Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan fejezhetném be a...

Hogyan fejezhetném be a mesét? Hogyan legyen tanulságos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémám a következő. Nővérem nős ember, mondhatni tökéletes élettel, nincs sok oka panaszkodni, de ha van, akkor sem teszi. Férjével mindketten mese rajongók. Egy baj van, csak a házasságukban. Esténként mikor együtt esznek, a férfi soha nem kíván jó étvágyat és ahogy kiürül (gyorsan belapátolja) a saját tányérja feláll az asztaltól, így a nővérem mindig egyedül eszik. Ezután a férj kimegy cigarettázni az erkélyre (nővérem is dohányzik) két cigit is elszív, de mire nővérem megenné, elpakolna, és ki tudna menni, már végzett. Ezután fölmegy és lefekszik, mire a nővérem elszívja saját dohányát, a férfi már alszik. Nincs megoldás és nem is azt keresek most, persze, ha van véleményetek szívesen fogadom. Írtam egy mesét ami egy hercegnőről szól, akit egy boszorkány olyan átokkal sújtott, hogy az élete minden pontján tökéletes lesz, de mindig egyedül kell (tehát a király nélkül) ennie és aludnia. A történetem ott tart, hogy a magányos hercegnő sajnos egy megözvegyült pékkel osztja meg az ebédjét kerek egy éve. Természetesen nem akarom összehozni a hercegnőt a pékkel, hanem olyan befejezést szeretnék, amiben a boszorkány ultimátiumot ad, hogy mit kellene tenni ahhoz, hogy ez az átok megtörjön, vagy valami olyan befejezést, amiben a király magától rájön, hogy ez így nem jó és megtöri az átkot valamivel, valahogyan, de elakadtam. Sajnos a saját személyes érzéseim elvisznek az eredeti gondolatomtól, ezért fordulok hozzátok. Azt szeretném, hogy a férj, miután elolvasta a mesét egy nagy hmmmm-el zárja és elgondolkozzon egy kicsit. Köszönöm szépen!



2017. aug. 19. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
A nővéredet ez amúgy zavarja? És amennyiben zavarja, beszélt már a párjával? És ha házasságuk előtt is zavarta - mert gondolom nem közben lett ilyen, - akkor miért ment hozzá a férjéhez? És miért várod azt, hogy egy egyszerű mese megváltoztassa a férfi szokásait?
2017. aug. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
A király amúgy tudja, hogy a Hercegnő a Pékkel ebéddel?
2017. aug. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ebédel* :D
2017. aug. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ohh! Eltűntek a válaszok! Új lehetőséget kaptam az oldaltól. Köszönöm!


Nem, még nem tudja a király, de ez nem is fontos, nem csinálnak semmit együtt, a pék egybként is öreg és bármikor ki tudnám írni a történetből. Ő csak azért kellett, hogy a hercegnőnek meg az olvasónak is leessen, hogy ez hiányzik az életéből. (Természetesen a valóságban ezt mindenki tudja magától, a "királyon" kívül.)

2017. aug. 19. 17:40
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és új kategoriát is kaptam. Reménykedem! :)
2017. aug. 19. 17:40
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Szórakozás - könyves kategóriában érdemes próbálkozni ilyesmi kérdésekkel, esetleg a Kultúra,közösség - Művészetek kategóriájában, oda több fantáziadús ember jár, és kevesebb kötekedő. :D (Látod, én mindkettő vagyok!)


Hmmmm, arra gondoltam, hogy a Pék elszólhatna valamit a Királynak, hogy milyen magányos a Hercegnő, vagy esetleg egy harmadik felet bevonni a sztoriba, aki kívülről látja a dolgokat. :) Vagy valahogy értesíteni a Királyt, hogy a Boszorkány bizony a Hercegnő közelében ólálkodott. Mikor történt amúgy a megátkozás? És a Boszorkány milyen indítékkal tette ezt?

2017. aug. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Vannak "harmadikfelek", a hercegnő társalkodónője, meg a pék is ugye és akár a boszorkány is.


"Elhozom neked azt a herceget aki mellett mindig jó életed lesz. Kinek keze erős és dolgos lesz, kit nem bánt majd, ha be kell piszkolnia azt, ki megjavít majd mindent, ami elromlik, ki a régiből újat varázsol. Tisztességes lesz és becsületes, soha nem kell majd attól tartanod, hogy szégyenbe hoz téged és a királyságot. Gyermekeitek erősek és egészségesek lesznek és a férjed jó apjuk lesz, élete végéig gondoskodik majd róluk. A lovon bátran ül majd és az állatokkal jól bánik, mindig lesz elengedő tejetek és sajtotok. Gyümölcsfáitok roskadoznak majd az édes termésektől, mert férjed arany keze fogja gondozni őket. Akarod e?

De nem volt idő válaszra, a boszorkány folytatta.

- Valamiről neked is le kell mondanod. Cserébe mindezért minden áldott nap ezentúl egyedül majd kell enned és egyedül kell álomra hajtanod a fejed. Ha a nap jár az égen, senkivel nem oszthatod majd meg ételeidet, s, ha a nap és a hold helyet cserélnek, senkivel nem osztozhatsz álmaidon. Így is akarod e?"


Ez volt. Tehát a király a storyban nem tehet igazából semmiről. Viszont mindenképp azt szeretném, hogy Ő oldja fel valamivel az átkot.

2017. aug. 19. 18:06
 8/8 anonim ***** válasza:
S boldogan éltek, miután mindenki elszívta a cigijét!
2017. aug. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!