Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Manapság miért akar már...

Manapság miért akar már szinte mindenki YouTube-r vagy gamer lenni?

Figyelt kérdés
Ha valaki esetleg ebbe a kategóriába tartozik, pláne szívesen várom a válaszát. Ez esetben azonban kérem, az illető írja, hogy milyen indíttatásból vágott bele például. :-)

2017. aug. 22. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Mert nem akarnak dolgozni, azt hiszik, videókból meg lehet élni.
2017. aug. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Én csak kísérleti youtuber vagyok, kíváncsiak voltunk a haverokkal, hogy ilyen nagyon proli színvonalon lesz-e olyan, aki néz. Egyébként pedig jó tér a kreativitás levezetésére. Az a kellemetlen, amikor valaki úgy kezd bele a videózásba, hogy semmi koncepciója nincs, nem szól semmiről a dolog. Egyfajta vlogolás lesz belőle, ahol a legjelentéktelenebb dolgokról beszél, mert nincs mondanivalója, se világnézete, se tapasztalatai a valós életről. És a magyar youtube tele van ilyenekkel.
2017. aug. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak szeretnek játszani és hogy már ne legyen teljesen hiábavaló videót csinálnak róla, és ha elég humorosak benne, azzal valóban lehet keresni. Na itthon persze nem annyit hogy meg lehessen élni belőle, De azért akinek van átlagban egy millió nézője havonta, az már 6 számjegyű összegeket is kereshet vele.
2017. aug. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

én nem akarok az lenni, az vagyok :D

hobbi szinten játékfejlesztéssel foglalkozom, részben játék miatt lettem programozó :)

én élveztem a játékokat régen is és most is :)

2017. aug. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Mert híresek akarnak lenni, és nem akarnak túl sok energiát belefektetni. Legalábbis a többség. A maradék meg az, akit tényleg érdekel a téma, amiről beszél és a videózás is.
2017. aug. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A gamerekkel mi a baj? Nem árt vele senkinek, pláne, hogy a saját szórakoztatására teszi.
2017. aug. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
58%
Remelem a gamer alatt senki nem a 8 eves Pistiket erti aki minecraftozik meg csgozik 0-24
2017. aug. 24. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%

Először tisztázzuk, hogy mi is az a "gamer".

Gamernek nevezzük azt, aki sokat, gyakran szabadidejének nagy részét valamilyen interaktív játékkal - legtöbbször videojátékkal - tölti. Nem, nem csak az gamer, aki csak bizonyos, épp felkapott játékokkal játszik, és nem csak az gamer, aki éjjel-nappal streamel.

Indíttatás meg nem kell hozzá. Azért lesz valaki gamer, mert szeret játszani. Ennyi. :)

A magukat csak "youtuber" néven aposztrofáló személyek, bár van köztük átfedés, de jócskán más kategória. Én eleve nem szeretem ezt a kifejezést, akkor már nevezzük "videósnak". (Mi van azzal, aki inkább Twitch-en streamel? Twitcher? ...) Bár attól, mert az ember összegányol pár videót, és felteszi valamelyik megosztóra, még nem lesz videós. Ugyanúgy, ahogy attól, hogy én néha főzök magamnak kaját, még nem leszek szakács. Meg sorolhatnám még az analógiákat. Csak ugye szeretnek felvágni azzal, hogy fú, ők most a Youtube-on fent vannak micsoda dicsőség... Ha megfigyeled, általában nem azok szokták verni a mellüket, hogy ők ám Youtuberek, akik időt, energiát, és gyakran pénzt nem sajnálva, minőségi tartalmakat állítanak elő és tesznek közzé. Inkább azok szájából hallom ezt a kifejezést, akiknek a "tartalomgyártás" kimerül abban, hogy a kamerát bekapcsolva f*ssák a szót, gyakorta összeszedetlenül és pontatlanul.

Arra pedig, hogy ki miért tesz valamit közzé, megint csak nemm létezik egyetlen egzakt válasz. Van, akinek ez önkifejezés. Van, aki egyszerűen csak lehetővé akarja tenni, hogy amit alkotott, az másoknak a hasznára legyen. És persze van az a kategória, aki ettől várja a gyors meggazdagodást. Sajnos sokszor egész nagy sikerrel, mert a moslékra mindig van kereslet, hadd ne említsek példákat...

2017. szept. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!