Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tudnátok jó internetes IQ...

Tudnátok jó internetes IQ teszteket mondani?

Figyelt kérdés
Tavaly a suliban ki kellett töltenem egyet és akinek 120 felett volt, az kapott egy levelet róla. Én is kaptam, de pontos értékét nem írtak. Csináltam mensa tesztet interneten, de kiderült, hogy ha egy 100%-ig jót átírtam akkor is azt írta ki, hogy "ön elérte a teszt maximumát". Ha tudtok, akkor küldenétek linket?!

2017. júl. 19. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

Nincs. S suliban végzett is csak irányzék volt. Ezért nem kaptatok pontosat.


Beszéljünk skypeon és lemérem neked.

2017. júl. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Ha elérted az online teszt maximumát, akkor azt jelenti, hogy benne vagy a top 5%-ban (a pontos érték igazából tök mindegy, mert különböző szórással különböző érték jön ki, ugyanarra az értékre). Az, hogy a top 5%-on belül hol vagy, ahhoz már komolyabb teszt kell, amit hozzáértő pszichológusok értékelni ki--> nem fogsz találni neten ilyet.
2017. júl. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Psycho ***** válasza:
41%

#2 nagyon jól leírta!

Annyival egészíteném ki, hogy teljesen érthető legyen: ezeknek a teszteknek általában megvan az a tartománya, ahol jól mérnek (papíralapúakra különösen igaz).


Könnyű belátni, ha egy alsó tagozatosoknak készített IQ tesztet odatolsz egy atomfizikus elé, kimaxolja hiba nélkül, ezért lényegében nem mértél semmit (plafonhatásnak hívják). Alsósok közt szórnának jól az eredmények, vagyis közöttük tudsz differenciálni (feltételezve, hogy tényleg az IQ-t mérted).

Persze fordítva is igaz. "Atomfizikusoknak" szólót (nyugi, nincs ilyen) tolsz alsósok elé, akkor meg elég sok nulla pontos eredményed lesz (padlóhatás), megint nem mértél. :(


A Mensa teszt a normál népekre lett kitalálva. Ha ennyire jó eredményed lett, akkor először is gratulálok :) Viccesen szólva mondhatni atomfizikus vagy az alsósok közt :D Másodszor pedig tehát hasonló a helyzet: ez a verzió nem alkalmas arra, hogy pontosan megmérje az IQ-dat, mert nem abban a tartományban mér jól, ahol a Te IQ szinted van. És igen, #2-t megerősítve én is azt mondom, nem fogsz jobbat találni a neten. :(

2017. júl. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Nincsen hiteles. Azon a szar mensas testen nem ismerek embert aki ne tudna megcsinalni a netes maximumot. Az egesz csak egy marketingfogas h ravegyenek h eloben is megird es kifizesd a penzt.
2017. júl. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Gábor Dávid válasza:
0%
korfüggő, de diákként ott van a mensa adaptív tesztje: [link] 125ig mér.
2017. júl. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Dán mensa netes iq tesztje elég pontos.
2017. júl. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm, csak az a baj, hogy az ilyen papír alapú iq tesztet, csak pénzért lehet csinálni. Legalábbis eddig nem találtam ingyenest.
2017. júl. 26. 16:05
 8/8 anonim válasza:
Nekem a MENSA-s teszt 100%-os lett. Tényleg csak hazugság? (Különben nem lenne illegális?)
2018. jan. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!