Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberi, kreatív gondolkozás...

Az emberi, kreatív gondolkozás. Gépi (okos képi) mesterséges intelligenciával már számít az embernek, hogy még ember e?

Figyelt kérdés

Vagy már mindegy?

(tudom, hogy most törni kell az emberi, vagy a már mesterséges agyat)

Pont ezért kérdeztem, amíg talán még időben van kérdezve.

Mesterséges férj, mesterséges és tanulékony robot.

Programozni lehet.

Film szerű.

Csak épp erre halad a tudomány.



2017. ápr. 8. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nemtom pontosan mire irányul a kérdésed, de nagyon távol vagyunk még az igazi működő mesterséges intelligenciától.


Amiket látsz beszélő, mozgó robotoktól, azok csak imitációk egyelőre.

2017. ápr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először meg kellene érteni, hogy hogy működik az agy, miért vannak érzelmeink, gondolataink, miért álmodunk... Ezen információk, meg még 1000 másik hiányában nem lehetséges létrehozni egy emberi gondolkodású mesterséges agyat jelenleg. Amit mesterséges intelligenciának hívunk az csak algoritmusok sorozata, kombinációja, lényegében nincs benne intelligencia, csak utasítások, feltételek. Addig csak feltételezések vannak.
2017. ápr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Eleve csak ahhoz, hogy egy program megértse igazából, hogy te mit mondasz, ne csak találgasson a kulcsszavak alapján, ahhoz értenie kéne, hogy milyen kontextusban írsz egy-egy szót. Eszméletlen sok elemzés kéne hozzá, el nem tudok képzelni egy algoritmust, ami megoldaná ezt a problémát.


Szerintem ami az orvostudományban folyik az sokkal betegebb. Fejátültetést akarnak már idén elvégezni (erről csak a neten hallottam).

2017. ápr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fejátültetés sikeres volt.
2018. jan. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

Még meg sem próbálták a tényleges műtétet. Egy holttest fejét kapcsolták össze egy másik holtestével egyelőre, de abban eddig sem volt nagy kihívás.


Utána olvasgattam és ettől is elég messze állunk még egyelőre. :D

2018. jan. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!