Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Segitseget szeretnek kerni....

Segitseget szeretnek kerni. Hova fordulhatnek?

Figyelt kérdés
Edesapam alkoholfuggo volt 30even at, 45eves koraban kapott egy agyverzest amibol par honap alatt felepult, de o folytatta az alkoholizmust 46eves korara 5agyverzesen esett at mar bottal jart, hajlektalan es alkoholfuggo volt, az anyukaja el, nem is rossz modban aki hivatalossan a mamam de gyakorlatilag semmi koze hozzam... kiskorom ota hanyagolt.. Apukam 2016.decembereben a 6.agyverzesen esett at, agylagyulasa lett , a Kedves ''mama'' elfelejtett jelezni, hogy edesapam a megyei korhazban fekszik es eleg rosszul fest a helyzet..... januarban mar kisse ketsegbe esetten , ismerosokon erdeklodtem, hogy mi lehet apukammal mert nem latom, nem hallok felole... kiderult, hogy a mamam a korhazbol sumegre vitette... ahol szornyu korulmenyek kozt elnek emberek.. meglatogattam apukamat aki nem tudott jarni es furcsan beszelt, ennek ellenere az agyhoz volt szijjazva, es olyan emberekkel volt egyutt akik szellemileg nem eppek de fizikailag jol vannak, ok ugyszinten kivoltak kotozve... mikor megkerdeztem , hogy mi folyik itt kozolte az apoloszobaban egy holgy az 5-7fobol hogy ez a betegek TESTI EPPSEGET MEGOVJAK ne essenek le az agyrol..... ezt mindenki aki bemegy oda megnezi mifolyik ott egybol erti, hogy azert vannak a betegek kikotozve es nyugtatozva, hogy az a szajbatekert 5-7apolono az apolo szobaba tudjanak ulni pletykalni es vihogni... edesapam ezen a napon ,,jolerezte magat'' labra allt probalt lepkedni, evett , beszelgettunk, az apolok kozoltek, hogy epul fel..... masfelhettel kesobb atszallitottak Dobara ,,jaras rehabilitaciora'' mivel ,,javult az allapota,, a Dobai ELMEGYOGYINTEZET 2nappal kesobb telefonalt, hogy edesapamnak hajnalban megallt a szive. Nem ertek semmit.. igazabol ha azt allitja sumeg azert adtak at aput mert javult az allapota, hogy lehetseges, hogy mire sumegrol dobara erkezett a mentovel, apukam nem tudta megmondani , hogy hany eves es hogy vannak e hozzatartozoi.. egyedul ram emlekezett, en 6eves voltam mikor elvaltak a szuleim, apukam doban az elmegyogyintezetbe mikor felvettek , azt nyilatkozta hogy 1970ben szuletett, a tobbit nem tudja es azt sem tudja milyen evet irunk, a hozzatartozokhoz csak engem emlitett , de azt mondta van egy 6eves lanya... en 13eve voltam 6eves mikor o elment tolunk, rajtam kivul van ket nagyobb lanya elso hazassagabol, de apunak ok nem nem voltak olyan fontosak mint en, neki en voltam a kedvence... a tobbiekhez nem is igen kotodott. En nem ertem.hogy 1,5het alatt hogy veszhettek el emlekei tudasa es hogy maradt ki neki az elmult 13ev azt meg vegkepp nem ertem, hogy a szive hogy allhatott le, ha az agyaval volt problema. Boncolas lesz, mar varom, hatha valami fontos informacio kiderul. Igazabol az lenne a kerdesem, hogy lehetne a media figyelmet felhivni arra, hogy latogassanak el ezekben az intezmenyekben, es keszitsenek interjut a betegekkel akik meg elnek, mert oda bent megolik oket, kemeny nyugtatokat adnak a betegeknek , akik nem is ilyen gyogyszerekre lenne szukseguk. Tudom hogy apukam ettol nem jon vissza, de faj es bosszant hogy mi folyik ott. Remelem talalnak valami bizonyitekot, a sumegi korhaz ellen, es betudnam perelni oket, elvarnam , hogy fellulvizsgaljak az intezmenyt. Es az apolokat egy par napra kikotozzek, es leszedaljak, hogy ,,nehogy leessenek az agyrol'' ahol egy kiba*zott agyracs nincsen. Olyan haragot erzek.... leirhatatlan. Ha valaki tud segitsen. Elore koszonom

2017. jan. 17. 00:42
 1/6 TR75 ***** válasza:
100%

Minden kórházban kell lennie betegjogi képviselőnek. Szerintem először vele kellene beszélned. Továbbá minden papírt kérj ki, amit édesapáddal kapcsolatban megírtak a kórházakban. És persze várd meg a boncolás eredményét (amit szintén kérj ki.

Az állapotokkal kapcsolatban... nem tudom, ha elszánt vagy, akkor elsősorban internetes médiumot javaslok.

[link]

praxis.blog.hu


Esetleg valamilyen országos lap, amivel felveheted a kapcsolatot.

2017. jan. 17. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem leszek népszerű, de ha ennyire érdekelt az apád sorsa, hogy került be egy intézetbe? Nem a beteg anyjának a dolga őt ápolni, hanem a gyerekéé.

Másrészt: hat agyvérzés nem tartotta attól vissza, hogy igyon. Te is írod, hogy 30 éven át alkholofüggő volt, vagyis majdnem egész életében. Az lett volna a csoda, ha a szervezete ezt tovább bírja.


Természetesen nem azt vonom kétségbe, hogy embertelen körülmények között tartották, és nem kapott megfelelő ellátást.

Csak azt mondom, hogy azért gondold te is végig, hogy a vádaskodással csak annyit fogsz elérni, hogy tényleg vizsgálni fogják a körülményeket és a családot.

6-7 ápolónő hány betegre van? Gondolom nem 12-14. Egy ilyen intézményben nagyon sok beteg van, akik 24 órás felügyeletet igényelnek. Egyszer ugorj be önkénteskedni, és mikor a negyedik beteget fogod össze a folyosóról, ahol az oxigénpalack mellett akar rágyújtani, majd rájössz, miért vannak lekötve a saját (és mások) biztonsága érdekében.

Alapvetően siralmas az összes állami egészségügyi intézmény, és mélyen színvonal alatti az ellátás.

De amíg erre telik, addig ezt kapod. Ez van.


Hat agyvérzés után az nem csoda, ha szellemileg teljesen leépült, sajnos reálisan nézve nagyon is várható volt, hogy sok már nem lesz neki hátra.

2017. jan. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
En 19eves vagyok. Egyenlore meg magamat is nehezen tartom fent nem hogy az apukam.. anyukammal es neveloapammal elek.
2017. jan. 17. 11:49
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén sajnálom a helyzeteteket.

De az alkohol delirium egy leirhatatlanul borzalmas állapot, azok az emberek már egy idő után nem tudnak semmit magukról, csak össze vissza hallucinálnak és rángatóznak, leépül teljesen az agyuk. Ha nem lennének kikötözve akkor összetörnék magukat teljesen. Dolgoztam zárt osztályon, értem mit mondasz. Az ápolók nagy része valóban embertelen módon bánik a betegekkel, de sajnos ez ellen nincs mit tenni..

2017. jan. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha valakit erdekel a szomoru tortenetem, itt tudja figyelni az esemenyeket. A boncolas eredmenye meg lett. Nagyon ugy nez ki, hogy a sumegi intezmeny hibazott, ezert is passzoltak le hamar dobara. Ezzel vissza hozni nem tudjuk tudom ,de eljaras indult a kezelo orvossal szemben. Nem tudom vissza hozni, talan mar nem is szeretnem, mert beletorodtem alkoholista volt, sajnalattal irom le talan neki jobb igy. De attol, hogy vele ez tortent, massal ne tortenjen meg ha lehet, aki meg ezert felelos orvos , valoszinuleg jogiuton megkapja a magajat, talan fel is fuggesztik a praxisat (amig az ugy le nem zarul addig biztosan dolgozhat, lehet utana is) de gondolom feleloseg tudatosabban vegzi majd a hivatasat. Aki olyan HIVATAST valaszt, hogy emberek eletet mentse meg, embereket gyogyitson, az ne pusztitsa el oket konyorgom ! :)
2017. ápr. 13. 03:56
 6/6 TR75 ***** válasza:
Mit jwlwnt az, hogy "a sümegi intezmeny hibázott"? Téves diagnózis? Téves kezelés?
2017. ápr. 13. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!