Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? Megtarthatom vagy nagyon gáz lenne ha használnám?

Figyelt kérdés
kb fél évvel ezelőtt találtam egy iphone-t az utcán. rögtön kiplakátoltuk vele a környéket és kiírtuk a facebookra de azóta nem jelentkezett érte senki..
2017. ápr. 8. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

be kellett volna vinned a rendőrségre, vagy leadnod a legközelebbi portán


24F

2017. ápr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
#1 +1
2017. ápr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen???? nem tudtam... akkor most mit csináljak?
2017. ápr. 8. 13:50
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

vidd be a rendőrségre és mond el, hogy hol találtad, mit tettél, hogy megtaláld a tulaját...

ha elkezded használni abból bajod is lehet


24F

2017. ápr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha beviszed a rendőrségre és 1 évig nem jelentkezik érte a tulajdonosa, akkor megtarthatod, legálisan.


[link]


"Ptk. 5:54. § [Tulajdonszerzés találással]


(1) Ha valaki feltehetően más tulajdonában álló, elveszett dolgot talál és azt birtokba veszi, megszerzi annak tulajdonjogát, ha arra igényt tart feltéve, hogy


a) megtett mindent annak érdekében, hogy a dolgot a tulajdonos visszakaphassa; és


b) a dolog tulajdonosa vagy az átvételre jogosult más személy a találástól számított egy éven belül, élő állat esetén három hónapon belül, a dologért nem jelentkezik."

2017. ápr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Legálisan rendőrség szerintem is.

és amúgy ha le van tiltva, akkor használhatatlan az ájfón, szóval nem tudnál mit kezdeni vele. Ha viszont nincs, akkor szerintem nyugodtan megtarthatod, továbbadhatod vagy amit akarsz, bajod nem lehet tőle

2017. ápr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!