Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az 5. kiegészítésnek (usa)...

Az 5. kiegészítésnek (usa) van magyar jogi megfelelője?

Figyelt kérdés
Ez nagy vonalakban arról szól, hogy ha valaki egy kérdésre történő válaszadással önmagát sodorná bajba, azaz saját maga ellen tanúskodna, akkor nem köteles válaszolni (tényleg csak nagyon felszínesen leírva). Van ehhez hasonló a magyar jogban?

2016. okt. 26. 22:05
 1/2 anonim ***** válasza:
30%

így sem vagy köteles válaszolni,sőt együttműködni sem vagy köteles.

emlékszem egyszer leigazoltatott a rendőr,elővette a szondát.

nekem meg átvillant az agyamon az egyik kollégám,aki evett egy konyakos meggyet,megfújta a szondát ugyanígy igazoltatásnál és be is volták a jogsiját.

nah szóval én is ettem egy konyakos meggyes csokit,pont mielőtt beültem a kocsiba.

mondtam a rendőrnek,hogy nem vagyok hajlandó megfújni,mert tudtam,hogy akkor el kell vinniük vérvételre,és 20 ezret sem voltam hajlandó kicsengeti cserébe nekik,mert ennyi lett volna.

a vérben ilyen kevés alkohol nem mutatható ki,viszont a szájban maradhat kicsi amit kimutat a szonda.

szóval megbilincseltek,bevittek az ügyeletre,várni kellett 2 órát,nem baj addig is szívódott felfelé az a kicsi.

bementünk,levették a vért,bevittek az őrsre,vártam a folyosón egy órát,aztán jöttek és mondták,hogy nem mutatható ki semmi mehetek haza.

2016. okt. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, például a szabálysértési törvényben:

33. § Senki sem kötelezhető arra, hogy önmagára terhelő vallomást tegyen és önmaga ellen bizonyítékot szolgáltasson.

2016. okt. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!