Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez tényleg ilyen magyar...

Ez tényleg ilyen magyar szokás, hogy ha valami konfliktus van például a buszon akkor senki se lép közbe?

Figyelt kérdés

Több ilyenről hallottam, hogy a magyarok birkák, mikor segíteni kéne mindenki ül és néz.


A minap történt, hogy a vonaton ülve láttam, hogy balhézott a kaller és pár tini akiknek nem volt jegyük. Természetesen leküldte őket akik nagy nehezen mentek le a vonatról. Jelenetet rendezett a kaller, a tinik is ilyen problémásak voltak ott anyáztak. Senki nem szólt közbe. Aztán a kaller mintha beszédet tartana a vonaton, hogy ilyenek a magyarok, besz**tak pár gyerektől.


Én ezt magamra vettem mivel ez szerintem nem magyar szokás. Láttam egy videót például, hogy Németországban egy bevándorló forma a metron kakált és senki nem mert szólni neki.


Ha verekedés lett volna akkor nyilván közbe lépek de most ebben az esetben én is csak anyázni tudnék. Azonban nekem meg abból van elegem, hogy nem lehet úgy utazni 10 percet, hogy ne lenne valami balhé és gyomorgörcsöm...


2017. ápr. 17. 17:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
semmi közöm hozzá, miért is szóljak közbe?
2017. ápr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Mi az a kaller? Egyébként én sem szeretek közbeavatkozni, nem szeretném, ha a következő sarkon megbosszulnák. Ha olyan vészes a dolog, inkább rátelefonálok a rendőrségre és rájuk bízom.
2017. ápr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert sajnos, ha valaki beleszól az ilyenbe, még ő járhat pórul. A kalauznak meg az a dolga, hogy rend legyen a vonaton.

Egyik nap egy nagymama a két unokájával járt pórul, mert segíteni akart. A vasútállomáson balhé volt. Nem lett senkinek semmi baja, de ki hívták a rendőröket. Körbe kérdeztek, hogy látott-e valaki valamit, de nem találtak senkit csak ezt a nagymamát. Nem hagyták a rendőrök felszállni a vonatra a 2 pici gyerekkel. Tegnap halottam, hogy 6 órát töltöttek mind a hárman a rendőrörsön. Az ügyből semmi nem lett. Szegény nagymama sem fog többet segíteni.

2017. ápr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem magyar szokás. Rengeteg hasonló esetet láttam már pedig én Angliában élek. Nem is olyan régen a metrón történt, hogy egy pasas evett valamit, és amikor végzett a műanyag kajadobozt mindenestül a metróban a sarokba dobta. Senki nem szólt. Még akkor sem szóltak amikor jó hangosan büfögött meg fingot. Én voltam az egyetlen aki külföldiként hangosan mondtam, hogy mindenki hallja a barátomnak, hogy " Látod, nem is csodálkozom, hogy ilyen bunkón viselkedik, biztos ahonnan jött a disznó ólból ott nem tanították meg az alapvető viselkedésre. Csak szartúrásra alkalmas."

Volt aki nevetett, volt aki gyorsan elfordult, hogy ne is lássa a következményeket.

2017. ápr. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

kaller=kalauz


egyébként ő is rendőrt akart hívni és addig nem indult el a vonat amíg nem szálltak le a "gyerekek", tehát ennyi közük lehet hozzá az utasoknak, hogy nem akarnak miattuk késni/várni

2017. ápr. 17. 17:14
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
őőő ez nem magyar szokás hanem sok közöm nincs hozzá de ha valami verekedés támad akkor illik közbelépni igen.
2017. ápr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez természetes emberi reakció, nem mondanám tipikusan magyarnak. Ha sokan vannak jelen, a felelősség, hogy cselekedjek valamit, megoszlik és az emberek kevésbé hajlamosak segíteni/közbelépni. A másik meg, hogyha bajt látnak nem biztos, hogy mernek, mert mi van, ha nekik is bajuk esik.


Maximum annyiban lehet jobban igaz egy ország népére, hogy sok rosszat láttak/megéltek már/megütötték a bokájukat és inkább nem szólnak bele. Azért valljuk be, az itt nem ritka, hogy beleszólsz, segíteni akarsz bármiben és még te b*szol rá... ezek után nem meglepő az ignorancia.

2017. ápr. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Azért sokféle konfliktus lehet. Amit leírtál ott én se avatkoztam volna bele, akkor se ha kétajtós izomállat lennék. Egyszerűen mindenki bliccelt már. A kalauznak pedig az a munkája hogy leküldje őket. Most én minek játsszak ott igazságosztót? Engem megfizetnek érte? Ha ezek a tinik meg menet közbe belém is belém kötöttek volna akkor azt nem hagytam volna annyiban.

Ha esetleg valakit megtámadnak akkor lehet többen közbelépnek. De ha csak annyit lát az ember hogy két fél kiabál egymásra most minek menjek oda én is kiabálni? Lehet teljesen roszúl veszem le a szituációt.

Olyan mondjuk már volt hogy a metróajtót rugdosták ilyen suhancok azt kiabálva hogy mindenkit szétvernek. Aha, egy barátom aki jobb kondiban van és határozott fellépése van odament és rájuk szólt hogy most befejezik vagy következő megállónál leszállnak és megveri őket. Rögtön elnézést kértek, aztán következőnél leszálltak és spuri volt.

2017. ápr. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer segítettem...

Egyszer vertek többen egy embert az utcán, mi megvédtük...

Utána minket jelentettek fel, mi jártunk biróságra... tetmészetesen felmentettek, de a herce hurca... stb én munkanélküli lettem...

Akkor megfogadtam, hogy legközelebb maximum annyi lesz a segítségem, hogy hivom a 107-et...

És ez nem birkaság, ez egy tapasztalat...

2017. ápr. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Még sok évvel ezelőtt hazafelé menet egy biciklist találtam az árokba borulva. Kissé óvatosan megráztam, mire Ő felébredt és nekem esett felpofozott hogy hogy merem zavarni a nyugalmát.


Évekkel később találtam egy kistáskát amiben benne voltak a tulajdonos iratai. A személyigazolványban szereplő lakcímére vittem a táskát, mikor is rámfogta az illető hogy én loptam el tőle, és hogy a százezer forintot is adjam vissza neki ami a táskában volt!


Megtanultam, hogy mindenki a maga sorsa kovácsa, és hogy nem érdemes senkinek sem segíteni, mert a jóakarattal a legtöbben visszaélnek!


A jegykezelővel szembeni erőszakot a törvény úgy tekinti mintha rendőrt vernél meg! Neki van hatásköre a balhés embereket kiszűrni és a járműről leszállítani. Ha te ebbe beleavatkozol akkor hatósággal szembeni erőszakkal is megvádolhatnak.

2017. ápr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!