Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a mamámnak ezen a fronton?

Figyelt kérdés

Nos a téma elég kellemetlen. A WC-t elég sokszor "jelöli" meg és még úgy is hagyja. Múltkor pedig a hasonló módon jelölt alsóneműjét berakta a szennyesbe a többi cucc közé. Nálam ez speciel kiverte a biztosítékot, erre ő elkezdte hogy én kentem össze. Innentől remélem értitek hogy mi a gondom.

Nem tudom hogy hogyan beszéljek vele erről, és hogy mit tudnék ellene tenni. Nem vagyok egy nagy tisztaságmániás, de igénytelenek ne legyünk már...

Gondoltam arra, hogy (tudtommal) van időseknek is pelenka, de szerintem ezt elég ledegradálónak venné. Ráadásul meg van benne az a rossz tulajdonság is, hogy eszméletlenül makacs és nem hallgat másra.

Valami ötlet?



2017. okt. 25. 23:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Esetleg a családod többi tagja nem tudna segíteni ebben a helyzetben? Az idősek gyakran zavaró viselkedést tanúsítanak, esetleg szükséges lehetne egy orvossal konzultálni a mentális betegség kizárása vègett.
2017. okt. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Meg kell találni a "megjelölés" okát; ha megvan az ok, könnyebb lesz a "megjelőlések"-et megszüntetni.


1. A WC megjelőlésének oka.

2. A széklet lehúzásának mellőzése.


Kideríteni szándékosan viselkedik így. Ha igen, mi a célja. Mást is elfelejt?


1. Pont. Egészségügyi okok felmérése. Hasmenés, amely során a mama rohan a wc-re és megtörténik a baleset.


A nyomozói munkát rádbízom.

2017. okt. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Orvosnál már volt, az Alzheimer-kór tüneteit mutatták ki nála, de végül ezt visszavonták.

Illetve a megjelölések (egyfajta) oka, hogy a mamám szervezete sose tudott megfelelően emészteni, így a végtermék nem normál állagú. Ellenben azzal hogy mikor kell mennie sose volt, sőt most sincs baja. Ellenben méltatlanul sokszor eregeti a metánt.

2017. okt. 26. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!