Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megvágtam magam, hogy legyek...

Megvágtam magam, hogy legyek túl a bűntudaton?

Figyelt kérdés
1 éve elvágtam a bokám borotvával. Nem tudom igazán miért csináltam. Talán azért mert olvastam egy történetet amiben a srác szimpatikus volt, és ő vagdosta magát. Nem akartam öngyilkos lenni, de majdnem belehaltam. A szüleim leszidtak, de nem csináltak belőle ügyet. Azóta bűntudatom van, hogy minek tettem meg, bárcsak visszacsinálhatnám stb. Azóta eszembe se jutott ilyen, és előtte se. Kérlek segítsetek!

2017. jan. 28. 19:11
 1/5 A kérdező kommentje:
12/L
2017. jan. 28. 19:12
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Egy éve volt, sok minden lement azóta. Ha nem hatott komolyabban az életedre, akkor felejtsd el. Tereld el a gonolataidat, mindenki csinál hülyeségeket. ;)
2017. jan. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ember a múltján nem tud változtatni, a jelenében viszont formálni tudja a jövőjét. Ami megtörtént, az megtörtént, ne rágódj rajta, mert attól változni nem fog! El kell fogadnod, amit tettél, nem kell magadat felmentened, és megértened sem. Csak egyszerűen nézz vele szembe, "megtettem és kész". Nem ez határoz meg téged, viszont a részed, de hogy mekkora hangsúlyt fektetsz rá, azt te szabályozod. Tanulhatsz belőle, és ez a legfontosabb!
2017. jan. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy majdnem belehaltál volna.. akkor a szüleid komolyabban vették volna, és.. na mind 1.. erről lenne még mit írnom.. egyébként én is vágtam már el borotvával a lábam, kezem (nem direkt, bár 1x volt amikor rámjött az 5 perc és borotvát a térdemnek csapkodtam meg kaszaboltam.. na mind 1..) de akkor sem haltam meg majdnem.. ha pedig veszélyes lett volna, már rég pszichológushoz küldtek volna, mert tudod korházba kerültél volna. bolhábol is elefántot akarnak csinálni a kicsik, és közéjük tartozol te is drágám, mert még elég kicsi vagy..
2017. jan. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. jan. 29. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!