Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a szép...

Miért van az, hogy a szép emberek általában társaságibbak, mint az átlagosak vagy csúnyák?

Figyelt kérdés
Én úgy látom, hogy a jó külsejű emberek jobban szeretnek társaságban lenni mint a kevésbé jó külsejűek, jobban érzik magukat, lazák, fesztelenek. Míg a csúnyák folyton feszengenek, kisebbségi komplexusuk van, ezért ritkán járnak társaságban és antiszociálissá válnak, magányosak és inkább tanulmányokkal foglalkoznak, intellektuálisabb emberekké válnak. Miért van ez?
2017. nov. 12. 23:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A magyarázatot már meg is adtad.

Vagy szerinted miért akarjon társaságba járni az, akit lenéznek, kiröhögnek vagy lesajnálnak?

Vannak mazochisták, de azért nem mindenki.

2017. nov. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1


De szerinted ez altalanosaagban igy van, vagy pedig csak az o fejukben van meg ez hogy oket emiatt lenezik?

2017. nov. 13. 00:46
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Magabiztosság. Ennyi. Láttam én már "csúnya" embert is a társaság középpontjában. De azért, mert olyan is volt a kiállása.
2017. nov. 13. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen. Én nem ezt tapasztalom legalább is.
2017. nov. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez így ahogy leírtad nem igaz. Ismerek olyan "szèp" embereket akik sokkal jobban feszülnek társaságban, mert mindenkinek meg akarnak felelni a külsőleg. Sok "nem szèp" embert is ismerek akiknek nem okoz problèmát társaságban lenni. Les_arják az előítèletes földhözragadt szűklátókörű embereket akik önkènytelen vèlemènyalkotásra használják az irányítatlanul hagyott elmèjüket.
2017. nov. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én ronda vagyok, és társasági.
2017. nov. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Oke lehet hogy tevedtem, pusztan nekem ugy tunt. Es valamennyite esszerunek is tunt, hiszen a szep embereket nem szivatjak, mig a csunyakat igen, elsosorban kulsejuk miatt
2017. nov. 13. 09:19
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert a csúnyákat mindenhol kinevetik, megalázzák, kiközösítik, hülyének nézik, nem kíváncsiak a véleményükre, undorodnak tőlük.
2017. nov. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok társasági ember, de nem is tartom magam csúnyának. Habár engem néha úgy ítélnek, hogy negatív a kisugárzásom, nem mosolygok, inkább komor vagyok. Sokan így is szépnek tartanak más szempontokból, de rám nehezedik egy önbizalomhiány az ellenszenves kisugárzásom miatt, ami rám ragadt az idők során.

Nem tudom mi alapján ítéled szépnek/csúnyának a kérdésben leírtakat, de gyakran tapasztalom, hogy kisugárzás teszi, hogy valakit “szépnek” tartanak, legalábbis mondhatnám úgy, vonzónak. Pl. van olyan ismerősöm, aki nagyon társasági ember, miközben láthatóan ápolatlanok és csúnyák a fogai:D mégsem zavarja ez őt, ettől függetlenül felszabadult és szórakoztató emberek között.

Az antiszociális emberek hajlamosak ráfogni a külsejükre a félelmeiket, miközben szimplán csak magányos típusok, ez van belé kódolva a személyiségükbe.

Pl. nem egyszer volt velem, hogy többek között olyan komplexusos gondolataim voltak egy társaságban, hogy “biztos kövérnek tartanak”, miközben nálam teltebb lányok is voltak, sokkal nagyobb önbizalommal, de nekem az önképem gyakran nincs teljesen rendben.

Azt tapasztalom, hogy bárkin “csúnyán áll”, hogyha feszeng, ez a kisugárzás teszi őt azzá. Ha felszabadult, laza tud lenni, az valamennyire megszépíti.

2017. nov. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Sunshinedoll ***** válasza:

Szerintem nagyon sok ember nem a külsején forog állandóan :D

Én jól nézek ki, és inkább introvertáltabb vagyok, mint társasági ember, és mindig is kitűnő tanuló voltam.

Persze, ha elmegyek társaságba, akkor kirittyentem magam, és képes vagyok kommunikálni másokkal és szórakoztatni a társaságot, de mondjuk sokszor szívesebben ülök otthon és olvasok, minthogy elmenjek bulizni.

Ez max csak olyanokra igaz, akik állandóan a külsejükön rágódnak, és azért nem mennek el sehová.

2017. nov. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!