Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Tóth vezetéknévhez milyen...

A Tóth vezetéknévhez milyen keresztnevet adnátok?

Figyelt kérdés
Valami különleges és nem mindennapi lánynévre gondoltam. Nagyon tetszik a Aida, Délia, Katherina, Tatjána, Lejla nevek. Meg szeretnék ötleteket. Nem feltétlenül magyar névre gondoltam inkább angolra vagy franciára. Köszönöm a válaszokat!

2017. szept. 9. 19:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Tóth Eszmeralda
2017. szept. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
87%
Tóth Ivett? Ivett francia eredetű,viszonylag különleges,vagy legalábbis nem túl gyakori, és még sem Eszmeráldá?!
2017. szept. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
69%
Leokádia, de az bármilyen vezetéknévhez illik :D
2017. szept. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
50%

Mondd, a kicsi lelkednek miért lenne jó, ha borzasztóan hangozna a lányod/fiad teljes neve?


Próbálj meg magyarul beszélni úgy hogy minden második szót angolul mondasz. Vagy fordítva. Az eredmény borzasztó lesz, mert az angol hangok formálása után nehéz egyből magyarra váltani.


Az hogy Tóth, amit "tót"-nak ejtünk, eléggé magyaros. Ezután borzasztóan hangozna egy angolos név, pl George ("Dzsordzs"), vagy Elizabeth ("Elájzábethsz").


Maradj a magyar, vagy magyarosított neveknél.

Nyilván nem kell az ízig vérig magyar nevek közül választanod mint Miklós, Sándor, meg Zsuzsa, de egy magyarosan hangzó névhez erőltetett egy külföldi név.


(tisztában vagyok vele hogy a Tóth név a tótokat, azaz a szlovákokat megjelölő megnevezés régies formája, de mára tekinthető magyarnak a keveredés miatt. Mondhatni azok a magyarok, akik amúgy felvidéki felmenőktől származnak)

2017. szept. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
szimonetta szilvina gerbera paulina palmira edina roxána
2017. szept. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ja bocs, most nézem a kérdés teljes leírásánál hogy lány lesz. de még mindig áll, hogy egy "hagyományosabb" név, szebb összhatást kelt, mintha átfutnád az egész anyakönyveztethető keresztnév gyűjteményt egy ritka névért.


Én nekem elsőre a Tóthra a Krisztina, Edina, Tímea, Emese, ami kifejezetten idegen eredetű de szépen hangozna még az szerintem az Abigél, Léda, Adél.

2017. szept. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Én a Tóth mellé nem adnék olyan kemény hangzású nevet, mint pl. a Tatjána, hanem valami lágyabbat, amiben nincs "t". Francia neveket említesz, hát a legtöbb ugye "tt"-re végződik, mivel az a női név képzője: Nikolett, Henriett, Ivett, Zsüliett. A Tóthhoz ez egyáltalán nem hangzik jól. Ha ragaszkodsz a francia hangzáshoz, a másik francia képző, az "-enne" lágyabban szól: Lilien, Vivien, Adrienn. A "nagyon francia" nevek, pl. Zseraldin, Zsaklin szerintem

idétlenek lennének a vezetéknévhez.

2017. szept. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

#9

Annyira azert nem akarok neki kulonleges nevet csak nem Annanak vagy Viktorianak akarom hivni,mint shogy minden masodik lanyt. Persze nem Napsugar vagy Balzsam lesz a neve de azert nem olyan nevet szeretnek ami szinte mindenkinek van.

2017. szept. 10. 09:58
 19/21 A kérdező kommentje:

#16

Ugy nez ki rosszul fogalmaztam. Nem akarok mindenkepp egy kimondhatatlan francia nevet neki,meg angolbol is a magyarosabb fajtara gondoltam,csak nem akarom h az en lanyom neve is tucatnev legyen.

Koszonom a valaszokat.

2017. szept. 10. 10:03
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha az Anna nevet nem akarod adni, akkor már jó úton haladsz.
2017. szept. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!