Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Helyátadás tömegközlekedésen...

Helyátadás tömegközlekedésen — Egyetértetek?

Figyelt kérdés
Én — hacsak nem vagyok rosszul — bárkinek szívesen átadom a helyem, ha udvariasan megkéri, legyen az fiatal vagy idős, férfi vagy nő, egészséges vagy beteg ember. Viszont ha valaki gorombán rám szól, hogy "Fiatalember, mit képzel magáról, hogy nem adta át még a helyét?", akkor azért se fogom átadni neki. Én minden embert tisztelek, amíg ők is engem. Ám ha valaki elkezd bunkózni, onnantól kezdve én is leszarom, hogy mi van vele.
2017. febr. 13. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát tényleg az ilyen goromba hozzászólásból tényleg nem szívesen adja át a helyét az ember. De vannak helyzetek, amikor igenis látnod kell a helyzetből adódóan, hogy át kell adnod a helyed, így illendő, szó nélkül. Nekem is volt, hogy nem adtam át egy mozgássérült hölgynek, de az is azért volt mert elmerengtem a gondolataimban (nem a mobilomban!). Azután rám szólt, de nem gorombán. A mellettem ülő meg csúnyán nézett rám, hogy milyen bunkó vagyok. :D Szóval vannak idióta emberek, nem kell házhoz menni értük.
2017. febr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek azzal amit a kérdésedben kifejtettél.
2017. febr. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt utálom amikor képeket lőnek teljesen idegenekről és kiteszik a közösségi médiára hogy "Bunkó emberek nem adják át a helyüket." Szerencsére velem még nem történt ilyen, de sokat látom neten és gusztustalannak tartom. Nem akarok senkit se az elkényeztetett érzéseivel megbántani, de hiába vagyok buszon, nem azt nézem hogy kinek és mikor kell átadnom a helyemet. Hogyha meglátom hogy valaki olyan van akinek nagyobb szüksége van rá mint nekem akkor átadom, de vadászni nem fogom. Én is sokszor elmerengek, van amikor a szemem is becsukom, de olyan is van hogy csak nagyon telefonozok.

Szerintem nem az interneten kéne gyűlöletet kelteni hanem egyszerűen megkérni a másikat hogy "Ne haragudj, nem érzem jól magam / fáj a lábam / bármi más. Légyszíves átadod a helyet?" Ha így kéri meg valaki akkor szó nélkül szívesen átadnám bárkinek.

2017. febr. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy magadtól átadd a helyet valakinek egy figyelmes gesztus. Ha azonban ezt nem teszed meg önszántadból, az még mindig nem a legdurvább illetlenség a világon. Ha már annyira ragaszkodunk az illemhez, akkor vesézzük inkább annak a viselkedését ki, aki igényt tart egy ülőhelyre. Szúrósan nézegetni, bunkón beszólogatni ilyenkor mennyivel illőbb? Mibe kerülne helyette azt mondani, hogy "Ne haragudjon fiam, de ha átadná nekem a helyét, azt nagyon megköszönném"? De nem, a legtöbben azt hiszik, hogy ez a szívességtétel alanyi jogon jár, és a ha nem kapják meg, akkor a létező legbunkóbb eszközökkel igyekeznek kicsikarni a másikból. Na, szerintem ez ezerszer nagyobb illetlenség.
2017. febr. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!