Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tartják sokan a magántan...

Miért tartják sokan a magántanulást borzasztó dolognak?

Figyelt kérdés

Például több olyan kérdést is olvastam, ahol a kérdező a magántanulói lehetőségekről érdeklődött, és elég durván leb.szták a válaszolók, hogy: "Magántanulóság, mi? Mit képzelsz magadról? Nem akarsz tanulni??? Menjél csak iskolába!!!"


Nos, az, hogy magántanuló akar lenni valaki, az nem feltétlenül azt jelenti, hogy nem akar tanulni. Ennek több oka is lehet:

- bizonyos tantárgyakra vagy egy sportra sokkal jobban akar koncentrálni, és ezt könnyebb úgy megvalósítania, ha nem jár iskolába

- a településén nincs erős iskola, ahova jár, ott kiközösítik/gúnyolják/megverik, viszont nem akar még elszakadni a szüleitől, és elmenni bentlakásba egy távolabbi városba


Amúgy mindkettőre tudok konkrét példát is, nem csak kitaláltam. Biztos van olyan eset, amikor tényleg azt akarja a diák, hogy csak otthon üljön, és ne csináljon semmit. De rengeteg esetben meg nem ez a helyzet. Mégis, ha valahol felhozzák a magántanulóságot, egyesek úgy reagálnak, mintha az illető megerőszakolt és megölt volna egy csecsemőt. ("Mit képzelsz??? Ki vagy te??? Hogy gondolod???" stb.)


Amúgy én szeretek tanulni (igaz, nem mindent), de én is szívesen lennék magántanuló. És nem azért, hogy itthon üljek, és ne csináljak semmit, hanem mivel elég könnyen tanulok, hamarabb meglenne a kötelező anyag, és többet tudnék tanulni olyan dolgokat, amik mondjuk nincsenek a tantervben, de érdekelnek, és hasznosak lehetnek számomra majd felnőttkoromban. Meg a második ok miatt is, amit leírtam, a település legerősebb iskolájába járok, de itt is nagyon szar a közösség, sok a menőző, be-beszólogató hülyegyerek, semmi kedvem ezekkel egy helyre járni.


2017. jan. 9. 21:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én valahogy csak olyan kérdést olvastam itt, ahol támogatják az ilyen embereket általában. De lehet van ilyen is amit leírtál. De amúgy igaz amit leírtál, több szempontból is előnyös bizonyos szitukban. Emellett ne mondja nekem senki, hogy a közösség egyáltalán nem számít, meg nem kéne befolyásolnia azt, hogy valaki hogy tanul, mikor valahol bicskával, stb... járnak iskolába, megvernek egyeseket, stb... magyarul sza.r környék :D


Valljuk be, nagyon sok szennyiskola van.

2017. jan. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
0%

Azt vallom hogy aki akar tanulni, az kijárja az iskolát, akinek meg büdös a koránkelés, meg fontosabb a karrier(amiben nem tudom ilyenkor hol a szülő hogy irányt mutasson) az ne is tanuljon abszolút. Ma már kb csak az egyszerű alkalmazottnál ér valamit az iskolai végzettség. Egy 18 éves fekete rapper akinek tanulásra nem volt lehetősége, de a Youtube kapcsán dollár milliókat kaszál a számaival, annak minek is kéne tanulnia?

De azt gondolom, ez itthon nem jellemző ránk mert más kultúra és nem is lehet fehérként kitörni nagyon semmivel, éppen ezért maradjon csak a tanulás, egy sport addig szól míg le nem ültetik a delikvenst a kisszékre, onnantól pedig ha nem országos szinten, média szinten ismert valaki, akkor eltűnik az éterbe.


Én is elvégeztem a középiskolát 3-assal, nem is akartam tanulni már általánosban se, de mégis elvégeztem, pedig lehetett volna az éjszakai élet is egy lehetőség.

24F

2017. jan. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

1-es, pl.: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


Egyáltalán nem tűnik a kérdező olyannak, aki nem akar tanulni, mert lusta, mégis az egyik "nagyokos" válaszoló olyan jól ismeri a kérdezőt, hogy tudja, hogy nála ez a helyzet...

2017. jan. 9. 21:31
 4/32 A kérdező kommentje:
2-es, és mi van, ha valaki akar tanulni, csak otthon? Miért nem lehet elfogadni a döntését? Miért kell jobban tudni, hogy mi jó neki?
2017. jan. 9. 21:32
 5/32 anonim ***** válasza:
Eléggé nyomós indokok kellenek ahhoz, hogy valaki magántanuló legyen, ez nem puszira megy. Ráadásul a szülői háttér sem mindegy, a szülők többsége számára ez luxus, még akkor is, ha a gyerek állapota miatt indokolt lenne.
2017. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Mert a normális szocializálódásához szükséges az, hogy közösségbe legyen. Ha ez valamiért nem lehetséges, annak komoly oka kell legyen. Lehet ez betegség, társadalmi státusz stbstb, de a normálistól mindenképp eltér.
2017. jan. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Megértelek. Ha tudod, hogy hogy fogod kivitelezni a tanulást, akkor semmi akadálya. (A tanórákon lényegében összefoglalja a tanár azt, ami a tankönyvben van.)

Ráadásul, ha folyamatosan ba sztat nak, akkor az idegességtől úgysem tudsz figyelni. Magam is tapasztaltam.

Ahhoz tudom hasonlítani, mint amikor egy weboldalon folyamatosan felugranak a reklámok, új ablakok nyílnak, eltakarják a tartalmat, stb. és nem győzöm őket bezárogatni.


Mivel távol laksz a fővárostól, ahol amúgy befogadóbb iskolák is léteznek, ez az egyetlen járható út.


Én egyfajta autista vagyok. Mindenhonnan kiközösítettek, folyamatosan cseszegettek, volt, amikor meg is ütöttek (lány létemre!).

Végül egy budapesti gimnáziumba kerültem, ahol nem volt akkora divat menőzni. Persze ott is voltak ilyen klikkek, de nem bántottak minket. Maguk között menőztek :)

Annyira sokszínű volt a közösség, hogy senki se lógott ki igazán, aki nem ártott másnak. Csak az lett kiközösítve, aki valóban gonosz, vagy tiszteletlen volt.

Egy szó, mint száz: remek suli.


A végén lett egy négyes átlagú érettségim. Három ötösöm, egy négyesem, és két hármasom lett. Ez egész szép eredmény ahhoz képest, hogy a többi iskolában bukdácsoltam.


Viszont az oktatás színvonala nem volt valami jó. Két évet így is le kellett húznom itthon, hogy felkészüljek az egyetemre.

2017. jan. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

5-ös, ha jól tudom, Magyarországon minden diáknak joga van ahhoz, hogy magántanuló legyen.


6-os, szocializálódás... ezen a szón mindig beszarok... :D

1) Attól még, hogy valaki nem jár iskolába, eljárhat más csoportokba, lehetnek barátai stb. Nem?

2) Egy olyan osztályban szerinted hogy lehet szocializálódni, ahol ha nem vagy olyan, amilyen egyesek szerint "menő", akkor gúnyolnak, röhögnek rajtad?

2017. jan. 9. 21:52
 9/32 anonim ***** válasza:

Persze, meg minden ember szabadon lehet hülye is... Tudod, mit, nézz ennek utána alaposabban, egyrészt a feltételeknek, másrészt, hogy mibe kerül egy ilyen döntés (nem csak anyagilag, hanem hogy mit kell a szülőknek ezért mondjuk feláldozni adott esetben). Tudod, amíg nem a gyerek teremti elő a megélhetéshez szükséges alapfeltételeket, addig egy ilyen döntésbe a szülőnek is van beleszólása. Más az, ha egy ilyen döntés kényszer, mert akkor valahogy meg kell oldani, de...

Tudod, a gyerekeknek nem csak jogaik vannak, hanem kötelességeik is, azt is ilyen jól kellene tudni...

2017. jan. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

De tényleg, ez a szocializálódás ebben a témában olyan, mint mikor Orbán rezsicsökkentésről vagy Gyurcsány 13. havi nyugdíjról beszél. :D Csak úgy árad belőle a demagógia.


7-es, én már valószínűleg nem leszek magántanuló, másfél évem van hátra, talán kibírom, és amúgy is ahol én lakom (nem Magyarország), nehezebb lenne megvalósítani a hülye törvények miatt.


Igen, tényleg olyan, mint a reklámok. És örülök, hogy neked sikerült végül egy jó helyen kikötnöd. :)

2017. jan. 9. 21:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!