Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért nézik le...

Az emberek miért nézik le azt, akin látszik, hogy sok pénze van?

Figyelt kérdés

Nem teszik szóvá, de érezni a pillantásukon és eléggé kellemetlen.

Egyetemre járok és főként a csoporttársaim csinálják ezt. Hiába vagyok kedves, jófej, beképzeltnek semmiképp nem mondanám magam, mégis amikor meglátják a ruháim, a cuccaim -vagy pl múltkor az egyikük meglátta, hogy egy drága színházjegy van nálam- rögtön másképp viselkednek és hát igen, így nehéz barátkozni..

Szóval a kérdés az, hogy aki szegény, azt miért nem piszkálják, és aki meg tehetősebb, azt miért kell rögtön lenézni? Egyszerűen csak az irigység az oka?


2016. nov. 18. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Irigyseg, es hat eloitelet. :S
2016. nov. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Az emberek miért mondják az orvosokra, hogy mérgezik a betegeket a gyógyszeriparral együtt? Na ez pont ez a helyzet.
2016. nov. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ahogy mondod, szimpla irigység és kicsinyesség. Mondjuk a felvágós embereket én sem szeretem, de basszus nem azért dolgozok ennyit, hogy majd a csórók miatt ne vehessek fel kényelmes, jó minőségű cuccokat. Ha valaki sok pénzt akar, az dolgozzon meg érte, ne a másiktól sajnálja. Ilyen emberek barátságán nem hiszem, hogy sokat vesztenél :) És egyébként majd megtalálod azt a kört, ami neked való, az egyetem elég vegyes terep, szóval később könnyebb lesz, több magadfajtával fogsz találkozni és jobban fogod érezni magad :)
2016. nov. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Én még ilyent nem vettem észre. Biztos nem a te viselkedéseddel van a gond?
2016. nov. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Nem lenézik, csak egy kicsit kiközösítik.

Nálunk is van, aki guccsi táskával jön be és egyből kipakolja belőle az ájfonját meg az ájpedjét. És nem szivesen ül le mellé senki, pláne beszélgetni nem igen akar vele senki, mert a legnagyobb problémája a vidéki egyetemen, hogy hétvégén vajon Pestre menjen egy kicsit vásárolgatni, vagy Bécsbe?!?

Nekünk meg egészen más jellegű problémáink vannak :-)


Nem hiszem, hogy téged piszkálnának emiatt.

Inkább elkerülnek...

2016. nov. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Embertől függ ki milyen s mi alapon ítél el. Több oka is lehet.

Irigység, rossz érzet a szegénynek hogy a tehetősebb ott van a közelében, rosszindulat pl mert saját magán nem tud/ nem is akar olykor tenni a jobbért, esetleg amit én is tapasztaltam: Pénzzel nadzolva próbál felszedni valaki valakit... Pl rokonom meg miliomos és a gyereke úgy próbálta felszedni egy ismerősünket "héj van egy hajóm" csaj: Jah ami apádé s ő dolgozott meg érte. XD


S igen legtöbb ember akinek átlagnál több pénz landol sokszor észre se veszik mikor nagyképűsködnek vagy mondanak olyat ami úgy hangzik.

Pl rokonom gyerekének kiskorában: El kellett mondani ki hogy s hol töltötte a nyarat. A kisgyerek persze elmeséli a számára megszokott tengerparti üdüléseket ... A többi gyerek meg örült ha balcsira 1x elment.


A te esetedben lehet szimpla irigység, de az is lehet hogy nem veszel észre magadon dolgokat.


S alap hogy a "szegényeket nem szólják meg, hisz magyarban vagy xD ott az átlag fizuból nehéz megélni... S sokszor a szülők vagy leszrják a gyereket, vagy lemondanak saját javaikról a gyermek érdekében, de az se olyan sok ami igazából kellene.


Pl normális helyen a gyerek megkapja szezonokban a megfelelő ruházatot s vannak olyanok mint ahogy régen én is voltam: Kaptam ünnepekre ruhát extra cuccok helyett. S vannak azok a gyermekek akik egy évbe 1-2x látnak ruhadarabot.

Az extrák meg sehol.

Sok szemszögből kell nézni s világosabb lesz a dolog. Persze ez töredéke a gazdag-szegény témnak.


Persze ez nem zárja ki azt, hogy divatolj s adjagadra. :) Lehet meg kellene értetned velük, hogy anyagiaktól függetlenül Te is ember vagy.


23-N

2016. nov. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nem nézem le a tehetősebbeket, soha nem is piszkáltam senkit érte. De még csak példát se láttam erre, csak az ellenkezőjére. A "neked csak ilyen kis gagyi ezed meg azod van, nektek nem telik erre meg arra? elég élénken él az emlékeimben.

Csak azokat nem bírom akik villognak vele és lenézik a szegényebbeket. Meg mint "szegény" nekem az szokott átfutni a fejemen egy felvágós gazdag látványakor, hogy a számomra giccses csúnya divatékszerei vagy obag-je árából én 100 hasznos cuccot tudnék venni, ami nem dísz, hanem funkciója is van.

Nyilván mindenki arra költi a pénzét, amire akarja, ha kell akár az összesből vehet Fabergé tojásokat is.

De te vajon mennyit adakoztál eddig életedben? Mert én a szegények között többet is ismerek akik rendszeresen segítenek. Többek között ma is ezeket böngésztem, hogy milyen karácsonyi ajándékkal tudnék egyszerre segíteni is egy közhasznú alapítványnak.

Az adód 1%-át kinek utalod? :D

Meg ilyen kérdések futnak át a fejemen.

2016. nov. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek többsége nem nézi le azt, akin látszik, hogy sok pénze van. Azt nézik le általában, aki hangoztatja is a dolgot vagy az látszik rajta, hogy többnek érzi magát a dologtól.

Én is egyetemre járok és sok gazdag ember van. Van, aki lazán előadja, hogy szerinte az ő korában alapvető, hogy legyen az embernek egy saját lakása. Van, aki ha megkérdezik, elmondja normálisan. Gondolhatod, melyikkel nem akarnak barátkozni.

2016. nov. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a csórók nézik le, és irigység miatt.. mert biztos összelopta.. gondolják!
2016. nov. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!