Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akarják egyesek másokra...

Miért akarják egyesek másokra erőltetni az életvitelüket, elképzelésüket?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, pár éve összefutottam vele és politikáról beszélgettünk, elmondta a véleményét, megértettem, elmondtam én is, majd felháborodva, habzó szájjal próbált meggyőzni "há' de a migránsok..." és ehhez hasonló "érvelésekkel".

De valahogy náluk mindenki ilyen. Családi összejövetelkor a múltkor a felesége is hasonlóan reagált, pedig ettől teljesen eltérő téma volt.Szóba jött a nyár, nyaralás téma, elmondtam, hogy hová megyünk, a felesége meg rávágta, hogy " külföld nem olcsó ám, fölösleges repkedni, itt a Balaton is, ugyanolyan" vagy valami ilyesmit mondott. Aztán tanulásról, munkáról esett szó, akkor meg jött ez a kárörvendő, leplezett duma " áhhh, úgy se' fogsz jobban keresni" meg "az se' jobb". Oké, elfogadom, hogy ők úgy élnek ahogy. Megértem, hogy kotlanak a megtakarításaikon ( vagy nem tudom, hogy mit csinálnak vele), megértem hogy szeretik a gyártósori melót, de ezt miért kell másra erőltetni? Másrészt én sem vagyok gazdag, csak tudom hogy mit akarok, arra pedig félrerakok apránként.

Nyilván nem tehetem, hogy ott ülünk némán és nem szólok hozzá vagy nem válaszolok, de valahogy mindig ilyen a reakciójuk, ha valaki nem úgy él, ahogy ők elképzelik.



2017. jún. 16. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
ebből nem jön le, hogy bárki is rádakarna erőltetni bármit is..
2017. jún. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad van, csak segíteni akar, mert magamtól nem tudom eldönteni, hogy mit akarok.
2017. jún. 16. 16:30
 3/4 anonim ***** válasza:
nem erőltette rád, csak elmondta a véleményét.
2017. jún. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia!Tudom mire gondolsz,nálunk is ez van.Csak azt fogadják el mint helyes válasz amit ők gondolnak,mondhatsz te mást de akkor azt ők "hibás" gondolkodásnak minősítik.Én nem küzdök ilyen emberekkel de a páromnak pl. nincs más választása hiszen a családjában vannak ilyen emberek.Mi azt szoktuk csinálni,hogy nem beszélünk az ilyen dolgokról,mint kiadások,nyaralás,világnézet és munka,de értem hogy nyomasztó mert akiket írtál,nagyon csőlátású emberek lehetnek.Akkor lehet a jó viszonyt megtartani,ha felszínes témákról beszélgetsz velük,mélyebb dolgokba nem kell belemenni mert úgy is vitába torkollik.El kell fogadni,hogy ők ilyenek.Amúgy a háttérben mindig húzódik valami,pl.nagyon irigy ember az illető,valami traumát szenvedett el,versengő típus,lehet kamaszként versengett a testvérével kinek jobb,szebb az élete,valami stikk mindig jelen van,gondold végig az adott emberek mit meséltek neked amiből megtudhatod,így kevésbé fog bosszantani.
2017. jún. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!