Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hülyeség volt ápolói főiskolár...

Hülyeség volt ápolói főiskolára jelentkezni?

Figyelt kérdés

Engem ez érdekel. Érdekelnek a betegségek,az ápolás, de sok helyen olvasom hogy " minek az ágytálazáshoz diploma " " Semmivel sem fogsz másabb munkát csinálni mint OKJ-s ápolóként."

Most mi az igaz ebből?


2017. aug. 24. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

főiskolával magasabb fizetésed lesz és bizonyos pozíciókhoz szükséges, mondhatni az előrelépéshez szükséges a diploma

amúgy meg ha te ezt szeretnéd, akkor nehogy más eltántorítson ettől! csináld végig! menni fog, ügyes legyél :)

2017. aug. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ melyik országban. Magyarországon nagy sok kórházba nem vesznek fel diplomás ápolót, mert az okj bérre van lehetőségük. Vagy a diplomás okj bérért dolgozik. Nem lehet mindenki főnővér, stb. A legtöbbet olyan pozícióba veszik fel, ahová elég az okj. Nem egy diplomás ápolót ismerek, aki javarészt csak ágytálaz. Van néhány szerencsés, aki bekerült magánorvos mellé magyarhoz képest jó fizetéssel, de ők nyelveket beszélnek és érteneke a számítógéphez is. Szerintem ők hülyék. Ha nyelvet beszélő ápoló lennék, biztos nem maradnék balkáni stílusú országban. Jó példa erre anyukám. Ő német, angol nyelvtudással és egészségügyi szakközéppel (nincs tovább a végzettsége) nagyon jól megélt Ausztriában, Németországban és most egy skandináv országban. Úgy mintha Magyarországon nettó 400.000 lenne a fiezetése.
2017. aug. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem volt az, voltam olyan osztályokon, ahol a főnővér a diplomásoknak örült inkább. Volt olyan is, aki azt mondta, hogy így javít a statisztikán, ami mondjuk kissé sértő... És nővérként mondom, bármennyire is itt akartam boldogulni, most rágódok a külföld vagy a pályaelhagyás között, de a magyar egészségügyben nem akarok tovább mártírkodni. Egyrészt ebből csak vegetálni tudok, de ennél sokkal fontosabb, hogy pl. a vőlegényem alig látom, ráadásul akkor is próbálom magam kialudni...
2017. aug. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

Az ápoláshoz hozzátartozik mindenféle váladék kezelése és a test higiéjének gondozása. Ezt nem tudod megkerülni, de mégis mit jelent neked az ápolás szó? :)

Nem csak ennyiből áll, távolról sem. Sőt, és inkább negatívumként jegyzem meg, hogy az orvosok egyre több felelősséget passzolnak át, olyan dolgokat várnak el (általában csak szóbeli utasítás révén, aminek nincs nyoma, aztán mossák kezeik, ha baj van), amik nem tartoznak jogilag a mi kompetenciánkba. Ezzel sem lenne gond, ha úgy lenne nálunk, mint mondjuk az USA-ban, ahol a legalapvetőbb gondozási teendőket nem a nővér, hanem annak kisegítője végzi el, és nem terhelődnek túl, plusz jogilag is több nálunk orvosi kompetencia megengedett...

2017. aug. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem. Valamit kell dolgozni, valamiből megkel élni.
2017. aug. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én orvostanhallgatóként dolgozom ápolóként, nálunk többnyire OKJ-s ápolók vannak.

Az a tapasztalatom, hogy a gyakorlati teendőket ugyanolyan jól látják el az OKJ-sek is, azonban az elméleti tudásuk sokszor meglepően kevés. De ezt sem lehet általánosságban kijelenteni, mert van köztük is olyan, aki állandóan kérdez, utánaolvas dolgoknak, tudni akar. Az ilyen hozzáállású emberekkel jó együtt dolgozni.

De van olyan is, akit egyáltalán nem érdekel, hogy mi miért történik. Nem egyszer ütköztem meg azon, hogy X év orvosok és betegek mellett eltöltött idő után milyen alapdolgokra kérdeztek rá.

Amúgy ha már felsőoktatás, akkor inkább egyetem. Gyanítom, nagy különbség nincs a két oklevél között (tudásban), de az egyetemi többet ér.

Felsőfokú végzettséggel van előrelépési lehetőséged. Ha legalább egy nyelvet jól beszélsz, akkor külföldön jó pénzért tárt karokkal várnak, vagy elhelyezkedhetsz magánklinikán. Azonban ha itthon szeretnél dolgozni hosszú távon, állami intézményben, akkor lehet, hogy tényleg nem éri meg a többletbefektetést.

De ha te ezt szeretnéd, akkor ne érdekeljen, hogy ki mit mond. Csináld!

2017. aug. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!