Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik az ilyen gyerekes japán...

Akik az ilyen gyerekes japán megszallotsaguk miatt mennek japan szakra, azok a japan munkamaniahoz mit szolnak?

Figyelt kérdés
az ilyen beoltozos japan maniasokrol mem eppen a munka hosei jutnak eszembe
2017. okt. 15. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy barátnőm aki hasonlóan a japán mániája miatt ment japán szakra. Ki is tudott menni már egyetem alatt ösztöndíjjal Japánba egy szemeszterre és pár éve már kint is él. Bírja az ottani munkát, valamilyen multinál dolgozik beszerzésen. Hiába tűnk furának pont ez a megszállottsága miatt tudta elvégezni a szakot és tanulta meg a nyelvet. Volt olyan szaktársa aki otthagyta az egyetemet meg azért vannak pályaelhagyók a végzés után, de a többség boldogul (tolmácsként, diplomácia területen meg multikhoz mentek, habár amennyire tudom a többiek EU-n belül maradtak azért).

Én is hasonlóan álltam hozzá, hogy a japán mánia miatt hülyeség erre a szakra menni, de mégis a többség elboldogul végzés után.

2017. okt. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kérdezőkről nem éppen az előítélet-mentesek jutnak eszembe, akik csak arról mondanak véleményt, amit már viszonylag jól ismernek.
2017. okt. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hát ez is egy előítélet, hogy te mit gondolsz a SZERINTED előítéletesekről
2017. okt. 17. 18:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ostobaságot reagáltál, kérdező. Ez kb olyan, mintha valaki azt mondja:

2+2=5

Másvalaki pedig reagálna rá:

tévedsz, mert 2+2=4,


Erre az első visszareagálna:

"Ennyi erővel én is mondhatnám, hogy te tévedsz abba, hogy 2+2=4".


Gondolkozz már, kérdező... Megejtettél egy előítéletet, én meg felhívtam erre a figyelmed. Szerinte ettől volnék én előítéletes?? Noooormális? :))

2017. okt. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha volna fogalmad arról, hogy milyen tempóban kell az egyetemen japán nyelvet tanulni, miközben a legtöbb ember egyébként dolgozik mellette diákmunkán, akkor nem kérdeznél ekkora baromságot.

Nekem csak a minorom volt a japán, gondoltam, kínai mellé jó párosítás, hát nem. Sokkal nehezebb volt, fél év után ott is hagytam. Akik megmaradtak onnan barátaim, napi 5-6 órát tanulnak, gyakorolnak minden nap csak a japánra, és mondom, a legtöbbnek van még mellette másik nyelvi szakja (amire szintén tanulni kell), és félállása.

2017. nov. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen ismerősöm. Az egyik legcéltudatosabb ember, akit valaha is ismertem, tisztelem azért, amit végigcsinált. Évekkel ezelőtt kiköltözött Japánba, beilleszkedett, ott házasodott, a nyelvet profi szinten tolja, és ő is egy gyerekes, bogaras kis p.csának volt elkönyvelve mindenki szemében.Gondolom, ha ezt így végigvitte, akkor lehet egyfajta munkamorálja :)
2018. júl. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!