Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha problémám...

Mit tehetnék, ha problémám van a szemkontaktussal?

Figyelt kérdés
Vagy rá sem nézek az emberekre, vagy nagyon megnézem őket. Kerültem már e-miatt kínos szituációba. Mi lehet ennek az oka?

2017. okt. 3. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy gondolatnyi ideig nézz csak rájuk és pislogj kicsit többet a szokásosnál.


Az elsőnek igaza lehet, de lehet, hogy csak nincs önbecsülésed.

2017. okt. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Esetleg kezd el a tükörben gyakorolni milyen az, amikor tényleg nem bámulsz nagyon. Kérd meg egy barátod vagy családtagod, gyakorolj velük. Vagy ha ismerledni akarsz, ismerkedés elején szögezd le, h az illető ne haragudjon, de nehezen alakítasz ki szemkontaktust. Szerintem meg lehet érteni az ilyet.

Egyébként nincs szó autizmusról, az egyik ismerősöm is hasonló, de egyébként tud beszélgetni másokkal, nincs ilyen jellegű problémája, bár tényleg fura, nehéz megszokni, hogy nem néz a szemedbe.

2017. okt. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából változó, mert az is gyakori, hogy valakit nagyon megbámulok, de nem azért, mert tetszik, csak nem figyelek oda. Aztán ebből félreértéseim származtak. mit lehet ezzel kezdeni? miért van?
2017. okt. 3. 19:05
 4/4 Metionin ***** válasza:
Gyakorolj! Én pont autista vagyok, emiatt egész kiskorom óta buzerálnak ezzel a szemkontaktus-dologgal. A lényeg, hogy gyakorlással szinte tökéletesen megtanulható, legalábbis álcázható. Ha ránézel valakire, egyszerre csak pár másodpercig nézd, utána nézz máshová, aztán újra vissza. Ha az arcát nézed, ne nézz mereven a szemébe (nálam ez sokáig problémás volt), hanem csak gyorsan belenézel, aztán el. A legjobb, ha az orrnyergét nézed a szemei között. Aztán fogj meg valakit és gyakorolj vele, kérd meg hogy szóljon ha bámulsz és dicsérjen ha "jól nézed". Egy idő után az agyad összekapcsolja a megfelelő mimikát a dicsérettel és a sikerélménnyel. Érdemes videókat, fimeket nézni és megfigyelni ezt, vagy csak nézz másokat ahogy beszélgetnek, próbáld utánozni. Az sem baj, ha szólsz hogy problémáid vannak ezzel, én tanár vagyok és mindig közlöm az új diákokkal hogy bocs de ez van, eddig mindenki felfogta.
2017. okt. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!