Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tartanak sokan egy...

Miért tartanak sokan egy drogost jóval nagyobb bűnözőnek, mint egy bullyt?

Figyelt kérdés

A drogos csak magának árt (de magának se minden esetben, ez függ a drogtól meg az elfogyasztott mennyiségtől is), mégis nagyon sokan utálják, lenézik a drogosokat.


Egy bully lelkileg és néha fizikailag is bántalmaz egy másik embert, mégis, egy csomóan nem tartják bűnözőnek, sőt, haverkodnak vele, néha tanárok is!


Hogy van az, hogy míg a bullyk mocskos férgek, a drogosok pedig semmi erkölcstelent nem tesznek, sok ember mégis jobban elítéli és bűnözőnek tartja a drogosokat?


2017. jan. 27. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudom mit jelent, hogy Bully..Magyarázd el kérlek.

A drogosok meg igenis bűnözők. Sokan drog hatására követnek el bűncselekményt. Bíróságon dolgozom, sok esetet ismerek ahol a bűnős azzal védekezik, hogy drogos állapotban volt.

De elég ha nyitott füllel jársz. Pl: a pár éve megölt rendőr pszichológust is egy cigány drogos ölte meg. De érdemes nézni a Kék fényt vagy az ID műsort ott is sokszor drogos gyilkosokról van szó.. Szóval nincs igazad, hogy a drogos nem követ el bűncselekményt.

2017. jan. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Én a bully-t az egyik legundorítóbb dolognak tartom. A drogos a szememben semmivel sem rosszabb, mint egy dohányos. Amíg NEM TERJESZTI.
2017. jan. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1# A bully a főleg az iskolákban történő bántalmazásokat jelenti.
2017. jan. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1-es, akkor az is bűnöző, aki sört iszik? Mert az alkoholtól is lehetsz agresszív, és követhetsz el bűncselekményt. Aki drog hatása alatt bűnt követ el, azt én is elítélem, de aki csak simán drogozik, azt nem.

Meg hát drogtól is függ, pl. tudtommal a fűtől nem lesz senki agresszív.

Hogy mi a bully, azt meg a 2-es és 3-as leírta (gondolom, ugyanaz a személy), akivel egyet is értek.

2017. jan. 27. 22:18
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

"A drogos csak magának árt..."

Ez hazugság. Nem csak magának, hanem a közvetlen környezetének, a családjának, azoknak, akiket megkárosít lopással, hogy továbbra is tudjon kábítószert venni, meg azoknak, akik ellen erőszakos bűncselekményt követ el, akár gyilkosságot is...


Ezzel szemben a piszkálódó gyerekek a fikájukat pöckölik másokra, gúnyneveket találnak ki, lökdösődnek, és hasonlók. Nem igazán összehasonlítható kategória.

2017. jan. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Egy bully lelkileg megnyomorítja a fiatalkorúakat.


Egy füves leül a TV elé, és pizza evés közben néz valami vígjátékot.


Egy alkoholista agresszívan viselkedik, és rontja mindenki közérzetét, aki látótávban van.


Egy LSD trip következtében árthat az ember magának, másoknak vagy éppen lefeküdhet az ágyba "repülni", változó.


Egy herbálos, heroinos agresszív viselkedést produkálva lopja meg a többi embert függősége miatt.


Egy kokainos csak nagy dózis esetén produkál agresszív viselkedést.


Ezek alapján állítson fel mindenki egy sorrendet. A köztudatba bele van építve, hogy "A drog rossz, értem?", de a drog fogalmáról megfeledkeznek az emberek. A cigi, a csokoládé, a sok számítógépezés is drognak számít, ezzel szemben számos kutatás azt bizonyítja, hogy bizonyos marijuana fajták nem. Sajnos a lelki terrorba szomorúbb és nehezebb belegondolni, mint a drogozásba, így az emberek nem is foglalkoznak vele.

2017. jan. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdést inkább úgy kellett volna feltenni, hogy miért nincs retorziója az iskolai lelki terrornak. A legszomorúbb, hogy az ilyen iskolai zaklató, bántalmazó férgek szinte minden esetben megúszták a gyalázatos tetteiket, pedig nem egy esetben öngyilkosok lettek az áldozataik. Ha rajtam múlna kőkeményen megfizetnének minden tettükért az ilyen hulladékok.
2017. jan. 28. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Mert a hetkoznapi drogosnak koszonheto a kiirthatatlan szervezett bunozes. Amig vannak fogyasztok, lesz aki termelje es eladja is a drogokat, arrol mar nem is beszelve hogy sokan nem tudjak finanszirozni a fuggoseguket, igy egyeb kevesbe legalis modon jutna penzhez.

Ellenben egy bully viselkedese, bar nem helyes, jogilag nem illegalis. Es a mocsok bullyi csak azt csesztetik aki nem tud kiallni magaert.

2017. jan. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én életem mondhatni tönkre ment az iskolai bántalmazások miatt... Persze nem, mert lassan "integrálódok" a társadalomba, csak éppen vagy 5 évem odalett (álltalánosban 2 évig nem tudtam bejárni, meg egy darabig gimiben sem. Ez 3 év. Aztán 2 évig nem tudtam sem dolgozni, sem egyetemre menni).

Már egyetemi végzetségem is lesz, de ezt komoly gyógyszerezés mellett tudtam csak elérni.


Nekem a családom is pont akkor ment tönkre amikor rámszáltak a suliban, valamint betegségeim (nem csak pszichés) miatt is izgulnom kellett. De én úgyérzem, hogy ami leginkább ártott az a bulling.


A drogosokkal nincs baj, ha nem bűnöznek, de ha igen azt is lehet hogy pont bullyk miatt. (Esetleg az általuk okozott stressz miatt nyúltak szerhez)

Egy dohányos (aki szintén drogos) pl. nem csak magának árt, hiszen szennyezi a levegőt, stb.


De minden drog hatása szubjektív valahol, ez tény! Így nem mondhatok róla semmit.

2017. jan. 29. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!