlanám fel a viszonzás módját (pl. kölcsönösen vigyázunk egymás kutyáira utazáskor, hozunk egymásnak Magyarországról dolgokat, ilyesmi)

2016. szept. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Hát nekem pedig eddig egy kinti magyar sem szimpatikus. Kerülni fogom őket messziről. Egyáltalán nem vagyok se lusta, se munkakerülő. Keményen megdolgoztam és megfogok dolgozni a pénzért és nem úgy, mint az elkényeztetett milliomoscsemeték!
2016. szept. 14. 15:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!