Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az egészséges életmódról ti...

Az egészséges életmódról ti is így vélekedtek?

Figyelt kérdés

A fejlett országokról van szó, és NEM a szegény rétegekről. Az olyan emberekről, akik nagyjából (!) átlagos jövedelműek, van munkahelyük (többnyire), és az alapvető dolgokból nem szenvednek hiányt.


A legtöbben zárt helyen vagyunk egész nap, csak 10-15 percet vagyunk a szabadban / nap. Sokan betondzsungelben lakunk. A legtöbben ülő munkát végzünk - aki nem, az álló munkát egész nap.

A legtöbb ember autóval vagy tömegközlekedve ér be a munkahelyére. A lépcsőzést lift, mozgólépcső helyettesíti.


Az élelmiszerek nagy része túl édes vagy túl sós, túl sok adalékanyagot tartalmaz. A gyümölcsök, zöldségek is sok vegyi anyaggal kezeltek, illetve egyetemeken is kutatták többször is, hogy egyre csökken az ásványi anyag- és vitamintartalmuk.

Én körbenézve azt látom, hogy az emberek nem is esznek elegendő zöldséget, gyümölcsöt. Több ember a környezetemben egyáltalán nem, napokig csak kenyér, hús, tészta/rizs/krumpli (jó, az zöldség :D), tejtermékek, édesség. Sok ember nem főz, vagy ha igen, mirelit, félkész élelmiszereket.



Tudatosan kell odafigyelni, hogy többször mozduljunk ki a szabadba; a természetbe, együnk zöldséget és gyümölcsöt is az ebédhez vagy édesség helyett, mozogjunk rendszeresen, gyaloglás egy-két megálló helyett vagy akár futni járás.

Ráadásul aki nem szereti a zöldséget, gyümölcsöt, szeret nassolni, nem esik jól neki a sport, más hobbijai vannak, nem a sport a hobbija, nincs ideje - nekik még nehezebb.

Állítom, hogy a 25-50 éves magyarok döntő többségének nincs szabadideje vagy kevés, főleg család mellett!!!


2016. dec. 27. 19:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
64%
Mi a kérdés?
2016. dec. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Ti is úgy vélekedtek-e, hogy egy kényszer az életmódra is odafigyelni az egészség érdekében, nem könnyű dolog?
2016. dec. 27. 19:36
 3/30 anonim ***** válasza:

Az élet nem könnyű, régen sem volt az, alkalmazkodni kell. A rosszból törekedni kell kikerülni. Az egészséges életmódra meg oda lehet figyelni, ha valaki akar. Különben meg hogy milyen étel egészséges és milyen nem, arról apám tudna mesélni. Gyerekkorában például a fehér kenyeret tartották a legegészségesebbnek, az volt a drágább, ma meg már nem így van.

Egyébként a tested tudja, mire van szüksége, ha valami rossz, akkor jelez, fájdalommal, kellemetlen érzésekkel, és vagy figyelsz ezekre a jelzésekre vagy nem.

2016. dec. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Azt én se értem, hogy mi lenne a kenyérben egészségtelen. Direkt a zöldség-és gyümölcsfogyasztást, és az ipari élelmiszereket hoztam fel példának. Nekem elég nehéz odafigyelnem, hogy ekég zöldséget és gyümölcsöt egyek. Kibírnám rizzsel, hússal, csokival, egyéb nassolnivalóval és kolbásszal.
2016. dec. 27. 20:05
 5/30 anonim ***** válasza:

de pl a közértben alig találsz olyan ételt ami nincsen televágva cukorral.

ha meg nincs benne cukor és minimális az adalék,akkor meg 2x annyiba kerül,mert ugye akkor nincsen térfogat dúsítás és kénytelenek belerakni a valós mennyiséget.

így meg át is lépnéd a tervbe rakott átlag fizus kijövetelt,mert egy 4 tagú család már ezt nem tudná megoldani átlag fizuból napi szinten.

2016. dec. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Ha fűszereket, sót, húst és zöldséget veszel rizzsel, az nem drága, és egészséges zöldségleves lehet belőle, másodiknak egészséges hús rizzsel. Lehet hozzá savanyúuborkát enni.

Ha délután a nassolás adagját csökkented, és helyette szezonális gyümölcsöt eszel, az se drága túlzottan. Sőt, a boltban vett nasinál olcsóbb is.


Az egészséges étel nem drága szerintem. Befektetést igényel: te főzz és ne félkészet egyél, és erőfeszítést, az esetleges nassolási vágy csökkentését. ;)

2016. dec. 27. 20:17
 7/30 anonim ***** válasza:
A félkészek között is vannak jók, én pl. több dolgot fagyasztok, és ez sokat segít, ha kevés az időd pl. munka miatt.
2016. dec. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
A kenyér nem egészséges a glutén miatt.
2016. dec. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Évszázadok óta eszünk kenyeret, mi ne lenne egészséges rajta?


Nem a cukorral, nagyon sok sóval, tartósítószerekkel, rostszegény étkezéssel, vitaminhiányos étkezéssel van inkább gond?



Amúgy ti rá tudjátok venni magatokat a mozgásra?

2016. dec. 27. 20:25
 10/30 anonim ***** válasza:

Olvass utána a gluténnak kérdező, hogy mi is az pontosan és mit tud okozni a szervezetben, és azt is nézd meg hogy milyen sok só van a kenyérben.

Na meg a fehér kenyérben egyszerű szénhidrát van, mint a cukor, és az inzulint hasonló módon emeli meg.

Egyébként ugye azzal tisztában vagy, hogy évezredekkel, évszázadokkal ezelőtt az emberek átlag életkora 40-50 év volt? Nem azt mondom hogy a kenyér miatt, hanem hogy ez pont rossz példa hogy akkor is azt és nézzétek éltek 100 évet, ja nem.

2016. dec. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!