Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogosan köt belém ezek miatt...

Jogosan köt belém ezek miatt a lakótársam? Sz-r ember vagyok?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vagyok albérletben, egyetem miatt. Sajnos úgy alakult, hogy egy idegen lánnyal kell osztozkodnom a szobán, szóval fele része enyém, fele az övé, egy másik szobában még lakik valaki.


Szóval sosem voltam egy nagyon tisztaságmániás ember, az én szobám szerettem mindig egy kicsit szanaszét hagyni, úgymond 'szeretem látni a cuccaim' előtérben, sokkal konfortosabban érzem magam. De tudtam, hogy ha másokkal fogok lakni, akkor jobban kell ügyelnem.


A közös részeket, mint pl konyha, fürdő, előszoba, mindig rendben tartom és rendet rakok magam körül. Elmosogatok ha ettem stb

Még a saját részem a szobában is igyekszem rendben tartani, annyi a dific, hogy nincs sok hely, ezért pár könyv, csecse-becse az asztalomon sorakozik. Mivel minden reggel korán megyek el,sokszor rohanok igy volt, hogy csak épp letakartam egy takaróval az ágyam és elsiettem. Már első héten szólt a másik csaj, hogy máskor nem tudnám jobban bevetni az ágyam, mert zavarja mikor bejön a szobába.

Eléggé kiakasztott, miért szól bele az én részembe? Oké, ha valamit úgyhagyok a konyhában, vagy szrosan a wct(sosem) de azért a részért én fizetek, az az én helyem. Jogosan szólt-e bele? Megjegyzem, nem mindennapos volt.

Aztán meg olyan dolgokért köt belém, hogy pl én vacsoráztam itt a konyhában, közben olvastam is, és gondoltam ittmaradok mert ő már feküdt le és ne zavarjam ha irok. Szóval tudtam, hogy egy darabig még ittmaradok a konyhába, gondoltam majd utána mikor indulok lefeküdni felsöpröm ami lehullott a földre(az edényeim elmosogattam) Kimentem a mosdóba, mialatt ő épp bejött a konyhába, majd mikor jövök ki, megszólit, hogy én ettem utoljára a konyhába? Mondom én, és fel fogom söpörni nyugodjon meg(tudtam, hogy ezért kérdi) Erre a válasza:" már mindegy, felsöpörtem én, majd' megütött a guta ahogy beléptem, csak gondoltam szólok, hogy szedd össze " Megjegyzem pár morzsa volt a földön és kicsi sajtreszelék az asztalon. Logikus,hogy felsöprök magam után mielőtt elmegyek, mégis jön és letol.

Mit gondoltok erről? Még nem laktam együtt igy valakivel, kiváncsi vagyok ti hogy gondoljátok ezt, jogosan szól meg ezekért, vagy ennyi privát szféra nekem is járna a lakásban, hisz én sem szólom meg, amikor hangosan beszél magában(mindig megzavar ezzel a teendőmben)

Az a gond, hogy az ilyen leszólások miatt én érzem magam sz*r embernek, hogy ennyire trének gondolhat... s persze én alkalmazkodok hozzá ezek miatt, hogy ne mondon többet, mellesleg önbizalmam sincs de ezt nem érzem jogosnak.

Kiváncsian várom a válaszaitokat! 19L


2017. jan. 19. 22:56
 1/7 anonim válasza:
Szerintem csak nagyon balszerencsés sorozataid voltak :)
2017. jan. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon higgadtan beszéljétek meg,mi az ami elvárható a kis közösségetekben.Biztosan jól kijöttök majd egymással.

A társad kiváncsi rád,és fogást akart rajtad venni.

Ne haragudj meg érte kérlek! Hajrá Te!

2017. jan. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elég peches vagy hogy egy ilyen mániákus rendmániást kaptál ki szobatársul. Én tuti elmenekülnék onnan. Nem normális hogy minden apró sz*rért (főleg amihez semmi köze nincs-ágyad) beléd köt. Minimum azzal kezdeném hogy "törődj a magad dolgával" Talán bosszúálló passzív agresszív módon jó nagy rumlit hagynék a szoba részemen. Hát én sajna már csak ilyen vagyok.

Amikor nekem volt szobatársam és ott hagytam az ágyam mellett a szennyesem és az asztal tele volt a rajzaimmal ő mosolyogva annyit mondott hogy ez így otthonos. Még én is meglepődtem rajta. Egy ilyen szobatársad féle csajt kizárt hogy elviselnék

2017. jan. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
költözz el....
2017. jan. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2 dologra tippelnék. A csaj vagy betegesen rendmániás, vagy így akar domináns lenni.

Közöld vele határozottan, hogy a TE ágyad, a TE részeden, a TE pénzedből akkor veted be, amikor akarod.

2017. jan. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nincs joga beleszólni... az volt a gond, hogy nem tudtam eldönteni, hogy jogosan szól-e bele vagy sem...
2017. jan. 20. 16:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad!! Ez nem normális! Beszélj vele finoman de határozottan illetve kezdj el albit nézni! Mert nem fog neki tetszeni, de az ilyeneknek fejben van problema. Egyaltalan nem vagy sz*r!!!!
2017. febr. 25. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!