Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit szóltok hozzá hogy...

Voyager24 kérdése:

Ti mit szóltok hozzá hogy Thomas Neuwirth meg akarja ölni Conchita Wurst-ot?

Figyelt kérdés
Thomas megunta Cocnhita szerepét, amit csak lehetett kihozott a karakterből, az ősszel kijön egy új album ami Conchita Wurst utolsó albuma lesz. Nem tudni hogy utána milyen új karakterrel akar előrukkolni Thomas de a lényeg hogy Thomas Neuwirth-ként nem akar színpadra állni. Conchita komoly változásokon ment át az utóbbi két évben, úgy érzem hogy sokat komolyodott és mélyült a figura, az öltözködés kezdett fiúsabb lenni, a smink kevesebb, a hang mélyebb regiszterből jött. Én nagyon sajnálnám ha Conchita eltűnne teljesen mert szociálisan sokat adott a világnak!!!! Nem a divatra gondolok hanem arra hogy egy adott egyén szabadon választhasson a "társadalmi2 nemét illetően. Ti mit gondoltok ?

2017. febr. 22. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem gondolnám, hogy bármit is adott volna a világnak.

Nem az a baj, hogy ő nőnek érzi magát és nőnek öltözik. De akkor minek kell férfiszakáll???

Volt már korábban az Eurovízión egy hasonló. Talán izraeli volt. Ő tényleg egy csinos nőnek nézett ki. Sőt, még a száma is jó volt. Érdekes ő nem okozott ekkora botrányt, mert nem ez volt a célja. Conchita szerintem semmit sem akart adni, a feltűnést, figyelmet kereste, megkapta.

2017. febr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

[link]

Ezt gondolom. Kabaré már ez az egész "én az vagyok, aminek érzem magam" hiszti.

2017. febr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves első hozzá szóló !!! Thomas Neuwirth egy homoszexuális férfi aki a férfi nemet szereti, nem transznemű, nincs nemi identitás zavara. Nőiesen lépett fel szakállal ezzel úgynevezett Androgün vonást erősített. A társadalmi üzenete pedig ez : "Tök mindegy" nem számít hogy nő vagyok e vagy férfi a társadalom számára csak az a fontos hogy milyen ember és milyen személyiség vagyok nemtől, kortól és vallástól függetlenül.A társadalmi erkölcsi normák sokszor kiközösítőek és rasszisták : például aki tetkós az nem lehet jó szülő vagy a melegek nem "normális" párkapcsolatban élnek stb....bagatellizált dolgok valós alap nélkül. A Deviáns viselkedésnek és a perverzitásnak nincs nemi identitása.
2017. febr. 22. 16:58
 4/8 A kérdező kommentje:
elolvastam a belinkelt blog oldalt és nagyon tetszett !!!! Hozzá teszem csak hogy megvilágítsam a helyzetet.Conchita Wurst nem transznemű nincs nemi identitás zavara, Ő egy Transzvesztita előadó ha úgy tetszik aki csak a színpadon öltözik nőnek. Otthon egy átlagosan unalmas hétköznapi srác aki férfiként éli a minden napjait . Engem nem érdekel hogy az adott szituációban milyen neműnek identifikálja magát, bár azt olvastam hogy amikor kisminkeli magát és női ruhát vesz fel akkor egyszerűen Aszexuálisnak érzi magát a bőrében. Meglát egy helyes srácot és abszolút nem történik semmi. Az a probléma pontosan hogy az ő Férfi oldala fellázadt a nőies szerep ellen, többé nem akar magas sarkúban szűkre szabott női ruhában fel lépni. Ez önmagában véve nem baj de engem nagyon el fog szomorítani hogy ha az új karaktere nem azt a társadalmi üzenetet fogja közvetíteni mint Conchita. Aki ismeri David Bowie életét az tudja hogy neki is volt jó pár karaktere : Ziggy Stardust, Major Tom stb. Azért remélem hogy Thomas nem fog minden egyes album után egy új alteregót a piacra dobni :/
2017. febr. 22. 17:13
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Ez teljesen érthető lépés tőle. Nem lehet több bőrt lehúzni a karakterről, a média már nem foglalkozik vele, tehát nincs már belőle pénz.
2017. febr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak ennyiről szólna az egész ? A pénz és a siker ?
2017. febr. 22. 19:55
 7/8 A kérdező kommentje:
Az a személyes problémám hogy nagyon szeretem Conchitát mint előadót vagy énekest, az oké hogy nem maradhat mindig díva meg nem rohangálhat vakolt sminkkel az arcán de akkor ne legyen túl feminim és kész, adjon neki mélyebb tartalmat. No de megölni azért nem kéne !!! Miért nem elég ha a rise like a phoenix helyett inkább olyanokat énekel mint a Heroes csak a példa kedvéért. Lehet hogy Tom alkotta meg Conchitát de Conchita az akiben ő érvényesülni tudott művészileg meg aki az ihletet is adta. Nekem kicst inkább olyan mintha Thomas féltékeny lenne Conchita sikerére vagy csak tényleg úgy érzi hogy Conchita már nem tud újat adni ?
2017. febr. 22. 20:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt,hogy nincs egyedül...Beteg kolbászospina...
2018. ápr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!