Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fesztiválokra régen csak az...

Fesztiválokra régen csak az igénytelenek jártak. Ma tényleg ennyire alacsony színvonalú emberek vannak?

Figyelt kérdés
Tisztán emlékszem a Szigetre a 90es években. Két típusú ember volt, a Sziget koszos rockerei, meg a klubokban élő partyközönség. Szégyen volt egy magára adó embernek fesztiválra menni, vagy alkoholt inni. Miért lett minden ennyire igénytelen?
2017. aug. 17. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nézzél tükörbe aztán arcoskodj. Itt egyedül te vagy egy nagy szégyen ember. Egyébként meg örülök, hogy ennyire ráérsz...
2017. aug. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Nem baj az, ha te nem engedheted meg magadnak, mert túl drága, de attól még nem kellene másokra így irigykedned.
2017. aug. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Mikor volt szégyen egy magára vmit adó embernek alkoholt inni? Még 100 évvel ezelőtt sem, minden főúri lakomán volt alkohol...


Amúgy gyanítom, azért, mert a fesztiválok üzemeltetői több profitot akartak, és egyre több olyan programot szerveztek, ami nemcsak a rétegközönségnek tetszik. 2000-es évek végén én is voltam ott barátnőkkel, és egyikünk sem kifejezetten igénytelen - mi egy kedvenc előadónk koncertjére mentünk ki. De napközben is látogattunk egy csomó programot, pl. színházi, ismeretterjesztő sátrak is vannak kint, tehát nemcsak az iszunk-hányunk-belefekszünk embereknek van ott szórakozási lehetőség.

2017. aug. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Na, én tök igénytelen vagyok, alkoholt is iszok, rock-ot hallgatok és akkor jártam a szigetre, amikor ezerötszáz volt a jegy és, nem 22, mint most, teljesen más a közönség és a szigeten kivül egyébként olyan luxusfesztiválok is vannak, amiről Vajna Timike posztol és milliós napijegyek vannak, szóval ez már nem a koszlott rocker feeling-röl szól, az igénytelenek nem is járnak ezekre, én sem.
2017. aug. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Meghallgatok mindenfélét, csak nagyon szembetűnő ez a változás. Aki élt a 90-es években, az tudja, hogy egy jobb klubban alkoholt se igen árultak, ciki volt inni, aztán eltűnt ez az egész, és egy teljesen más közeg lett. Emlékszem, 99 környékén sok ismerősömtől hallottam, hogy a fesztivál neki túl poros.
2017. aug. 17. 17:46
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

"Aki élt a 90-es években, az tudja, hogy egy jobb klubban alkoholt se igen árultak, ciki volt inni"


Mindenféle teremtmények szivárognak elő a párhuzamos valóságokból. De miért a gyakira?

2017. aug. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

A tinidiszkó nem a jobb klubok szinonimája, bármit is meséltek neked erről. Mi jobb helyeken tequiláztunk. Ha meg olyan helyre kellett mennünk ahol nem volt alkohol, feltétlenül vittünk! :D


A Sziget a kilencvenes években nem a koszos rockerek gyűjtőhelye volt, inkább hasonlított egy felnőtt felügyelő nélküli táborozáshoz, ezért is hangoztatták, hogy a szabadságról, meg az együttlétről szól. Az meg hogy rockerek, hát elég megtévesztő lehet... szóval nem azért voltak többségében punkok és rockerek kint, hogy igyanak és jól összekoszolják magukat (ezt megtehették volna máshol is), hanem akkoriban még igény volt arra, hogy a zenét élőben hallgassák, hogy ne lemezről meg kazettáról szóljon, hanem koncert legyen. Ezt általában ez a műfaj tudta hozni, és sehol máshol nem fért volna bele, hogy ennyi előadó egy időben, egy helyen legyen elérhető szinte bárki számára. Később a szervezők igyekeztek kielégíteni a további igényeket, mert látták, hogy van. Persze az is igaz, hogy ezzel több embert tudtak bevinni, de alapul mégiscsak azok a szerinted "igénytelen" emberek elvárásai szerepeltek, akik már ott voltak. Ők mondták, hogy szeretnének több mosdót, kevesebb poros területet, nagyobb étel- ital- választékot, több nappali programot, stb.


Szerintem is kezd megfordulni minden, hiszen a partyközönség kivonult a klubokból a szabadba, aminek zenei oldalról nézve részemről sok értelme nem nagyon van, más nem nagyobb felületen lehet megmutatni, hogy valaki ott van. Mint láthatod, az általad igényesnek megjelölt réteg ezért még a kényelmét és a higiéniai szokásait is beáldozza. Ebből is látszik, hogy az "igényesség" mindenkinél máshol, másban jelenik meg. Nekem inkább a ruhám legyen koszos. A pia hatása is elmúlik egyszer. Jól van ez így.

2017. aug. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%
Haha, nem hiszem el, hogy ekkora lúzer voltál a kilencvenes években! A fiatalok 90 százaléka naphosszat füvezett, egyéb nyalánkságokról nem is beszélve, speed, eki, stb. A maradék 10 % talán csak alkoholizált, mindenesetre egészségesebb életvitel van manapság, mivel a kilencvenes években a drog újdonságnak számított, ezért volt ennyire sok fogyasztó.
2017. aug. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%

"Sziget koszos rockerei, meg a klubokban élő partyközönség"


Nos ez a két csoport jól érezte magát, te meg nyafogsz az igénytelenségi problémákon...

Bár ez is egy olyan dolog, nyilván aki műanyag pohárból sört iszik az nem lehet igényes, hisz szigorúan csak korsóból lehet inni ugye?

2017. aug. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen - kérdező, - manapság tényleg ennyire alacsony színvonalú emberek vannak. Remélem, jövőre már 300000 forint lesz egy 20 percre szóló jegy!
2017. aug. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!