Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet az hogy semmi...

Hogy lehet az hogy semmi szmóg nincs Pesten nyáron?

Figyelt kérdés
2017. jún. 5. 17:50
 1/7 A kérdező kommentje:
semmi büdös nincs pesten nyáron de még télen se
2017. jún. 5. 17:54
 2/7 anonim ***** válasza:

De büdös minden évszakban, megbetegszem tőle, tönkremegy a bőröm.


Nyáron nagyobb a felmelegedés, több levegő száll az égbe talajszintről, nagyobb a szél.

2017. jún. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Vannak részek ahol azért erősen tele van a levegő, Váci út, nagykörút részei.


Annyi a szerencse hogy Budapest elég szeles város, így kevésbé szorul be a levegő és a szmog.

2017. jún. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ezt bem hiszemel büdõs van agusztusba voltam és semmi büdös nics ott
2017. jún. 5. 18:31
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Voldemort te vagy az?
2017. jún. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs a fenet, meg rosszul is leszel. A fejem megfajdul, hanyingerem lesz, minden bajom van, pedig eleg eros dohanyos vagyok, de ott valahogy nincs fusthianyom... sot. Iden koltozok bp-re, denem tudom, hogy mi lesz velem...
2017. jún. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Crisopher ***** válasza:

A szomogot nem úgy mérik, hogy beleszagolnak a levegőbe, hanem mérőműszerekkel, és meg vannak határozva az egészségügyi határértékek.

Két fajta szmog létezik, a London-típusú és a Los Angeles típusú.

Erről itt lehet bővebben olvasni:

[link]


Budapestre a London-típusú szmog a jellemző. Télen ebben több dolog is közre játszik. Egyrészt ha nincs légmozgás, akkor a szennyező levegő megreked a városban. Másrészt a szmog elsődleges okozója a szilárd tüzelésű fűtőanyagok. Magyarországon (elsősorban gazdasági okokból) rengetegen fűtenek fával, és sajnos nem csak fával, de gyakran különféle szemeteket is elégetnek. Éppen ezért télen jóval nagyobb a légszennyezés.

[link]


Egyébként nem csak Budapestre, hanem az egész országra jellemző télen a szmog, éppen a szilárd tüzelés miatt.

Egyébként szerintem ezt a kérdést nem az Emberek, hanem a Tudományok kategóriában kellett volna feltenned.

2017. jún. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!