Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért "vakítja el" az emberek...

Miért "vakítja el" az emberek többségét a modern világ, illetve maga a modernség, és a média?

Figyelt kérdés

Szinte mindenki úgy cselekszik/gondolkodik, mintha külön elvárásokkal/szabályrendszerekkel járna önmagában az a tény, hogy a 21. században élünk, és ezen "törvényeket" a köznép hozta létre (saját magának), ráadásul olyan módon viszonyul mindehhez, mint legtöbben a divathoz/beszédstílushoz (stb.) szoktak.

Tehát, "divatszerű életviteli szabályrendszer" alakult ki, amely elítél/kizár minden másként gondolkozó személyt,... (aki hallja az ősök szavát, és átlát a ködön, amelyet a ma embere alkotott), bármilyen kevesen is vannak.


2017. márc. 18. 13:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Mondd, milyen a felvilágosult ember akit nem vakítja el a külső világ?
2017. márc. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
nekem is kell abból amit szívtál
2017. márc. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
61%
csikra
2017. márc. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy ilyen válaszok fognak érkezni.

Nem élek semmilyen kábítószerrel, megvetek minden ilyesmit.

2017. márc. 18. 14:32
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Én tényleg kíváncsi vagyok, hogy milyen szerinted a nem elvakult ember, mert amit az elvakultsággal azonosítottál minden nyugati embert érint, téged is.
2017. márc. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
44%

Nem vagyok képes értelmezni a kérdésed.

Valóban olyan, mintha valami tudatmódosító szert használtál volna.

De kérlek magyarázd el miért jelentene a modern világ ködöt? Ha valaki nem megy el juhokat tenyészteni és faházban élni mindenféle "modernitás" nélkül az elítélendő?

Konkretizálhatnál.

2017. márc. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
44%
#4 költözz ki akkor egy barlangba, és élheted a csodás és tökéletes elvakítás nélküli életedet.
2017. márc. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Mondok néhány példát.

Véleményem szerint itt kezdődik, hogy egy személy nem elvakult:

Érdeklődik a történelem iránt,... fontosnak tartja a hagyományokat,... szereti a természetet,... nem használ szlenget,... nem követi a divatot,... nem néz valóságshow-kat,... kerüli a harsány, rondán beszélő fiatalok társaságát,... nemesebb, emelkedettebb az értékrendje.

2017. márc. 18. 18:12
 9/21 A kérdező kommentje:

15:05

SOHA nem szedtem tudatmódosító szereket.

2017. márc. 18. 18:16
 10/21 anonim ***** válasza:

Szerintem az is lehet felvilágosult, aki megtanulta ugyan a történelmet, de a természettudományok iránt érdeklődik. Vagy mi van azzal, aki azért öltözik úgy, ahogy, mert az tetszik neki?

Nekem pl. az irodalom a zsánerem, akkor mindenki másra, aki mondjuk a gazdaság iránt érdeklődik, egy műveletlen bunkóként kellene tekintenem? Nem szeretnék így gondolkodni.

Az elítél/kizár minden másként gondolkodó személyt pedig mindig is megvolt. Te is épp ezt teszed: elítéled azt, aki a modern irányelvek szerint él, tehát nem úgy gondolkozik, mint te.

2017. márc. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!