Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nigériai csalás még 2017-ben is?

Nigériai csalás még 2017-ben is?

Figyelt kérdés
A barátnőm rámírt, hogy az iphone hirdetésére kapott egy emailt egy amerikai férfitől, miszerint megvenné a teleont, mindössze annyit kell tennie érte, hogy kiszámítja az összeget postaköltséggel együtt, és elküldi a banki adatait, hogy el tudja neki utalni a pénzt.A banki adatait elküldte.... és kapott egy emailt a Scotiabanktól, hogy megkapja a pénzt, ha eladja a csomagot és a csomagszámot elküldi nekik. Ultra nagy kamu,a megadott email cím is egy sima accountantos cím, amit bárki csinálhat magának. Mondtam neki, hogy írjon a valódi scotiabanknak, és miután visszaírták hogy kamu (mert vissza fogják) írjon a csávónak hogy nem kap semmit se. Egyébként ez most nem nigériába kéri a csomagot, hanem Michiganbe, egy Connie Andrews nevű nőnek. Fel lehet esetleg jelenteni vagy nem menne vele semmire?
2017. jan. 19. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentés helyett egy szűrőt ha ír az e-mail fiókjába hogy attól a személytől ne kapjon levelet többet, azzal jár a legjobban...

Külföldi csalókkal nem hinném hogy foglalkoznának különösebben a feljelentéskor... :-(

2017. jan. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván egy amerikai ember majd innen fog Szifont venni használtan,mivel náluk ez akkora hiánycikk. Logikus. Kb már itt bukta is az egész történet,de vannak olyan nagyeszűek akik így is bekapják a horgot,máskülönben nem csinálnák.
2017. jan. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez így nem tűnik kamunak, utánvéttel rendezné a pali a számlát.
2017. jan. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja, azért írt vissza a Scotiabank hogy már vizsgálják az ilyenfajta csalásokat és köszönik szépen a megkeresést, erre és erre a címre forwardolja az eredeti levelet amit a csávó küldött a nevükben..
2017. jan. 21. 00:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem bármilyen oldalon bele lehet futni, ahol valaki valamit elad, magyar oldalakra vannak beregisztrálva, Google fordítóval nézik az oldalt - gondolom...

Itt egy nagyon tanulságos cikk. :-)

[link]

2017. jan. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ugyanennek a Connie Andrewsnak kellene egy teljesen egyszerű kínai tablet is 😂 ugyan én nem írtam a Scotiabanknak,hanem eleve gyanakvó voltam az úriemberrel (merthogy egy férfi írt a tablet miatt,Thomas Kelvin😂),aztán mivel állati gyanús volt ez az egész elkezdtem olvasgatni erről a dologról és végül nem küldtem semmit.
2017. márc. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
jól tetted, inkább a shitexpressről küldenék neki egy csomagocskát...
2017. máj. 23. 02:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!