Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Senior programozó elvárások,...

Senior programozó elvárások, Junior fizetés. Csodálkoznak az emberek, hogy az informatikusok itthon nem szívesen dolgoznak, amikor ott vernék át őket, ahol nem szégyenlik?

Figyelt kérdés

Szánalmasak a hirdetések. Olyan elvárásokat tűznek ki kezdőknek is, amik még a haladónak is kemény dolgok, de a fizetés a béka hátsója alatt lenne.

Lehet azt hazudni, hogy 400ezer forintokért sem vállalják el az emberek a programozói állásokat, de az igazság az, hogy egy ALDI pénztárosnak is többet adnának, mint itthon a programozóknak, ahhoz pedig, hogy felvegyék őket, minimum Bill Gates szintjén kellene tudni programozni.


2017. jan. 20. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Azért ne túlozzunk...

Gondolom, te vagy az egyik szép példája az "én is programozó akarok lenni, csak mert jól fizet, aztán amikor egy kettes OKJ után sehová nem vesznek fel, szidom a rendszert" jelenségnek.

2017. jan. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem, én még nem próbálkoztam a felvétellel, de láttam a jelenséget.

Itt arról lenne szó, hogy a fizetés és az elvárások nincsenek arányban. A junior arról szólna, hogy alapvető dolgokat tud viszont hajlandó fejlődésre és tanulásra, amit a cég biztosít, a senior pedig már bőven magasabb tudás birtokában van (a programozási nyelv teljes ismerete, keretrendszerek, design pattern, stb.), még is, a cégek nevetséges fizetésekkel próbálnak igencsak magas elvárások elé állítani embereket, "junior programozó" hazugsággal.

2017. jan. 20. 16:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én gyakornokként kaptam 250 nettót.

Ahhoz képest Székesfehérváron egy experienced 200 nettó alatt van. :)

BP-n vannak cégek, akik 250et adnak nettóban kezdőknek.


Ha belegondolsz, hogy egy lakatos többet keres és ő már 20 éves kora óta dolgozik, te meg elvesztegettél hosszú éveket az egyetemen - rájössz, nem is érdemes itthon más melót tanulni, mint amivel külföldre tudsz menni.


500 bruttóból nem fogsz megélni itthon. Éhen halni sok, családot alapítani, vagy élni az életedet kevés.


Itthoni munka = 40-50 év adósság visszafizetői állás, majd 10-15 év nyugdíjas gyógyszer szedés.


Ezért nem éri meg itthon élni.

2017. jan. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pontosan ezt mondom, szánalmas. És akkor azt merik hazudni, hogy nem vállalják el 400ezerért sem a programozói állásokat, holott egy bolti eladónak többet kínálnak. Ez az ország egy vicc :D
2017. jan. 20. 17:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Minden téren azt látom, hogy megy a sírás és munkaerőhiány van. Nem, nincs munkaerő hiány a legtöbb szektorban. Csak szimplán túl alacsony bérekkel próbálják kiszúrni az emberek szemét.

Viszont aki 200.000 nettó kezdővel sír, az meg is érdemli, hogy ne adjanak neki többet. Egy kezdő informatikus ennyit tud nyújtani. Ha tetszik, ha nem.

2017. jan. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ácsi!

Informatikusról beszélsz, akkor kire gondolsz?

Mert én informatikusként még csak programozásból éltem. Erről tudok mesélni.


- A kezdő 200 már 10 éve is alap volt. Sőt! Jóval többet kaptunk kezdőként. Aki 200at kért, kiröhögték és adtak neki 230at. De tegyük fel, hogy nem rossz a 200 nettó.


- 2 év múlva, amikor már ért a területhez a jóMunkásEmber, el fog takarodni nagyon gyorsan a cégtől. Percre pontosan 2 év múlva! Miért? Mert 2 év tapasztalattal már többet kap. Majd 1 év múlva, majd újabb 1 év múlva, majd ....

És sehol sem fog produktumot leadni a cégnek, mert tapasztalatot gyűjt. 10 évig fizetik a tapasztalatát a cégek, majd egy sokadik cég végre képes lesz annyit fizetni annak az egy embernek, hogy képes lesz elköltözni a szüleitől és saját lakást bérelni 150-200ezerért havonta, mert addigra már annyiba fog kerülni 1 szoba.


Újabb 6 év múlva képes lesz venni egy lakást a banknak, aminek a törlesztőjét évtizedekig fizeti vissza.

16 év munka után, negyven-iksz évesen végre elkezdhet arról gondolkodni, hogy milyen jó lett volna, ha valaha is tudott volna gyereket csinálni, mert jelenleg az orvosok azt mondják, hogy már veszélyesített terhes és nem engedik, hogy megszülje a gyerekét.

De legalább lesz pénze kifizetni a pszichiátriai gondozását, amiért tönkre tette az életét, amiért programozónak ment.


Szemben a segélyen élő, önkormányzati lakásban lakókkal, akik tizen-iksz gyereket hoznak össze és védi őket a rendőrség, ha fel akarod őket jelenteni videóval rögzített magántulajdon rongálásért, vagy nagy értékű lopásért.



Németorsztágban egy takarító 1500€-t visz haza. 500€-ból megvan a 45nm-es lakása havonta és röhög, amikor megtudja, hogy 10 év fejlesztői tapasztalattal, 1000€-t viszek haza havonta egy magyarországi multinál dolgozva Budapesten, miközben a stressz szétvet és 50€-t fizetek alkalmanként egy pszichológusnak, hogy helyre tegyen heti 2 alkalommal, mert nem bírom elviselni az életet. :)


Ekkor megtalál egy álláshirdetés, miszerint 3 év munka tapasztalattal felvesznek autószerelőket 1000€ nettóért 8 különböző helyre Bp-n kezdő fizuval, ami teljesítmény arányosan csak nőhet.



Aztán beszélek egy postai alkalmazottal, aki egy hónapban annyit keres, mint én egy hét alatt. És megkérdezem, hogy a 3.14csába csinálja, hogy van 3 gyereke és nyaralója.



Én valamit rosszul csinálok, az biztos.

Az én cégem Indiából importált büdös, wc-deszkára hugyozó, munkaerőt havi 1.2 millió forintos nettó fizetéssel olyan munkára, amit itthon nem vállnak el az emberek 350-400 nettóért.

2017. jan. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Senior programozó elvárások"

Nem kezdő informatikusról van szó. A téma térítése a kezdőkre ügyes húzás, de teljesen felesleges.

2017. jan. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

200-250 ezer nettó az alap. Vidéken 100-150 ezer nettóban. Nagyobb pesti vállalatoknál a 400-500 ezer nettóban már majdnem a plafon. Az átlagos informatikusoknak.

Ha valaki valamilyen csoda dolgokat tud vagy vállalkozik akkor ezeknél jobban is kereshet. Alvállalkozóként rossz jövedelmekre lehet számítani mert a fővállalkozók keresnek az üzleten és az alvállalkozónak kiss van. A megrendelők (a magyar cégek) is úgy fizetnek mintha a fogukat húznák mert még mindig sokan azt hiszik hogy könnyű és ezért olcsó az informatikusok munkája. A magyar cégek nem szoftvereket érdemelnek hanem mechanikus írógépeket és papírhalmokat és egy lyukas fillért amivel szexuális viszonyt létesíthetnek. (van néhány kivétel és nekik tisztelet de ők nem tudnak eltartani egy iparágat)

Nem csodálom ha sokan elmennek külföldre dolgozni és néha nem is informatikusnak hanem gipszkartonozni stb. mert még az is sokkal jobban megéri nekik.

2017. márc. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Javítás: kiss van = kuss van

Egyébként Bill Gates már nem hinném hogy programozik. Kb abban az időben lehetett nagyon benne a munkában utoljára amikor megírta a basic interpretert.

2017. márc. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!