Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gondot okozhat ha a hivatalos...

Gondot okozhat ha a hivatalos papírjaimon eltérő az aláírásom?

Figyelt kérdés
A személyimet szépen alá tudtam írni, de minden más hivatalos papír eléggé kis nyomott aláírással sikerül. Ebből lehet gondom? Mondhatják, hogy nem az én aláírásom?

2017. nov. 2. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Van ahol számít, de jellemzően nem. Aláírás-mintát ha valahol be kell adnod, ott úgy kell aláírnod hogy az alapján fogják azonosítani az aláírást és csak azt fogadják el, tehát mindent lehetőleg ugyanúgy kell aláírni. Ez is inkább csak arra az esetre vonatkozik ha többféle stílusú aláírást használsz.
2017. nov. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Eddig nekem egyedül csak a bankban nézték az aláírásom. Egyszer bementem valamit módosítani a szerződésen és ott előtúrták a 10 évvel azelőtti aláírásom és mondták, hogy na most is így kell aláírnom, hogy hiteles legyen. Persze nem mutatták meg a régit, nekem kellett tudnom, hogy akkor hogy írtam alá. Összehasonlították, és úgy elfogadták az aláírást.

Soha sehol máshol nem nézték még az aláírásom. Sem bankkártyás fizetésnél (ahol alá kell írni), sem másfajta hivatalos ügyek intézésénél, csak a bankban.

2017. nov. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!