Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ismerősei egymásnak...

Miért ismerősei egymásnak olyan emberek facebookon akikkel ugyan ismerik egymást valahonnan de nem beszélnek és még csak nem is köszönnek már egymásnak az utcán?

Figyelt kérdés
2017. márc. 21. 16:00
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Én most selejtezek. Régen volt 600 valamennyi ismerősöm akkor azt kiselejteztem olyan 400 valamennyire és most már 200 alá mentem, amikor még mindig rengeteg olyan ember van akikkel már nem is beszélek. Mi értelme ennek? :D És mindenkinek van olyan 5-600 vagy 1000 ismerőse. WTF?
2017. márc. 21. 16:07
 2/14 Carragher_x ***** válasza:

"Miért ismerősei egymásnak olyan emberek facebookon akikkel ugyan ismerik egymást valahonnan"

Hogyan definiálnád az "ismerős" fogalmát? Csak nem úgy, hogy ismerik egymást valahonnan? :D:D

2017. márc. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Úgy értem, valahol megismerték egymást EGYKOR de már nincs közük egymáshoz, már nem beszélnek.
2017. márc. 21. 16:12
 4/14 Carragher_x ***** válasza:
79%
És attól még nem ismerősök, hogy már nem tartják a kapcsolatot? Ismét kérdezem, szted mit jelent az a szó, hogy "ismerős"?:)
2017. márc. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ismerős aki osztálytárs, évfolyamtárs, munkatárs, szomszéd akármi. Nem akivel 5 éve megismerkedtem egy buliban de már 4 éve nem láttam. Vagy valamikor egy suliba jártunk és jóba voltunk de már nem is köszön az utcán.

És itt most nem azon van a hangsúly hogy milyen szót használunk, hanem hogy mi értelme van?

2017. márc. 21. 16:28
 6/14 anonim ***** válasza:

Egyet értek, én sem tudom, ennek mi haszna. Talán egyfajta menőzés hogy "nekem ilyen sok barátom van", pedig barát és ismerős fogalma közel sem ugyanaz.

Attól hogy valakit megismersz valahol, még nem kellene rögtön ismerősnek jelölni a másikat...

Én a kapcsolattartás miatt használom a fb-t, arra jó találmány, de amúgy más értelme szerintem nincs.

2017. márc. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Mert nem annyira autisták hogy azt számolgassák kivel hány napja nem érintkeztek, felállítsanak egy limitet, és aki a limiten túllép, azt törölgessék.
2017. márc. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Carragher_x ***** válasza:

"És itt most nem azon van a hangsúly hogy milyen szót használunk, hanem hogy mi értelme van?"

Valójában pont azon van, mivel te azt nem érted, hogy az emberek miért jelölik az ismerőseiket ismerősnek :D:D

A célja pedig nyilván a kapcsolattartás, illetve annak lehetősége a jövőben.

2017. márc. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kapcsolattartás a célja? Milyen kapcsolatot fogok én valaha létesíteni a húgom osztálytársának az anyjával? :D Vagy egy olyan barátnőmnek az öccsével akivel 3 éve nem beszéltem?
2017. márc. 21. 16:40
 10/14 A kérdező kommentje:

Ja igazad van minek törölgetni. Nem baj az ha az ember minden nap látja, hogy az x éve megrendezett házibuliban részegen megismert akárkinek milyen szerelmi bánata van. :D

Igazatok van tényleg.

2017. márc. 21. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!