Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Másnak is feltűnt már, hogy...

Másnak is feltűnt már, hogy Mindenszentekkor és Halottak napján egyre kevesebb fiatalt (gondolok itt most főleg 14-25 évesekre) látni a temetőkben megjelenni a hozzátartozóik sírjánál?

Figyelt kérdés
A mi sírjaink falusi temetőkben vannak nem tudom városokban mi a helyzet, de az utóbbi időkben direkt nézelődtem hogy hány korombelit látok én 21 vagyok, és nagyon keveset és sokszor azok is úgy vannak felöltözve hogy csak nézek, hogy mennyire nem odaillő.

2016. nov. 1. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Őszintén szólva mi is mindig tréningruhában megyünk. A sírok gondozása elég piszkos munka, én másokat is így látok akik takarítják, sepregetik, mossák a sírjaikat. Kevesen vannak, akik csak mennek a virággal, gyertyával és azt elhelyezik és mennek haza.
2016. nov. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Mi pedig nem is megyünk. Mi az év maradék 364 napjában emlékezünk meg a halottainkról. Nem 4 fallal körülzárt templomokban és rácsozott temetőkertekben, egy erre kijelölt napon, hanem minden pillanatban, önmagunkban.
2016. nov. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Én is 21 vagyok, és normális esetben én is ilyenkor szoktak elmenni, plusz 1-2 alkalommal év közben, ha épp otthon vagyok. Mivel elég messze lakok, ezért most nem is tudtam hazamenni, tehát ez is elmaradt. Szerintem azért látni kevesebb fiatalt mert más városban dolgoznak, tanulnak, és nem utaznak haza erre az alkalomra.
2016. nov. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem értelmetlen kijárni a temetőbe. Nincs ott más csak néhány hideg márványtömb amin rajta van egy-egy hozzátartozónk neve. Még soha nem rohantak meg az érzelmek vagy az emlékek ezek láttán. Ha le akarom róni a tiszteletem az őseim előtt előveszek egy fotóalbumot és végigpörgetem.


A halottak napja csak egy jó biznisz, semmi több.

2016. nov. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%

Nagyon ráértél látom .

Mellesleg én ezt az "ünnepet" nem tudom komolyan venni. Egy évbe 1x kimegyünk a temetőbe aztán hűha ennyivel le is van rendezve. Minek menjek? Aki jelent/jelentett számomra valamit annak amugy is foglalkozok a sírjával meg kimegyek a temetőbe érted. Ez meg csak képmutatás meg ez a "jaj menjünk ki mert úgy illik " . Ki nem sz*rja le mi illik meg mi nem? Ha olyan ember fekszik ott akit utáltam de jaj rokon hát lesz*rom hogy rokon vagy nem rokon ott rohadjon meg.

Tipikus olyan "ünnep" ez mint a karácsony az is arról szól kb hogy szeressük egymást 2 napig aztán cs.

Hülyeségnek tartom ezeket. Meg nemis érdekel. De te nézegesd csak ki ment ki meg ki nem.

2016. nov. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként félre értés ne essék most nem lenézem azokat akik nem jönnek el. Igazából én is főleg csak a szüleim nyomására és az utolsóval tökre egyetértek ebben a mit "illik" és mit nem illik dologban mert ma is például nagyrészt csak azt hallgathattam hogy az öregek hogy vágnak fel egymásnak hogy az unokáik mennyire jók meg hasonlók
2016. nov. 1. 16:59
 7/9 anonim ***** válasza:
21%

Mégis, mit vársz? Hogy öltözzenek be elegánsba, feketébe, mintha csak temetésre mennének, és 5 perces néma megemlékezést tartsanak minden rokonuk sírjánál?

Én sem vettem fel ünneplős, magassarkú cipőt, mivel egyrészt sár volt, másrészt kitörtem volna a bokám, mivel a temető nincs lebetonozva.

És mivel késő ősz van, és elég hideg, ezért mindenki kabátban van, az alá meg nem mindegy, mit vesznek fel?


A te falusi elmédnek biztos nehéz elképzelni, de a városi temetők sem különböznek a többitől. Én városban is, falun is sok fiatalt láttam, kisgyerekeket is vitték a szüleik. De senkinek nem kötelessége, én sem járok ki ilyenkor mindenki sírjához, mert ahogy már felettem is írták,

mi nem csak ezen az egy napon emlékezünk vagy gondolunk a halottainkra. Nem azzal fejezzük ki a szeretetünket, hogy nyolcvanhat színes mécsest pakolunk a sírokra.


Te tipikusan az a fajta vagy, aki beviszi a virágot meg a gyertyát a temetőbe, és miközben leteszed a nagyapád sírjára, már fél szemmel azt lesed, hogy kettővel melletted kik állnak és mit csinálnak. Aztán körbejársz kétszer-háromszor, és a fogadat szívogatva, keserű arccal motyogod magadnak, hogy milyen szemtelenek ezek a mai fiatalok. Komolyan, ha nem írtad volna le, hogy 21 vagy, azt hinném, hogy inkább 71. Tipikus háklis banya hozzáállás.

Meg aztán, ha olyan nagyon kevés fiatalt látsz a temetőkben, akkor hogy lehet, hogy olyan nagyon sokszor nincsenek illően felöltözve?

Inkább keress magadnak valami hobbit, és főleg ÉLETET, ahelyett, hogy másokat szekálsz, mert ha így folytatod, rólad senki nem fog majd megemlékezni.

2016. nov. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó azt írtam, hogy a sírjaink falun vannak én magam városi vagyok de sebaj szövegértés 1-es el van nézve. A másik meg az hogy rohadtul nem várom el hogy öltözzenek ki én sem voltam meg a családom sem de azért nem is egy szürke alapon rózsaszín csíkos melegítőben mentem el mint néhányan és nem, abszolút nem az a fajta vagyok a fél szemmel azt figyeli mellettem mit csinálnak mert pont letojom, de nagyon örülök, hogy te még nálam is jobban tudod milyen ember vagyok. Előbb nagyjából kifejtettem, hogy én nem vagyok ezen felháborodva csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést, engem aztán az sem érdekel igazán ha 10 év múlva senki sem fog eljárni ilyenkor.
2016. nov. 1. 17:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Én sem mentem ki, mert egyrészt nem fogok olyan sírhoz kimenni, akire nem is emlékszem. Illetve nem fogom soha meglátogatni a mamám sírját, mivel ő szart rám, ahogy elköltöztünk tőle, amikor kicsi voltam. Egy szülinapi felköszöntést sem kaptam tőle, bezzeg mikor még kicsi voltam, és sokszor átmentünk apával, tesókkal a rokonokhoz, akkor bezzeg tudott színészkedni. Ebben az évben hunyt el, de nem rég véletlenül meghallottam, hogy sosem szeretett minket... azaz engem meg a tesóimat. Pedig nem adtam rá okot. :')
2016. nov. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!