Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan REÁLIS álmotok-vágya...

Van olyan REÁLIS álmotok-vágyatok, ami mellet kitartotok, akármi legyen is?

Figyelt kérdés

Nekem van egy régi vágyam, és bár a környezetem szerint több mint lehetetlen, de nem adom fel.


Kb. hetente erről álmodok már sok éve, sokszor ezen ábrándozok.


Gondoltam már arra, hogy valami szakemberhez fordulok, de az sem 2 forint.


Eleinte azt hittem, hogy majd csak megoldódik minden.


De nem.


2016. dec. 7. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"REÁLIS" :'D Ezzel is azok az emberek dobálóznak, akik előszeretettel használják a "lehetetlen" szót?


Több álmom, célom is van. Nem tudom ti hogy vagytok velem, de nálam nagyon szorosan összefügg ez a két fogalom. Az egyik az, hogy sikeres vállalkozó legyek. Aztán van még egy pár, például találkozni személyesen az egyik kedvenc zenekarommal ( Skillet ), megtalálni a szerelmet, leadni pár kiló felesleget. Szeretnék jóformán a semmiből, a tudásommal és kemény munkámmal valami nagyot alkotni.


Az anyagi dolgokkal kapcsolatos céljaim, álmaim viszont eltörpülnek a legfontosabb mellett, ami nem más, mint hogy boldog legyek. ;)


Szerintem ezek között semmi extra nincsen, bár lehetne még sorolni a listát.

2016. dec. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van, nekem a párommal leélni az egész életemet ❤
2016. dec. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves első hozzászóló!


A reális és a megvalósítható és hasonló álmoknál az a lényeg, hogy tényleg van esély a megvalósításra, ellenben, akik tényleg csak dobálóznak a "vágyaikkal"


Pl. meg szeretném nyerni a telitalálatot a lottón!

Szeretnék szépségkirálynő lenni!

Szeretnék F-1-es világbajnok lenni! (pl. 70 évesen)


És így tovább.


Tehát vannak az álmok, amik azok is maradnak, és vannak az olyan álmok-vágyak, amit megvalósíthatóak, valamikor.


A kérdés az, hogy mikor volt az, amikor fel kellett adni, mert tényleg semmi esélyt nem láttatok, vagy talán akkor épp úgy alakult, de van még remény?

2016. dec. 7. 22:33
 4/10 anonim ***** válasza:

1-es, igenis reális célokat kell kitűzni. Mert hát álmodhatok én arról, hogy gazdagabb leszek, mint Bill Gates, Hollywood-ban értem állnak majd sorba stúdiók, híresebb leszek, mint Elvis, keményebb, mint Bruce Li... és még sorolhatnám, de azért ezek távolról nem reális álmok.


Kérdező, van, hogyne lenne. A legreálisabb talán az, hogy szeretnék lediplomázni és elhelyezkedni a szakterültemen, aztán pedig egy kicsit elrugaszkodottabb, hogy a hobbijaim terén is szeretnék előrehaladni... a többit nem mondom, mert reálisnak nem igazán nevezhetőek.

2016. dec. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A modern társadalom kiöli az emberekből ezeket a nem "reális" álmokat, amik még megvannak gyerekkorban. Én pl. egy embert sem ismerek, aki elnök, asztronauta, stb... szeretne lenni :)


Szerintem eléggé elenyésző azoknak a száma, akiknek ilyen álmaik vannak, szóval beszélhetünk nyugodtan a nagy átlagról, akiknek szimpla álmaik vannak. Nem kell ide az a reális szó nyomatékosításképpen. :D


Nekem van olyan álmom, amibe már többször is belekezdtem, kudarc lett a vége, feladtam. Viszont a vágyamat ez a kudarc nem vette el. Egyre erősebb lett a vágyam, hogy megvalósítsam és mindig újra és újra belekezdtem, mindig egy kicsit más gondolkodásformával, más motivációval.


Van is egy észrevételem ezekkel a dolgokkal kapcsolatban. Nem számít, hogy valaki hányszor esik el, amíg eléri a célját, inkább az számít, hogy amíg padlón van valaki (mondjuk a kudarcok miatt) akkor mihez kezd, képes-e felállni és még egyszer megpróbálni. Általában a nagyon sikeres emberekre sok-sok negatív jelzőt akasztottak, voltak akit bolondnak tartottak az álma miatt, de még is véghezvitte és nagy dolog született belőle. Nézz csak utána. :D Most konkrét példát nem tudok hirtelen mondani, de nagyon gyakori, hogy valakit le akarnak beszélni az álmairól vagy irigység vagy félelem miatt (az illető tudja saját magáról, hogy nem merne belevágni az adott dologba, ezért jó szándékkal megpróbál lebeszélni). Ha meg nem sikerül ez a lebeszélés, akkor előfordul, hogy ezért hülyének néznek.

2016. dec. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Boldognak lenni.
2016. dec. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Nagy álmom hogy Beyonce énekeljen az én mikrofonba, ha értitek mire gondolok :D
2016. dec. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Megírni a rengeteg novella -és regényötletemet, amik a fejemben keringenek, és híres íróvá válni :)
2016. dec. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én boldog szeretnék maradni örök életemben. És ez sikerülni fog :)
2016. dec. 8. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Külföldre költözés volt... holnap cuccolok Svájcba. :)
2016. dec. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!