Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Székesfehérvár (Fő utca-Piacté...

Székesfehérvár (Fő utca-Piactér) - Hajléktalanok tanyája?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hova kellene írnom ezzel kapcsolatban.Nagyon csodálkozom,hogy senki nem tesz semmit ezzel kapcsolatban,ami ennyire szembetűnő,főleg a belvárosban.Hajléktalanok mindig is voltak az utcán ebben a városban,de most kb. 10-15-en,sokszor bandában,néha külön,tanyát vertek a Fő utca-Piactérrel szembeni park szakaszon.Mivel ott is lakom,nap mint nap ott megyek el dolgozni különböző időpontokban,így állandóan látom őket.Mivel jó idő van,volt hogy mentem hajnalban,a legszembetűnőbb helyeken aludtak a földön,mellettük üres sörös poharak,és a piactérrel szembeni kis parkban csoportosan tivornyáztak,vagy letakarva aludtak.Egyedül,nőként,már nem szívesen megyek arra hajnalban,mert mindig van 1-2 amelyik szemtelen,és állandóan beszól.El tudom képzelni mit gondolhat egy turista,aki sétál a belvárosban,hogy mekkora putri ez már ... A város vezetősége miért nem tesz semmit ezzel kapcsolatban ? Vagy a közteresek ? Mivel ott van a Fő utcán a Polgármesteri iroda is,ők sem látják ezt mi folyik ????
2017. júl. 1. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Fordulj az önkormányzathoz és mondd el nekik, hogy mit szeretnél. Pontosan egyébként mit szerenél velük csinálni?
2017. júl. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit csinálnak ilyen esetekben,de nem hiszem el hogy ez így normális.Az is elég lenne ha elzavarnák onnan őket... Persze a leginkább közmunkára fognám őket,mert nagyon ráérnek inni meg duhajkodni,meg járókelőket szekálni...
2017. júl. 1. 15:36
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez nem elég konkrét. Ha bemész az önkormányzathoz ennyivel, aligha fognak komolyan venni. A javaslatod következményein is elgondolkodtál?


1. Zavarják el őket máshova. Rendben, és mi van azokkal akik ott élnek, ahova elzavarják a hajléktalanokat? Ők nem számítanak? Csak az a lényeg, hogy téged ne zavarjon senki?


2. Fogják őket közmunkára. Rendben, és mi van akkor, ha nem akarnak dolgozni? Kényszermunkára fognád őket azért, mert az utcán piálnak meg beszóltak neked valamit?

2017. júl. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Persze,értem,az se jó ha máshol vannak,de mivel egy egyszerű polgár vagyok,szerintem nekik kellene tudni hogy ilyen eseteket hogy kell lerendezni.Az évek folyamán ahogy figyelem ezeket a hajléktalanokat,egyre agresszívabbak már.Van itt ebben a városban hasonló probléma is,ugyanúgy a Piactér- Alba Pláza előtti téren,amivel ugyanúgy nem csinálnak semmit,pedig erre már nagyon sokat panaszkodtak az emberek : ott lebzsel nagyon sok kisebbségi,és a járókelőket zaklatják a gagyi parfümjeikkel,meg éppen amit rá akarnak sózni másra.. velük se csinálnak semmit,pedig ugyanúgy rontja a közképet.
2017. júl. 1. 16:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha egyszerű polgár vagy, akkor marad a sopánkodás meg a panaszkodás. Ez úgyis az ezeréves magyar kultúra alapköve.
2017. júl. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A Piac téren valóban akad, mivel ott fordul meg a legtöbb ember, így ott van a legnagyobb esély a sikeres koldulásra. De a Fő utcán még kb. sosem láttam csövest. Oda nem engedik be őket.
2017. júl. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Polgármesteri iroda a Fő utcán... xddd A polgármesteri hivatal (városháza), ha arra gondolsz, nem a Fő utcán van, hanem a Városház téren.
2017. júl. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet, olyan fejed van, ami nem tetszik nekik. Sem nekem, sem az ismerőseimnek nem szoktak beszólogatni. Még a vendel cigányok sem, nemhogy a hajléktalanok. Utóbbiak nem sok vizet zavarnak, kussban ülnek a padon. Nem tudom, miről beszélsz...
2017. júl. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, és segítek: a Fő utca a Városház tér és a Mátyás király körút között van. A Piac teret még véletlenül sem érinti.
2017. júl. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!