Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van ez? (Főként lányoktó...

Miért van ez? (Főként lányoktól várok választ)

Figyelt kérdés
Már sokszor vettem észre (Főként lányokkal való beszélgetésben) hogy rengetegszer csak pár szavas választ adva le tudják a témát, és teljesen azt az érzetet kelti ez, mintha nem is érdekelné, és unja. Ha pedig meg említem, hogy ha zavarok szóljon nyugodtan, akkor tagadják. Valaki (Főként lány) el tudja mondani milyen esetbe szokták ezt csinálni?

2017. jan. 23. 00:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha valójában nagyon is zavarod, vagy legalábbis nem érdekled, de nem akar udvariatlan lenni. Figyelj, oké, hogy az őszinteség és az egyenesség a lényeg, de ilyen helyzetekben amolyan kegyes hazugságokat fogsz csak kapni. Nem tartanak ellenszenvesnek, ezért nem akarnak megbántani, de nem is érdekli őket az, amiről beszélsz. Ne kérdezz rá direktbe, inkább csak igyekezz a jelekből levenni a dolgot. Ha így rákérdezel, akkor a következőkben rendszeresebben fognak elkerülni, hogy ne kerüljenek kényelmetlen helyzetbe megint.
2017. jan. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Alapból nem vagyok sértődékeny amúgy, de ezt mindenki tudja aki ismer. De ami rosszabb, ha csak fogom magam és nem írok egy ideig, akkor pedig megkapom azt, hogy miért nem írok, és akkor meg én érzem magam kellemetlenül. Mit tegyek?
2017. jan. 23. 00:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha érzékeled hogy pár szavas válasszal letudják a dolgot, akkor válts témát, vagy köszönj el. Esetleg megvárhatod hogy felhozzon valamit a másik. Ez személyesen vagy chaten szokott megtörténni?
2017. jan. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Unja. Csak udvarias. Köszönj el, ha nem érdekli. Felesleges faggatózni, mert ilyenkor nem csak a téma, hanem te sem érdekled.
2017. jan. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
93%

Ha kérdőre von, hogy miért nem kerested őt egy ideje, akkor őszintén mond meg neki, hogy attól függetlenül, hogy azt mondta, nem zavarod őt, te mégis úgy érezted, hogy nem érdekled, nem azért, mert sértődékenykedsz, hanem azért, mert a szűk szavú válaszaiból ezt szűrted le, kellemetlenkedni pedig nem akartál. Ha valóban kedveli a társaságod akár chaten, akár élőben, akkor biztosan el fog kezdeni magyarázkodni kicsit, pl hogy "-bocsi, de én ilyen vagyok, nem írok/mondok "oldalakat" egy dologról-", vagy akármi, ha közömbös választ ad, pl "-értem-", vagy hasonló jellegűt, akkor mégsem érdekli annyira a jelenléted, amit azért nem értenék, mert akkor miért von kérdőre, ha nem keresed... Semmi logika nem lenne benne, mert ha megszokásból mondaná esetleg, hogy "hiányzik" neki, hogy nem keresed, akkor is... Megszokásból is csak annak hiányozhat a jelenléte, aki jó társaság, vagy legalábbis nem közömbös. Szerintem a legtisztább, ha valami hasonlót írsz/mondasz, mint amit először írtam, majd figyeled a reakciót.


22/L

2017. jan. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!