Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti elégedettek vagytok a...

Ti elégedettek vagytok a keresztnevetekkel?

Figyelt kérdés
Volt mondjuk fiatal korotokban hogy nem szerettétek a neveteket? Mit szerettek benne é mit nem?

2017. okt. 19. 13:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szerettem,mert más ilyen nevű embert nem ismertem. Túl rövid,és nekem kemény a hangzása. Mostmár elfogadom, mert még mindig max. 1 embert ismerek magamon kívül ilyen névvel, és majdnem minden ismerősnek én ugrok be egyből a név hallatán.
2017. okt. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én igen.Nem azt mondom,hogy nincs szebb hangzású név nála,de tetszik.Kislányként lehet becézni,de felnőtt nőnek is "jó".

Nem tucat név,talán egy 50-60 éve volt belőle több,de akkor sem lehetett vele Dunát rekeszteni.

2017. okt. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%
Én szeretem. Igazi magyar név, méghozzá olyan, ami szinte minden országban kimondható. Örülök, hogy nem cigányos (pl. Patrik, Ármándó), tipikus zsidó (pl. Benjámin), tucat (pl. Bence) vagy állat (Marci) nevet kaptam.
2017. okt. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Régen öregesnek tartottam,de mára már megbarátkoztam vele , és nagyon szeretem. Igazából tök jó név, hogyha nem nézem a végét, mert amúgy a végéről gondoltam, hogy leöregíti. Na jó, két névből áll össze, és a 2. fele nem tetszett, önmagában az eleje tetszett volna nagyon,de gondoltam, hogy az a második név ami még hozzá tartozik, leöregíti az egész nevem. De mára már klassznak találom, lehet, hogy azért, mert a becézett formája kecses, nőies, és régen meg nem hívtak úgy, de most már egyre többen hívnak úgy, és az a beceneves verziója meg tudja szépíteni az eredeti nevet is, és most már az egész nevemet különlegesnek és kecsesnek találom, megtaláltam benne a szépségét, hogy mitől jó ez a név. Meg így, hogy kettő név együtt, nem csak olyan snassz, mintha az az egyetlen darab gyakori név lenne; szóval még ad is hozzá pluszt, és így már tényleg tökre különlegesnek tartom ezt a nevet, és semmi sorból kilógós, tehát teljesen okés név, de mégis ritka.
2017. okt. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém jó, egyszerű, rövid (a vezetéknevem hosszú és komplikált), ismert, de nem extrém gyakori s nem lehet becézni. Már szerintem. Mások folyton becéztek kiskorban, ami nem volt jó, mivel jól nem lehet becézni, csak idegesítően. De ez is az életre felkészülés része, később örülne az ember, ha az lenne a legnagyobb baja, hogy becézgetik :D


Bár királyné és színésznő is volt ezzel a névvel, valamiért egyesek megrökönyödnek és nem tudnak vele mit kezdeni, visszakérdeznek, az oviban pedig másnak neveztek (fogtak egy tárgyat, aminek a hangzása hasonlított rá). De ilyen apróságok nem zavarnak. A vezetéknevemet se tudják leírni sosem, ha nem szólok a megfelelő pillanatban, hogy mit írjanak. Ez van.


A párom egyik nevét sem szereti, még jó, hogy máshogyan hívom és ha gyerekünk lesz, az én nevemet kapják. Én is utálhatnám a vezetéknevemet, lenne rá okom, de nem teszem. Az csak egy név, az anyém, nem érdekel, hogy kié volt még.

2017. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig nagyon utáltam, ezért megváltoztattam - az újat viszont nagyon szeretem.
2017. okt. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én mindig is szerettem. Nem egy tucatnév, de nem is olyasmi, amire furcsán néznek az emberek.
2017. okt. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekként nem szerettem, nem is tetszett annyira, meg volt is belőle az osztályban is még meg a suliban is, anya barátnőjét is úgy hívták mint engem. Az egyedibb neveket irigyeltem kisebb koromban ami ritka volt. Később viszont észleltem, hogy senkinek nincs olyan vezetékneve mint nekem (leszámítva a családot) ami viszont teljesen jól cseng a keresztnevemmel. Azóta szeretem. És senkit nem ismerek ilyen vezetéknévvel.

Pedig egyszerű 4 betűs név... a bonyolultabb/egzotikusabb nevűeket pedig látom mennyit szenvednek/szenvedtek suliban amíg a tanárok kiejtették, leírták, elírták mindig, visszakérdeztek sokszor stb.

2017. okt. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Kiskoromban nem nagyon szerettem, egyedul annyit szerettem benne, hogy ritka nevem van. Amit nagyon nagyon utalok, hogy szinte mindig visszakerdeznek, hogy mi is a nevem:) Most kezdek megbarátkozni vele, igaz kicsit még mindig kellemetlen ha kimondják:)
2017. okt. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Elégedett vagyok, csak azt utálom, amikor elírják! :D
2017. okt. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!