Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A sport mindig jót tesz a...

A sport mindig jót tesz a szívnek?

Figyelt kérdés

Nem pont megerőlteti?

Nekem egy éve tachykardiát állapítottak meg és azt mondta a kardiológus ( magán ) hogy nem akarok 20 évesen még gyógyszerekkel tömködni inkább járjak sportolni.

De miért? Az miért segít a pulzus rendben tartásában meg a szív egészségében?

Ma is pl bicikliztem és dombon majd meghalok.. mondjuk ez lehet a 20 kg feleslegtől is de nekem egy 40 perces dombos biciklizés után 5-10 perc kell hogy megnyugodjon a szívem és ne ájuljak el.. az 55 kg-os barátnőmnek meg semmi baja.

Tuti erőltessem ezt a sport dolgot?


2017. máj. 21. 20:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem akar*
2017. máj. 21. 20:56
 2/6 anonim ***** válasza:

Kardiológus jobban tudja.


Nekem jólesik. Pedig rajtam kb 35 kiló felesleg van. (157 cm, 88 kg)


Igaz, én szobabiciklin tolom, mert igazin nem tudok, de simán megy az 50 perc nehéz fokozaton. Az első 10 perc nehéz, de utána már nagyon élvezetes.

2017. máj. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Fatal_3rror_ ***** válasza:

A sport egyértelműen jót tesz, csak fokozatosan és ésszel kell űzni.


Persze van az élsport kategória, ahol folyamatosan határon kell mozogni, és 110%-ot nyújtani, az nem feltétlenül tesz jót. Viszont alap szinten mindenkinek kellene sportolnia, legalább minimális mozgás, átmozgatás, reggeli-esti torna, stb.


A biciklizésben meg pont az a jó, hogy te választod meg az útvonalat, tempót, határokat. Itt is érdemes fokozatosságot bevezetni. Ezzel nem azt mondom, hogy 10 perc könnyű tekerésből kell heti 1 percet növelni, de nem is egyből a Balaton körútnak kell nekiesni.


Ráadásul a súlyfelesleg az ami igazán terheli a szervezetet. Sajnos rajtam is van egy jó 10-15 kiló plusz, de meg is érzem. Én néha azt csinálom, hogy csak úgy kézbe veszem a 2 darab 10 kilós súlyzómat, és szimplán tudatosítom magamban, hogy ez a dög nehéz súly ami a kezemben van, gyakorlatilag folyamatosan terheli a testem. Lábaim, ízületeim.

2017. máj. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kb február óta folyamatosan sportolok.

Konditeremben, futottam egy időben, most jött a biciklizés kb 2 hete.

Nem mondom hogy utána nem jó érzés de 40 perc intenzív bicikli után én úgy érzem meghalok. A szívem kalimpál jobbra balra baromi gyorsan és szarul vagyok. Aztán elmúlik és akkor érzem jól magam.

Eddig 8-9 kg lement február óta és szeretnék még kb 2x ennyit fogyni ebben az évben szóval ezért sportolok csak félek hogy megáll a szívem vagy valami. Vagy hogy rosszat teszek neki hogy túl erőltetem és egyszer csak megadja magát.

Igen kissé hipochonder vagyok de baromira féltem az egészségemet.

2017. máj. 21. 21:45
 5/6 anonim ***** válasza:

A kardióedzés az, ami a szívnek a legjobb, és ez az, amikor úgy bicajozol, futsz, sétálsz, hogy közben tudsz beszélgetni. Nem szabad túlhajtani.


Ha hipochonder vagy - amúgy én is - ne azt képzeld, hogy ártasz magadnak, hanem hogy erősíted a szíved.

2017. máj. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kardio az túlmegy a beszélgetős-nem lihegős részen.

Amire gondolsz, azaz aerob edzés.


Viszont az csak síkon biciklizésnél valósul meg. Emelkedőnek hajtva átvált lihegős erőlködésbe, ami már nem fogyaszt annyira, viszont állóképességet jobban javít, a kardio.


Ami a lényeg viszont (amellett, hogy mindkettő fogyaszt), hogy a szív és érrendszernek jót tesznek.


Fokozatosságot én is javasolnám. Néhány hónapig még inkább sík terepen próbálkozzatok!

2017. máj. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!