Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az Anjou-családnak még élnek...

Az Anjou-családnak még élnek leszármazottjaik?

Figyelt kérdés

Itt nem a magyarországi Anjoukra gondolok. A család Franciaországból ered, de több ága is kialakult. Nápoly, Magyarország és Lengyelország trónját a Capeting ág uralta. Nápolyban, illetve néhány másik itáliai és francia területen uralkodott még egy olyan ág, amely a Valois francia uralkodó családdal való összefonódás révén alakított ki külön ágat.

Olyanról is hallottam, hogy vannak olyanok, akik vissza akarják állítani a királyság intézményét Magyarországon és felajánlanák Anjou leszármazottnak a királyi címet.



2017. márc. 17. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a Habsburg leszármazottakra mondták, nem? Ugyanis ők próbálták meg párszor visszaállítani a királyságot a 900-as évek során
2017. márc. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Vannak akik tényleg a Habsburgoknak adnák, s jog szerint őket illeti, de én olyanokról is hallottam, akik nem éppen őket választanának, hanem Anjou-t. Mivel ez egy francia grófi család volt, lehetséges, hogy valamilyen nemesi leszármazottak élhetnek? De akkor hol élnek és kik ők?

Amúgy meg vannak olyanok, akik azt mondják, hogy nem a Magyarországhoz való kötődést néznék a királyválasztás esetén, hanem azt, hogy ki lehet alkalmas király. Ez pedig független attól, hogy az adott királyi felmenőkkel bíró jelölt német, olasz, francia, vagy egyéb.

Még Romániában is vannak monarchisták, ott az utolsó királyt 1945-ben űzték el, szemben nálunk már az első világháború vége óta király nélküli alkotmányos királyság volt.

2017. márc. 18. 09:00
 3/3 A kérdező kommentje:
Még Szerbiában is van egy nyíltan monarchista párt, a Szerb Megújhodási Mozgalom, amely szintén visszakívánja a királyságot az országban. Ők a második világháborúig regnáló Karađorđević dinasztia leszármazottjait akarják újra látni a trónon. Hasonló a szituáció ott is, mint nálunk Habsburg Ottó, vagy György esetében.
2017. márc. 19. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!