Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen marha gazdagok az...

Miért ilyen marha gazdagok az itt élő kínaiak, vietnámiak?

Figyelt kérdés
Ismerek már jó párat, szoktam is látni őket rendezvényen. Ma megyek pl szalagavatón, kis 4 éves srácon Tommy Hilfiger póló ami kb 8 ezer Ft. Mindegyiknek persze a legújabb IPhone. És BMW terepjáróval járnak. Hogy van ezeknek ennyi pénzük? Igen féltékeny vagyok rájuk. Nem sajnálom tőlük csak ilyen kérdésekre sosem kap választ az ember és furdal a kiváncsiság.
2016. dec. 18. 23:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
A legtöbbje cégvezető, vagy vállalkozó, nem pedig beosztott...
2016. dec. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Csalják az adót ész nélkül.
2016. dec. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Átlag magyar vállalkozó is megteheti ugyanezt.
2016. dec. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Hallottam egy olyan szóbeszéd miszerint egy halom pénzt fizet bizonyos családoknak, vállalkozóknak a kormányuk, hogy menjenek más országba, vegyenek letelepedési kötvényt, stb mindezt az ottani túlnépesedés miatt.
2016. dec. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Nekem ezt úgy mesélték, hogy:

Idejöttek az országba, és eleinte sok támogatást kapnak, és nem nagyon kell adózniuk. Aztán eltelik egy két év mikor kellene adózniuk és átírják az egyik családtagjukra a céget és kezdődik előröl.

Egyébként általában mindegyiknek van vállalkozása és nagyon olcsón jutnak a ruhákhoz, vagy a kínai cuccokhoz szinte fillérekből (lásd Aliexpress) aztán magyaroknak eladják drágábban, ők meg nem alacsonyodnak le, hanem márkás cuccokat vesznek. Persze kitudja miben vannak még benne, de lehet Kínában is van cégjük szóval minden oldalról jön a pénzük.

Igazából én is irigylem őket, de nem azért, hanem lássuk be jól csinálják. Nagyon sokan lenézik őket,de egyébként éles eszűek.:) Persze nem mindről mondható el.

2016. dec. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%
Ezt a magyarok jó része is megteheti, vállalkozók közül meg szinte 100%-uk.
2016. dec. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
A ruhaeladásból k-rvára meg lehet gazdagodni, ha az ember jól csinálja! A kínai ruhákhoz otthon (Kínában) olcsón hozzá lehet jutni, itt pedig drágán el lehet adni, mert a magyarok veszik, mint a cukrot. Egy pár zoknit Kínában meg lehet venni 50 forintért is, itt meg el lehet adni ugyanazt 350 forintért. Csekély 600%-os profit van rajta. :D És ez még csak egy kisebb értékű áru. Ugyanezt meg lehet csinálni drágábbakkal is, meg persze nem csak ruhával, bármiféle cuccal.
2016. dec. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Én most vettem amatonon 3db tommy hilfiger pulcsit darabját 2500 ért...
2016. dec. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

Például úgy, hogy a kínaiak az otthoni munkamorált iszik tovább itt is, azaz HAVI egyetlen szabadnapjuk van. Míg te 20 napot dolgozol egy hónapban, ők 29-et. Ennyivel hamarabb és jobban is boldogulnak.


Csak a kemény munkát soha nem irigyli az, aki nem próbálta, és aki nem próbálta, az nem is hiszi el, hogy eredméynre vezet.

2016. dec. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

#9


Matekból hányas voltál 2. osztályos korodban? :D Ha heti 6 napot dolgoznak, akkor miért havi 29 napot? Nem 24-25-öt inkább?

2016. dec. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!