Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kinek illik mondani, hogy...

Picoka92 kérdése:

Kinek illik mondani, hogy tegeződjünk? Egy 25eves nőnek, vagy egy fiatal férfi doktornak?

Figyelt kérdés
25eves no vagyok, a haziorvosom olyan 30as ferfi. Allandoan magazodunk, en orulnk ha nem igy lenne. Melyikunknek illik kerni a tegezodest? Ki all feljebb azon a tiszteletrangletran? Egy no, vagy egy orvos? Egyebkent nagyon baratsagos, kedves tehat nem egy taho dokirol beszelunk.
2016. szept. 16. 13:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
szerintem mondhatod te nyugodtan. a doki nem fog letegezni mert a betege vagy.
2016. szept. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
Az orvosnak kell felajánlani a tegeződést. Hiába vagy 25 éves. Hozzá képest még fiatal vagy egyrészt, másrészt pedig magasabb rangú, mint te. Ha ő nem tegeződik, tiszteletlenség tegeződni vele. Mondjuk te inkább lány vagy, mint nő.
2016. szept. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Richard2 válasza:
82%
Természetesen az orvos mivel hát van nem véleten az :) mármint a neve :)
2016. szept. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
Ebből nem lesz tegeződés, ha nő nem akarja. Szerintem jobb is így, személy szerint. Mivel fiatalabb vagy is vagy és, mert ő magasabb rangú. Az idősebb ajánlja fel mindig, és a magasabb rangú, még mielőtt bárki hülyeséget mond. Mint az első.
2016. szept. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Az idősebbnek kell mondani. De orvosnál és hivatalos helyeken, nem illik tegeződni.
2016. szept. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
*ha ő.. bocsánat
2016. szept. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

mar csak azt kell kitalalni hogy egy orvos mitol magasabb rangu az orvos/beteg viszonyban?


Az orvos a beteg fonoke talan?

2016. szept. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Oke. Akkor lany vagyok. Bar furcsanak hangzik hogy ez a lany a masodik gyereket varja. :D
2016. szept. 16. 14:17
 9/21 anonim ***** válasza:
Az furcsa, ha egy fiú várja a második gyerekét? Annál már csak az a furcsább, ha egy lány letegez egy doktort. nem csak furcsa, de nevetséges is. Tanár vagyok, még én sem tegezem le a diákjaimat, Megadom a tiszteletet a diákjaim felé. Mert így szokás. Ha nem értesz egyet, látogass meg egy etika órát. 25 éves lány ne tegezzen le egy 30 év körüli orvos férfit, és ez már pláne. remélem, segítettem. :-)
2016. szept. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
En mindenkinek zold kezet nyomtam.es kerdeztem. Nem mondtam h le fogom tegezni. :D koszonom a valaszokat. Olvasgattam rola es nem volt egyertelmu szamomra mikor az volt irva, hogy idosebb a fiatalnak, no a ferfinak. Mert ugye. Ha mindig azlenne ervenyben hogy idosebb a fiatalnak, akkor mi ertelme lenne azt is leirni, hogy no a ferfinak? Vagy itt az egykoruakra gondolt? Orvos paciens kapcsolatrol pedig igy nem talaltam semmit.
2016. szept. 16. 14:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!