Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vajon miért érzem úgy magammal...

Vajon miért érzem úgy magammal és a mai 20-30-40 évesekkel kapcsolatban, hogy nem vagyunk igazán felnőttek, csak mintha "felnőttesdit" játszanánk?

Figyelt kérdés

2017. júl. 30. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
30-as vagyok és felnőttnek érzem magam.
2017. júl. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerinted mit jelent felnőttnek lenni?

(szimpla kíváncsiság, nem rosszindulat :)

2017. júl. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Magaddal nem tudom, én 31 éves felnőtt ember vagyok és felnőtt életet élek, még ha sokszor nem is könnyű.
2017. júl. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én is felnőtt életet élek, házas vagyok, van két gyermekünk, családi gáz kerttel, stb.

Nem is tudom, hogy mondjam...

Lehet, hogy csak az a baj, hogy én nem tudok felnőni - és ezt kivetítem másokra is.

Piszok nehéz, igen... Sokszor egyszerűen nincs hozzá semmi kedvem! :/ szörnyű vagyok.

2017. júl. 30. 22:19
 5/9 anonim ***** válasza:
27 éves vagyok, felnőttként élek és még csak véletlenül sem nevezném játéknak az életemet.
2017. júl. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért érzem úgy, hogy huszonakármennyi évesen sokkal jobban szót értek a 30-50 évesekkel, mint a korosztályommal, holott a párom - akivel ugyanolyan idősek vagyunk - szerint gyerekes vagyok?
2017. júl. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A felnőtt élet nem ott kezdődik,hogy házas vagy, van gyermeked, házad, kutyád, jól jövedelmező állásod.

Ez csak egy tvből kölcsönzött értékrend és álomvilág.


Először is nem mindenkinek lehet gyereke (sajnos családon belüli tapasztalat is, hogy mennyit kell küzdeni érte, míg más megszüli,és el is dobja), az ingatlanárak is eléggé a fellegekben járnak, nem mindenki születik jó körülményekbe, az meg a legalja szerintem, hogy valaki csak azért házasodik meg egy random kiválasztott emberkével, mert nem szeretne egyedül lenni, illetve követni szeretné a "normákat". (ezt csak úgy általánosságban írtam, nem célozgatásnak szántam).


A felnőttség a gondolkozásnál kezdődik, nem a körülményeknél, és nem is a kornál.

2017. júl. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bihar Valatonon ***** válasza:
Hát én az átlag értékrend szerint sosem növök fel :D 30/F
2017. júl. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Én részben egyetértek veled, Kérdező.

Habár 30-40 évesen már szerintem igencsak felnőttnek számít az ember, viszont attól én is agybajt tudok kapni, amikor a 20-25 év közöttiek erőltetik a felnőttködést.

23 éves vagyok és egyre többet látom a régi lányosztálytársaimat, ahogy egymás után házasodnak meg és szülnek gyereket. És tényleg, szinte még ott van a tojáshéj a valagukon.

Én egyszerűen nem tudom átérezni, hogy mégis mire jó ez. Ilyen fiatalon ekkora felelősséget magukra vállalni és így elköteleződni, ahelyett, hogy mondjuk még tanulnának valamit, utaznának, élményeket gyűjtenének. Kihasználnák azt az időszakot, amikor már kirepültek a családi fészekből, viszont még nem kell egy saját család fenntartására fordítani minden idejüket.

Félreértés ne essék, én is szeretnék majd idővel megházasodni, gyereket vállalni és boldog családi életet élni. Ugyanakkor tudom magamról, hogy egyszer vagyok fiatal, és szeretnék kihozni ebből a helyzetből mindent, amit lehet. Nem érzem még magam késznek, hogy egy ekkora lépést tegyek, amivel megváltoztatom az egész életemet. Legalább 27 éves koromig nem is tervezek ilyeneken gondolkodni.

2017. júl. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!