Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért a tűzoltókat tartjuk a...

Miért a tűzoltókat tartjuk a legtöbbre? Miért őket becsüljük igazán és miért a legnépszerűbbek?

Figyelt kérdés

Miért nem a rendőröknek van a legnagyobb megbecsültségük?

Vagy a mentősöknek,katasztrófavédőknek,katonáknak.

Mert az érthető,hogy a politikusokat miért nem lejet velük egy szintem említeni.


De miért a tűzoltók az igaz hősök? A többi is ment életet,maga is veszélybe kerülhet.



2017. febr. 9. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Én egyiket se becsülöm. Azok mennek ilyen munkára, akik semmi másra nem alkalmasak.
2017. febr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem olyan embert aki az életmentést választja hivatásának ugyan úgy becsülni kell, mivel mindegyik ugyan úgy kiveszi a részét egy mentés során.

Talán azért a tűzoltók mert tőlük kapod a legkevesebb negatív dolgot. Rendőr megbírságol, mentős késve ér ki, katonák munkáját meg Magyarországon gyakorlatban annyira nem érezzük.

Amúgy a katasztrófavédő és a tűzoltó ugyan az. :)

2017. febr. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 acelsziv ***** válasza:
100%

1: Rohadtul nem vagy tisztában az alkalmassággal. A tűzoltóknál a jelentkezők 90% -a kihullik. Kevés pálya van ahová olyan szigorúan szűrik a jelentkezőket.

Kérdező: Mert senki sem viszi olyan nagy arányban vásárra a bőrét másokért, mint ők. És én még olyan tűzoltót nem láttam, aki nekiállt volna szemétkedni másokkal. Rendőrt annál többet.

És a helyszíneknél a legalja munka az övék. Vonatgázolásnál ők szedik össze a széttrancsírozott darabokat. Ők szedik össze az összeégett halottakat is a házakból, autókból. Nagyobb lelki nyomás van rajtuk, mint bárki máson.

Hát ezért.

2017. febr. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Egyetértek acelszivvel, noha 58 évem alatt velem még nem szemétkedtek a rendőrök, ha én nem adtam rá okot. Márpedig - legalábbis a közlekedés terén - nem vagyok egy, a jogkövető magatartásáról híres mintapolgár. :-))
2017. febr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért általánosítunk? Miért beszélünk mindenki más nevében?


Tanuljatok már meg normálisan megfogalmazni egy kérdést! Rám pl rohadtul nem igaz hogy a tűzoltókat tartanám a legnagyobb hősnek.

2017. febr. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olyan embert aki az életmentést választja hivatásának ugyan úgy becsülni kell, mivel mindegyik ugyan úgy kiveszi a részét egy mentés során.


2-es

A mentős késve ér ki? Ez azért nem ilyen egyszerű. Nappal 1 percen belül el kell hagynunk az állomást, és már úton is vagyunk. Az, hogy siessünk, a mi érdekünk is, hiszen annál jobb állapotú beteget találunk a helyszínen, minél gyorsabban odaérünk.

Viszont sajnos a mentőkre egyszerűen több feladat jut, és gyakran nem az állomásról indul az autó, hanem útközben jön a riasztás pl hazafelé egy 30kmre lévő kórházból... Mi ha kell, mindig megyünk, amint tudunk. De arról, hogy kevés autó van, kevés személyzet, arról nem a mentős tehet, az nem a mi hibánk. Márpedig a mentő ezért "késik", mert nincsen kapacitás minden sarokra állítani egy szabad egységet.


Egyébként megtörtént már, hogy balesetnél mi voltunk ott elsőként, és a tűzoltókra kellett várnunk. De bizonyára ennek is megvolt az oka, máshol volt dolguk.


Összességében egyetértek a mondandóddal, csak sajnos sokkal árnyaltabbak a dolgok, mint ahogy az emberek gondolják.


3-as.

Az, hogy nagyobb lelki nyomás van rajtuk, mint bárki máson, szintén nem lehet így kijelenteni. Pl. A mentős kezében meghal az újszülött, a rendőr pedig sikertelenül beszél le valakit az öngyilkosságról.


Azt kellene megérteni, hogy a 3 szerv egymás nélkül nem létezik, nem hatásos. Hiába vannak ott a tűzoltók a balesetnél, addig nem tudják kivágni, míg a mentős nem méri fel, stabilizálja az állapotát. Hiába van ott tűzoltó, mentő, ha nincsen rendőr, aki lezárja az utat, megteremtve a biztonságot. A maga módján mindhárom hivatás a leginkább megterhelőbb. Kiemelni a 3ból egyet egyszerűen felesleges.

2017. febr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Kedves Kérdező! Én azt gondolom, hogy mindhárom hivatás megérdemli az elismerést. Szerintem nagyon megváltoztak a dolgok az utóbbi néhány évtizedben. Régen egy rendőrnek volt presztízse egyszerűen azért, mert nem volt ilyen könnyű, mint most. A rendőr képzés enyhén szólva nagyon leadta a szintet, ezt most nem is részletezném inkább, persze most itt nem feltétlenül a rendőrtisztire gondolok. A mentőkről alapvetően az a vélemény él a köztudatban, hogy beviszik a beteget a kórházba oszt jó napot, talán régen, bár régen sem volt ez így, mára meg már főleg nincs így! Azt gondolom, hogy az egyik legkeményebb, legnehezebb része az egészségügynek a sürgősségi betegellátás, és a mentők tényleg nagyon képzettek! Nem is gondolná egy átlag ember, hogy pl. egy mentőtiszt milyen széleskörű tudással kell, hogy rendelkezzen, de a mentőápolói sem egy könnyű tészta szóval tényleg sok minden megváltozott. A tűzoltók meg nagyon, nagyon sokat robotolhatnak, és nekik is kell tanulni elég sokat is, a fizikai ott sem egy leányálom sőt.. mindig készen kell állniuk, mindhárom melo kemény. Bár szerintem a rendőrök mostanában kezdik leadni a szintet, de remélem ez változni fog, kicsit szigorítani kellene a ponthatárokon, meg keményebben rámenni a jogi részre. Az első válaszadó meg nyilván egy idióta! Ezek a szakok a legnehezebbek, mind fizikailag mind lelkileg, nem akárkikből lehet például tűzoltóparancsnok, vagy mentőtiszt, vagy ne adj isten rendőr parancsnok, addig nagyon kemény az út, és mindig folyamatos tanulást igényel mindhárom szak életük végéig! A tűzoltók is megérdemlik mert ők aztán tényleg sokszor a saját életüket kockáztatva cselekdnek! Gondold már el életveszélyben vannak, amikor pl beomlik egy barlang és nekik be kell menni, vagy aknába esik valaki, és nekik le kell oda menni, vagy veszélyes anyag robban, szétfolyik valahol, nekik ott kell lenni, stb stb.
2017. márc. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!